Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Ghiocei de martie 2014 - Cap 25


Recommended Posts

  • Răspunsuri 1,1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Deea, te referi la gag? E posibil sa fii avut o bucatica lipita de cerul gurii sau pe partea din spate a limbutei.

Poca, eu o sa.i fac si priureuri pe care o sa i le dau sa manance cu ceva... nu stiu ce, paine, paste, oricum sunt in carte exemple.

Vreau sa.i fac gris cu lapte si banane (sau alte fructe), dar ii dau sa pape singură.

 

Azi a papat pepene roșu, galben si cateva bucati de banana.

 

Bujor, abia astept sa te vad!!!!!!! Distracție placuta si bebel cumințel.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Gina da Robi mananca din tot ce fac eu.

As fi fericita sa faca si Mihai la fel, nici nu m-as plange ca gatesc, insa el este foarte selectiv.

Cand e sotul acasa gatesc de toate, dar Mihai oricum nu e atras sa manance, chiar daca ne vede pe noi doi mancand, chiar daca-i pun si lui in castronel..........

Carne cat mai putina si numai sub anumite forme, niciodata nu a vrut carne din ciorba si doar o data a mancat si el la cuptor.

Lactate multe si sub aproape toate formele, mai ales lapte dulce, legume.......... parca ar fi baiatul lui New [batcap]

Bine, si sotul e foarte mare iubitor de legume, fie crude (salate) fie gatite, insa el cere si carne langa legume, dar Mihai nu.

 

Incerc sa ma impac si eu cu ideea ca asa este el, important e sa fie sanatos.......... dar tot ma streseaza cu mancarea.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Rusine!!!

Macar la oncologie ar trebui ca angajatii sa fie oameni, sa nu profite de suferinta cumplita a bolnavilor.

Mare rusina ....! 

Dar mai ingrozitor este ce se intampla la pediatrie la Fundeni , eu am fost cu baietelul .

Acolo sunt copii cu boli foarte grave (cancer de toate tipurile si altele )..

Asistentele sunt de groaza , cand se face tratamentul , nu conteaza ca e zi sau noapte , trebuie sa scoli copilul sa mearga la tratament la ele unde au cabinetul ...copii noaptea sculati din somn si sa ii tarasti pe holuri ...doar la cei care au nevoie la pat vin ,cu un sictir de iti vine sa le omori ...

Eu m-am ingrozit !

Doar o singura asistenta venea la fiecare ( o frumuste de fata , cu suflet bun)..care mi-a zis ca este datoria ei sa faca acest lucru .

E jale mare ce este acolo !

Am crezut ca nu o sa mai am puterea sa fac copii niciodata , dupa ce am fost acolo ...

Astea sunt spitalele din Romania !

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mi am amintit a doua intrebare. Pt mamicile care au pici cu dintisori. In ce consta igiena orala? folositi pasta de dinti speciala? periuta?

 

Julia, nu pot sa iti raspund inca, pt ca nu am ajuns la partea cu gagul, ca sa stiu ce e...:D

Se gaseste pasta de dinti pe varsta si periute ,,,,,dar pentru bebe asa mic.....hmmmm chiar nu stiu ...trebuie sa inspectez ..

Easy astazi am avut musafir pe fata sotul pentru prima data .....am luat pranzul impreuna acasa la noi .Din pacate la botez nu poate sa vina , ii este frica sa zboare ....

Bujor , casa de piatra !

Am vazut Ema de Julia delicioasa !

Offf , Mariuca !

Si Matteo daca plange inseamna ca il doare ceva altfel..nu plange deloc .

Eu am multe valize de facut,ca maine plecam in Ro .

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...