Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Spuneti-mi va rog parerile voastre


Recommended Posts

  • Răspunsuri 184
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Nu stiu ce sa-ti spun... nu cred ca se reduce la puterea de a cumpara... din contra.

Cred ca sunt mai impresionata de un barbat care aduce cafeaua in termos si mergem pe malul unui lac sa o bem...

Adica ma atrag mai mult ideiile astea nastrusnice si initiativa decat cafeaua (e doar un exp).

 

Pai si in acest caz barbatul a dat niste bani pe termos, si pe cafea, chiar daca le-a adus de acasa  :D ......adica nu ii dai tu nimic, si nu platesti nimic la chestia asta, nici macar fifty-fifty  :))

 

L.E. Si daca "platitul" nu te deranjeaza cu nimic etc. cum te-ai simti sa mergeti pe malul unui lac, el sa aduca termosul cu cafea si pahare de plastic, si  la sfarsit sa iti zica sa platesti jumatate, cafeaua era fina si scumpa, si a cumparat-o  in acea zi pentru tine?  Cum suna asta? :))

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

L.E. Si daca "platitul" nu te deranjeaza cu nimic etc. cum te-ai simti sa mergeti pe malul unui lac, el sa aduca termosul cu cafea si pahare de plastic, si  la sfarsit sa iti zica sa platesti jumatate, cafeaua era fina si scumpa, si a cumparat-o  in acea zi pentru tine?  Cum suna asta? :))

 

[:-)))]  a neam prost!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ela, iti aduc eu o cutie de praline elvetiene si iti vei schimba parerea  [:)]

eu de cand m-am invatat cu cioco de aici, nu mai pot manca alta cioco...si nu vorbesc de Milka, ca aia nu mai e de multi ani elvetiana...si nici Toblerone....sunt marcile autohtone elvetiene...

 

Eh... am mers si eu la extreme  [:)]

dar nu am mai mancat o ciocalata buna de nici numai tin minte! 

Rau e cand sti ce insemna o ciocolata buna... si apoi tot cauti gustul ala dar nu il regasesti! Milka de la noi nu semana cu nimic... e doar o ciocolata ca oricare alta.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Gandeam doar cu voce tare  [:)]

Nu prea conteaza oricum pt mine cine plateste o cafea. Poate sa-mi aduca si luna daca nu intruneste alte calitati portofelul lui e la fel de neinteresant ca si el!

 

Uite, pentru mine acest gest de a plati o cafea sau o pizza, sau un lichior, inseamna curtoazie, si inseamna disponibilitatea lui de a imi oferi integral o mica placere :)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da... inseamna curtozie... asa este.

Numai ca pt mine curtoazia lui e neinteresanta daca nu regasesc si altceva la el.

[:)]  Nu stiu ... e ceva ce nu se pupa aici... si imi scapa la ora asta.

 

Recunosc ca nu prea am fost pusa in situatia de a-mi plati "partea". Am facuto cand am vrut pt ca asa am considerat la momentul respectiv... fie am vrut sa spun ca va ramane o intalnire intre prieteni si nimic mai mult. Fie m-a deranjat ceva in timpul acelei intalniri... fie stiam ca tipul nu are bani asa ca nu avea rost sa intru intro situatie jenanta. 

Dar am platit o data tu o data eu, de mai multe ori si nimeni nu a dat importanta unde am mers sau ce sa comandat. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eumada, iti aduc eu in oct :-) ai vreo preferinta sau pot alege eu? Lindt au cioco ft buna...si pt toate gusturile...mai e Cailler...plus cateva marci necunoscute in afara, dar care au cioco la fel de buna ca cele 2 de mai sus...mie imi place cioco cu lapte si alune de padure..de-alea intregi..sunt de fapt alune cu cioco...am vazut si cu chili si altele...spune-mi cam ce ai vrea si se rezolva...si vedem cum ajung din Bucuresti la tine...

Trimite-mi PM..

 

Carla, scuze de off topic.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...