Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Piersicute de iul-aug 2012 ( 8 )


Recommended Posts

Neata !

 

Ada ... eu cred ca e doar stresul din ultimele zile, mai am si eu momente cand simt o senzatie ciudata la inima.

 

Sofia e din nou acasa, a tusit azi-noape ca un magarus, am preferat sa o tin acasa sa bag ceva naturiste si inhalatii in ea ! Urasc gradinita !!! Toata vara nu a avut nimic, a umblat desculta, dezbracata la maxim .... Eu banui care este problema , caldura in exces de la gradi .... cand o scoatem de la gradi, e fierbinte de zici ca are 39 de grade febra. Si e diferenta intre temperatura din clasa, cea de pe hol si cea de la baie .... asa ca nici nu ma mir !

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 316
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Ada : si mie mi-ar fi greu fara facebook, nu sunt un fan dar intru cel putin macar o data pe zi sa vad ce mai e nou :-) . Cu siguranta te obisnuiesti dar ..... te poti si dezobisnui ! 

 

Fratele meu si-a schimbat locul de lucru , se va muta la Cluj .... acum sa vezi tu plimbari pe la Cluj din partea mea :-))))

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu sunt pe aici, dar nu pot vorbi singura...

 

AzI am fost la party de Halloween la sala de gym a lui Eric. A fost si Olaf prezent...

 

Zi mare azi caci Eric si a intalnit sora si fratele vitregi pt prima oara. Amuzant pt ei, emotionant pt noi. S au jucat frumos, E a plans dupa ei cand au plecat. 

 

Carmen, Ali, Lorena, Roxy, unde sunteti?

 

Ioana, zi-ne de Ana daca tot ai intrat

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimiiiii!!!!

Pe aicI sunt si eu...in sfarsit s au desteptat astia cu situ sI dupa logare te da direct la pag la care ai ramas....Imi trebuiau 5min sa ma loghez inainte de pe tel ;)

 

Fleur de mult tot vroiam sa te intreb de fratiorii lui eric,cum se inteleg...dar ma gandeam sa nu deranjez...:)

Nu s a speriat de ceilalti mascati?si noi mergem la o petrecere vineri,dar ma gandsc ca oare nu o sa ii fie frica?vedem

in rest suntem bine....ne stresam cu somnul.nu vrea sa doarma...punct.la amiaza imi ia si 2ore sa il adorm ,iar seara la fel....e lesinat de somn dar se tine tare sa nu adoarma.

as renunta la somnul de amiaza ca sa se culce mai devreme seara (nu la 11-12) si sa nu poerd toata dupamasa mai ales acum ca ziua e scurta...dar ,daca nu il culc e foarte agitat,marait ,nervos...nu ii convine nimic.cum sa fac oare?help

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata !

 

Am trecut la ora de iarna si acum trebuie sa ne acomodam , ma dispera trecerea asta, mi-ar fi placut sa avem o singura ora standard si sa nu imi tot schimb programul in fiecare toamna si primavara. Acum ma trezesc la 6:50 .... momentan nu simt, dar sper ca in decembrie nu vom fi la fel de matinale !

 

Le-am facut ieri fetelor "graficul lui Mos Craciun" ca nu se mai putea. Acum in fiecare seara vom colora patratelul in verde daca au fost cuminti si in rosu daca au fost rele. A lui Nati sigur va fi rosu astazi, tot uleiul de baie mi l-a pus pe perete, mobila si pe patul nostru din dormitor [bang] .... nici ca ii pasa; in schimb Sofia vrea numai verde si face eforturi mari in priviinta asta  [:)]

Pana la urma mi-am facut curaj ieri si mi-am scos nasul afara din casa, am fost in vizita la rude si a fost ok, am mai iesit si eu din depresia care imi dadea tarcoale. 

 

Fleur : sper ca micul Eric sa aiba o relatie stransa cu fratii lui, e asa de bine sa nu fi singur la parinti ...  [:)]

 

Ali : eu la Nati nu pot sa ii scot somnul de pranz ca inca se cere, la Sofi i l-as scoate dar nu pot din cauza Nataliei, daca ar stii ca Sofi nu doarme nu ar mai vrea nici ea.  Asa ca momentan nu stricam nimic. 

 

Ma cam doare capul, sper ca nu racesc. Fetele tusesc ingrozitor, Florin e turbat din cauza gradinitei . Ma duc sa navighez pe net ca mi s-a pus pata ca trebuie sa imi schimb mobilul si nu mai am pace .... va pup

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fleur, eu nu stiam ca aveti frati vitregi! Super frumos!

Eu ce sa va zic de Ana? Ca nici nu stiu .... e binisor, tocmai am trecut peste o raceala naspa cu crize de tuse crup, am ajuns la spital dar am scapat usurel cu 3 zile de febra si o doza de dexametazona luata pe gura . In rest eu o tin pe naturiste si homeopate. Zic ca am scapat usor pt ca toti copiii din jur au fost cu complicatii, antiinflamatoare, antibiotice si infectii peste infectii. Dar noi ne luam in fievare zi "bombonica" de i.unitate si doamne-ti multam ca functioneaza!

Suntem despamperizate. Cere tot timpul la baie fara sa ma mai stresez ca trebuie sa o duc la intervale. Am luat si o olita mica pe care o ducem cu noi prin parc daca planuim sa stam mult. Am inscris-o la nursery sa mearga de la 1 ian. Si imi caut de lucru. Ma bate gandul sa ne mutam in Dubai dar sa vedem daca isi gaseste al meu job acolo.

Aici de abia acum s-a facut vreme de iesit afara. Seara e superb. Ziua e prea tare soarele dar la umbra e bine.

Sper sa putem merge acasa de craciun.....daca gasim bilete ieftine.

Va pup tare

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata !

 

Ioana : daca va mutati in Dubai vin in vizita ..... glumeam .... a fost prietena mea anul trecut si a zis ca din toate locurile pe care le-a vizitat ( si a vizitat, ca face 2 excursii pe an in locatii diferite ) , Dubaiul este singura destinatie pe care ar vrea sa o revada  [:)]

 

Toate dulapurille mele sunt pline de jucarii de plus si castane .... daca nu stiati, s-a deschis zoo la noi in casa si fetele sunt administratoarele ( plusurile sunt animalele si castanele mancarea ) .  Au lipit pana si hartii pe dulapuri pe care cica scrie : Nu puneti mana pe animale si NU hraniti animalele !!!   Bine ca nu au pus si vasul cu apa ....

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Rocsy te invidiez. Mi-as dori si eu asa echipa cum ai tu acolo :). Cat despre Dubai....nu stiu ce sa zic..... eu nu cred ca as gandi ca prietena ta ci dimpotriva.... e lux si super high tech dar atat. Nici un flavour nici istorie nimic cu legatura emotionala. Eu m-as duce sa revad Italia, Olanda, chiar si Budapesta as revedea-o cu mult drag oricand.

Dar io te primesc in vizita :)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...