Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Spuneti-mi va rog parerile voastre


Recommended Posts

Citesc cu mare interes toate mesajele. Sunt convinsa ca fiecare isi spune parerea, asa cum si am cerut, fara alta intentie decat sa ajute.

Apropos de pareri, i-am povestit unei prietene – care e departe si cu care doar telefonez - unele faze care m-au deranjat si am intrebat-o ce parere are.

Raspuns: “nu vrei sa stii! :)”. Am inteles mesajul.

Scriu aici  nu pentru ca nu am incredere in ea, ci pentru ca pe langa ajutorul de la voi care e imens, imi dau seama ca ma ajuta faptul ca scriu despre asta.

Cu fiecare cuvant imi dau seama ce mare greseala era sa fac. Ma simteam foarte rau dar ii dadeam inainte. Sentiment cunoscut in ultimii ani de casatorie.

”Nu merge, e aiurea, dar lasa ca fac eu sa mearga”.

Pentru mine conteaza imens ca nu mai incerc sa schimb pe nimeni si acum, ca nici macar nu vreau sa ma mai complic cu persoane cu care nu ma simt bine.

E asa de mare realizarea! Cred ca azi o sa-l sun sa ii spun ca nu mai are sens sa asteptam pana duminica pentru o discutie si o sa-i explic unde vad eu problema.

Nu mai vreau nici un SMS, nimic.

Tineti-mi pumnii!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 184
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Ab 5174, speram ca isi cumpara si el ceva mai fain. Au fost sale-urile de vara aici si i-am zis ca eu cam pandesc asa ceva – ca sa vedeti ce econoama sunt:). Mi-a spus ca ar vrea sa mergem impreuna la shopping, ca ii place gustul meu. Cand i-am zis gata, saptamana viitoare mergem, a dat-o din colt in colt.

Ne-am mai uitat si pe internet si bateam apropouri, uite asta ti-ar sta bine, sau asta. Da, da, da….si cu da, da am ramas.

History, history. In seara asta trebuie sa fiu tare. Am dificultati in a spune verde in fata pentru ca nu prea vreau sa jignesc, ma pun in postura celuilalt.

Dar o sa gasesc eu o formulare delicata sa spun adevaratul motiv. Luni, cand am pus punct am dat-o pe faptul ca nu ma simt pregatita pentru o noua relatie si ca dorinta lui sa ii cunosc copiii ma face sa ma simt sub presiune. Eu nu sunt pregatita sa aducem copiii in joc decat cand treaba e serioasa.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Carla, parerea mea este sa ii spui cat mai clar ca nu esti indragostita de el.
 orice altceva va incerca sa combata si sa aduca argumente si poate rezulta o conversatie stanjenitoare, chinuitoare si nefolositoare.

 

 in rest., mie orice mi se pare un motiv legitim sa inchei o relatie de scurta durata, in care nu imparti copiii comuni :)
 nu ai ce ”salva” ca sa treci peste amanunte care te deranjeaza.

Si mai bine, ca nu incurci omu.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

eu cred ca, daca vei reusi sa gasesti o formulare diplomata, ar fi bine sa-i spui omului ce anume te-a deranjat la el, macar sa stie, sa nu-si saboteze singur viitoarele relatii. ii deschizi ochii cum s-ar zice, incerci sa-i faci un bine, asa, la despartire.

daca intelege, bine. daca nu, iarasi bine.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ma indoiesc ca ii va face un bine spunandu-i ca se desparte de el ca nu-i place cum se imbraca

 

Poate spune ca si-a dat seama ca NU este indragostita de el si ca nu ar sens sa continue relatia, pentru unele amanunate o dranjeaza atat de tare incat nu poate trece peste ele, asta eventual....dar eu sunt de parere ca nu e cazul sa ii faca omului educatie si ghidaj pe viitor....nu vad sensul....

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mai bine direct.am inteles gresit perioada....asta e.nu e de tine...cu copil si sa i cumperi tu lui?ma lasi?pari desteapta asa ca nu te mai complica.

O sa vina si al tau.el se gandeste la tine canf face faze?

Eumada, tu citesti mesajele inainte sa raspunzi?

Unde a scris ca-i cumpara ea? A scris sa mearga impreuna la cumoaraturi. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu ma vad explicandu-i cum ar trebui sa sa imbrace sau sa se poarte cu o femeie. Gusturile sunt diferite asa ca o gasi el pe cineva sa il placa asa cum e.

O sa ii spun ca vad diferente mari intre noi, stil de viata, idealuri si asa mai departe – ceea ce e foarte adevarat –dar fara sa ii spun ca e rau ca el si mai bine ca mine.

Mi-am adus aminte ca azi are zi de proba – canta la trompeta – si vine foarte tarziu. Nu stiu daca am puterea sa ma conversez la 11 noaptea iar maine ies eu cu o prietena.

O sa o las totusi pe duminica. Sper sa nu mai imi trimita SMS- uri si daca da, o sa le ignor.

Ce i-am raspuns eu, ceva de genul “sunt convinsa ca timpul o sa vindece toate ranile”, pt ca el mi-a spus ca e foarte trist si pustiit si nu poate sa creada. Si i-am urat, ca si el mie, o  zi frumoasa.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

eu zic sa vorbesti deschis si sa-i spui sincer ce te deranjeaza, dijerentele dintre voi si la ce nu poti face compromisuri ....si pt faptul ca nici el nu e receptiv la sugestiile tale si e ok, macar sa stie si el ce te deranjeaza si sa nu fi vaga dai explicatii precise, multi nu inteleg apropourile [:)]  bafta [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...