Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Ghiocei de martie 2014 - Cap 25


Recommended Posts

Buna dimi........ pe la pranz :)

Ne-am trezit pe la 8 si'un sfert, baut cafeaua, alimentat copii, catei, pisic, gaini, pus mancarea la foc, venit musafiri, stat putin, plecat musafiri........ timpul zboara mult prea repede [fri]

Gina bravo pt blog.Ma tenteaza prajitura.
Eu azi am facut pate de ficat,mancarica de fasole galbena,salata de conopida cu maioneza si conopida pane cu sos tzaziki.

Multu, fete [pup]

Macar sa-mi adun pe blog retetele preferate, sa nu le mai ratacesc si sa o intreb mereu pe bunica :)

Robi mananca tot ce ai facut tu?

Al meu abia daca ar papa mancarica de fasole din meniul tau, in rest mimica mimicuta [fri]

De cate ori ma gandesc ce sa gatesc, ma intreb daca ar manca si el......... cand e sotul acasa, am curaj sa gatesc doar ca sa-l incerc (pe Mihai), ca mananca sotul, dar acum ce fac? Ma indop eu ca o curca? [smulgpar]

 

super!!!!  [buca] de acum cand te intrebam ce mai gatesti, ne dai direct linkul

a mancat Mihai prajitura cu morcov?

Da, i-a placut, numai ca baiatul asta are un mare defect, mostenit de la mine: ii plac mancaruri/prajituri proaspete/calde/abia facute, daca trece o zi....... se stramba [alcool]

Noroc cu musafirii de azi, ca au decimat prajitura [:-)))]

 

of Gina, ma sperii cu dintii astia.. nici la san nu se linistea? pana acum n-am avut plansete lungi pt ca de fiecare data reuseam sa-l linistesc la titi

Tot nu a rasarit niciun dintisor, dar e linistita azi, nu febra, nu plans.
Aseara nici nu o interesa sanaul, urla cu el in gurita.......... nu stiu ce a avut.

Sa fi fost de la usturoiul mancat de mine la pranz? [alcool]  Dar a supt peste zi..........

 

Aseara, dupa baia mea, aproape ca a plans cand m-a vazut cu prosopul pe cap, parca nu ma recunostea, se uita asa urat la el, desi nu era prima data cand ma vedea cu prosop. Oare nu i-a placut culoarea (portocaliu)???

Si la tricou se uita urat (rosu) si crede-ma ca m-am schimbat si pe urma nu se mai uita asa, parca o regasise pe mama ei. Pe cuvantul meu daca am inteles ce s-a intamplat aseara [batcap]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Buna dimi........ pe la pranz :)

 

Da, i-a placut, numai ca baiatul asta are un mare defect, mostenit de la mine: ii plac mancaruri/prajituri proaspete/calde/abia facute, daca trece o zi....... se stramba [alcool]

Noroc cu musafirii de azi, ca au decimat prajitura [:-)))]

 

Aseara, dupa baia mea, aproape ca a plans cand m-a vazut cu prosopul pe cap, parca nu ma recunostea,

 

Gina, o sa fie vai de nora-ta...o sa trebuiasca sa gateasca zilnic retetele saocra-sii (de aia ti-ai facut tu blog) ..de nu te-o besteli saraca fata....

 

Posibil sa nu fi semanat cu Zana pe care ea o stie de mami, cu prosopul in cap oi fi fost Cruella de Ville...ce dragut ca asa ti-a transmis sa te schimbi :))))

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Arrya, multa sanatate si putere soacrei (si voua) [ruga]

Aer, soare (mai ales), miscare.............

Suntem "plante" heliofite, avem nevoie de multa lumina (si al propriu si la figurat) [flo2]

am fost la munte, nu zic ca m-am intors mai bine....poate chiar putin mai obosita..

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Alex, uite aici un articol despre o crema homeopata ce ar fi aparut si ar vindeca eczemele la bebelusi

 

http://www.dailymail.co.uk/health/article-2736975/Eczema-ruining-lives-never-slept-Mother-wit-s-end-son-s-skin-condition-discovers-cure-worked-just-DAYS.html

 

LATER EDIT: hmmmm, cred ca are un design asemanator cu ceva ce am folosit si eu si la mine nu a mers..e un produs schum din farmacie (parca se numeste Zeoderm, dar nu sunt sigur, i sa facea reclama si la TV)....ajung sa cred ca e reclama platita...

 

 

si inca un articol de azi, un pic mai dur:

 

http://www.dailymail.co.uk/health/article-2738456/Our-poor-boy-scratched-raw-It-like-scene-form-horror-movie-ITV-weather-girl-Becky-Mantin-waged-war-babys-severe-eczema-five-point-plan-YOUR-child.html
 

Vad ca se merge fie pe alergii (la diverse) fie pe vindecare cu homeopate..trebuie sa merg la un homeopat urgent.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Aaaa și a cheltuit soțul vreo 20 mil acolo, absolut orice se plătește :/

Dacă nu dai bani, aștepți și săptămâni întregi o operație, un rezultat.. Un calmant etc

Rusine!!!

Macar la oncologie ar trebui ca angajatii sa fie oameni, sa nu profite de suferinta cumplita a bolnavilor.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neatza!!!

Gina, se vede cv dintisor?..aaaaaa...am uitat sa te felicit pentru kg;)

Niciun dintisor [batcap]

Multumesc pentru felicitari [pup] ............. iti dai seama ce progrese fac daca eu pierd juma' de kg si sarbatoresc cu prajitura [grasa]

 

Gina, iar bucataresti? [buca]

Trebuie sa mancam...... sau ne inviti pe la tine? [:D]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Gina, o sa fie vai de nora-ta...o sa trebuiasca sa gateasca zilnic retetele saocra-sii (de aia ti-ai facut tu blog) ..de nu te-o besteli saraca fata....

Ha ha ha, nu m-am gandit, dar........ buna idee [pk] [pk] [pk]

Posibil sa nu fi semanat cu Zana pe care ea o stie de mami, cu prosopul in cap oi fi fost Cruella de Ville...ce dragut ca asa ti-a transmis sa te schimbi :))))

E posibil......... [batcap]

La inceput se uita urat la prosop, plangacea putin, iar se uita, iar scartaia............ l-am dat jos, m-am pieptanat, am luat-o iar in brate ca scartaia ca am pus-o jos....... a inceput sa se uite urat la tricou, o tineam pe burta mea, sprijinita de picioare si cu fata spre mine. Dupa ce mi-am schimbat si tricoul, nu se mai uita urat la nimic, era aceeasi fetita vesela si jucausa........ ce sa pricep? [batcap]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...