Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Piersicute de iul-aug 2012 ( 8 )


Recommended Posts

Buna dragelor,

 

N-am mai scris de mult timp pe aici, dar cu majoritatea ma conversez inca pe Facebook.

 

Din pacate, doctorita Gabitei i-a confirmat in dimineata aceasta ca gemenele au acel sindrom si mai sunt sanse de 60% doar pentru una din ele. Eu inca sper ca doctorii din Londra or sa "vada" mai bine si sa fie sanse pentru amandoua.

Gabi zboara maine dimineata la Londra, ajunge la 7.45, se duce direct la spital si la pranz are loc interventia. Mai sta acolo o noapte, just in case, si se intoarce miercuri seara acasa, speram noi, cu bebelinele bine in burtica.

 

Gabi are nevoie de ajutor financiar pentru aceasta procedura, dar ii este rusine sa zica (i-ar trebui o bataita, dar o iertam de data asta!)

Operatia costa in jur de 800-1000 lire, avioanele au fost 640 euro, si trebuie sa se cazeze o noapte in Londra.

 

A reusit sa se imprumute de o parte din bani, si vrem sa o ajutam sa stranga suma de care are nevoie.

Noua nu trebuie sa ne dea nimic inapoi. Fiecare o ajuta cu cat poate, mult, putin, orice suma conteaza acum.

Nu este vorba de o avere, de zeci de mii de euro, si sunt sigura ca se va strange suma in timp util cu ajutorul fiecareia.

 

Si nu uitati va rog ca este vorba de o urgenta!

 

Contul bancar este : RO81INGB0000999902828749 FOTA STEFAN FLORIN.

 

Multumesc si va pup!

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 316
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Gabi , draga de tine prin cate trebuie sa treci :((((.suntem alaturi de tine cu tot ce ai nevoie.nu trebuie sa eziti sa ne spui.te ajutam fiecare cum putem...am fost si eu azi la banca, dar la banca din zona mea nu aveau caserie si nu puteau incasa.nici nu am stiut ca exista asa ceva :(.in arad doar o banca ing este cu caserie si nu am mai ajuns la ea ca era deja tarziu.dar maine voi merge... .ma rog ptr voi sa reveniti cu vesti bune.doamne ajuta sa fie totul bine...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor, long time no see!

Am intrat sa ca spun ca Gabi e bine, a plecat de la spital. Una din fete are foarte multe sanse sa se recupereze in totalitate, iar una....tine de Dumnezeu. Aflam in 3 saptamani de cea dea doua. Offfff....

I-au scos aproape 2 litri de lichid!

Dar e bine acum. Maine seara la 10 ajung acasa

 

Va pup si numai bine va doresc si sanatate tuturor!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ne bucuram cu toate pt Gabitza si bombonelele ei si le asteptam cu bine acasa!

 

A zis ca dupa operatie au mai tinut-o 1 h pt ca exista riscul de contractii si sa se declanseze nasterea. Nu a fost cazul si au externat-o. I-au recomandat in noaptea asta sa stea pe langa spital, just in case. Fostul lor vecin care e taximetrist in Londra a stat cu ei toata ziua, i-a ajutat si la spital. A fost si un dr roman care i-a ajutat acolo. Era epuizata saraca atunci cand m-a sunat. Abia astepta sa se odihneasca. Macar s-a mai linistit acum, ca de vineri nu mai avea somn si liniste

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumim pentru vesti! Sa dea D-zeu sa fie bine!

 

Gabi sa stii ca nu am vb. aiurea, incerc sa transfer ceva, o mica suma dar din suflet, sa va ajute un pic sa returnati datoria. Acum ma ridic de la pc sa iau baiatul de la gradi. A trebuit sa fac mai intai transfer intre conturi proprii, deseara fac transferul in contul sotului tau. Sper sa nu fie probl, daca nu va trimit prin Western Union, o sa las mp tie sau lui Oli daca are timp ea sa se ocupe.

Important e ca operatia a decurs bine. mare e D-zeu si el va decide. Noi ne rugam alturi de voi.

 

Carmina, ce surpriza placuta! Chiar daca ocazia reintrarii nu e tocmai una fericita, te asteptam din nou cu drag aici sa ne mai scrii 2 vorbe despre Miruna. pupici!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...