Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ghiocei de martie 2014 - Cap 25


Recommended Posts

hmmm....intreb si eu..."ce inseamna ca mihai nu vrea sa manance? nu vrea sa manance in general, sau nu mananca ce vrei tu si, mai ales, cat vrei tu"?!!

cata vreme mananca legume si fructe si nu este sub limita normala de greutate pentru varsta lui nu mi-as face probleme.

pot dezvolta subiectul, in cunostiinta de cauza, cand va face si balerina mea la fel! [fri] dar la cum o vad acum, cred ca va linge farfuria! [smulgpar]

1. Nu vrea sa manance in general (sau asa am eu impreisa);

2. Nu vrea ce vreau eu sa-i dau, adica nu-l pot convinge sa incerce feluri noi, sa testeze. La 3 ani jumatate ar trebui sa manance tot ce mancam si noi, mai ales ca nu mancam gras, nu prajeli, nu prea carne de porc, dar meniul lui este destul de limitat;

3. Este departe de a manca atat cat as vrea eu, tot am impresia ca doar ciugule, desi kk face cam o data pe zi si face destul, deci inseamna ca si intra;

4. Are 12 kg la 3 ani jumatate, dar el mereu a fost la limita de jos cu greutatea;

 

De cand a avut rosu'n gat, a "luat" un prost obicei, care ma omoara: ia trei lingurite si pe urma se linguseste precum pisica: mama, da-mi si mie sa mananc.

Discutii, explicatii, bla bla.............. degeaba, nu mai mananca.

Aseara am refuzat sa-i dau si a mancat foarte putin, iar de dimi ii chioraiau matele de foame.......... asa ca a halit tot castronelul de cereale....... ajutat de mine, desigur.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

 

Aseara am refuzat sa-i dau si a mancat foarte putin, iar de dimi ii chioraiau matele de foame.......... asa ca a halit tot castronelul de cereale....... ajutat de mine, desigur.

gina, deci tot metoda foamea ar functiona...(adica: nu vrei sa mananci acum, ok, mananci cand iti este foame). el stie ca umbli dupa el cu mancarea, asa ca...

of...si eu am ceva emotii, in aceasta privinta, in ceea ce priveste viitorul. eu pana la aproape 30 de ani nu mancam legume, sau fructe, fierte nicicum. la ciorba mancam zeama si zarzavatul il lasam in farfurie

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neatza....Sim, cum e Andreiutz?

Maddutz, niste lapte de migdale nu mai ai?

 

Baby, daca asa memorie ai, o sa te descuri...iti trebuie doar putina odihna;)

 

Easy, sper sa reusesti sa le lasi toate in ordine si asa cum iti place tie...imi pare rau de socrul tau...e acasa acum sau a ramas in spital?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

neata!

 

Gina, parca l-ai descrie pe nepotul meu. SI el e la fel cu mancarea. E mofturos si mananca foarte putin sau chiar deloc cand stam la masa (cand vrea sa ne arate ca el e seful). Dar dupa cateva ore, i se face foame si isi ia singur ceva de mancare. Are 9 ani si intotdeauna a fost asa. Ii tot spun ca o sa se schimbe cand merge la facultate.

 

Gusturile se schimba in timp. Nici eu nu mancam legume fierte cand eam mica. Si de mine zice mama ca nu prea mancam si imi dadea ceva pastile pt pofta de mancare.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Legat de scaunelul de masa...eu am de la Deas un Red Kite, dar ma bate gandul sa iau altul..

 

Gina, parca l-ai descris pe Deas cu mancarea..nu stiu de unde are 17,5 kg..probabil ca mananca el cat simte ca ii trebuie...el e si inalt asa ca numa cioantele is de el..il pot folosi ca material didactic...;))

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...