Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ghiocei de martie 2014 - Cap 25


Recommended Posts

  • Răspunsuri 1,1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Legat de scaunelul de masa...eu am de la Deas un Red Kite, dar ma bate gandul sa iau altul..

 

Gina, parca l-ai descris pe Deas cu mancarea..nu stiu de unde are 17,5 kg..probabil ca mananca el cat simte ca ii trebuie...el e si inalt asa ca numa cioantele is de el..il pot folosi ca material didactic...;))

Andra, Deas e Hercule...nepoata-mea la 3 ani si 8 luni ii numeri coastele, nu stiu daca are12 kg,...dar vad ca nu e singura...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Andra, Deas e Hercule...nepoata-mea la 3 ani si 8 luni ii numeri coastele, nu stiu daca are12 kg,...dar vad ca nu e singura...

Daca il vezi dezbracat te sperii de el..am noroc cu hainele...cred ca are oase grele la cei 110 cm...cat o girafa ii;)))..dar e girafa mea cea scumpa si dulce:*...important e ca e sanatos:)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Gina, cum stai cu pregatirile de "nuntez"?

 

Auzi, tu daca tot faci cununia civila (si te imbraci in rochie alba - nu ca ar fi obligatoriu) de ce nu intri putin si in biserica sa primesti binecuvantare? Te costa juma de ora in plus si niste bani (muuuulti, doar traim in RO) pentru preot...Dar stii ca ai facut tot si ca ai marcat capitolul....Lumanarile de nunta pot fi simbolice (niste lumanari obisnuite cu cateva flori imprejur)...

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Daca il vezi dezbracat te sperii de el..am noroc cu hainele...cred ca are oase grele la cei 110 cm...cat o girafa ii;)))..dar e girafa mea cea scumpa si dulce:*...important e ca e sanatos:)

..zici ca e frate cu baiatul (baietii) lui Sill - nepotul lui km...

 

Sill, ai ajuns in RO cu bine? Sa aveti o petrecere superba de botez...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor, voi ce scaun de masa ați luat pana la urma? Pe grupuri mi se tot recomanda chico Polly, dar e vreo 500 și mi se pare cam scump. Eu as vrea ceva pe la 350.voi ce aveți?

Eu inca nu am luat, dar am gasit unul fain la emag, la 359, care se face si scaun cu masuta separat...am vazut postul tau pe ceva grup, si ca zicea cineva ca ocupa mult spatiu...eu am spatiu destul, nu cred sa fie vreo problema. Acuma sunt de pe tel, dar mai tarziu, daca vrei, iti pun link.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Gina, la cat gatesti tu, nu are atatea guri sa manance...incearca feluri mai simple...paine cu unt si miere mananca?

Intr-o vreme manca, dar nu am mai avut miere vreo juma' de luna si am incercat sa-i dau unt cu gem, dar am obtinut un "nu veau" si atat [alcool]

Tartine cu unt merg dimineata, iar la micul dejun nu avem probleme, mananca, mai complicat e la pranz si seara.

Hai, ca nu gatesc asa mult si des [:D]

 

Gina, cum stai cu pregatirile de "nuntez"?

 

Auzi, tu daca tot faci cununia civila (si te imbraci in rochie alba - nu ca ar fi obligatoriu) de ce nu intri putin si in biserica sa primesti binecuvantare? Te costa juma de ora in plus si niste bani (muuuulti, doar traim in RO) pentru preot...Dar stii ca ai facut tot si ca ai marcat capitolul....Lumanarile de nunta pot fi simbolice (niste lumanari obisnuite cu cateva flori imprejur)...

Eu nu fac nuntez :))

Cununia civila o avem, doar cea religioasa a ramas nefacuta, tocmai de aceea am zis ca nu trebuie mari pregatiri/rezervari, om gasi noi un preot sa ne cunune in tot judetul (sau in Bucuresti).

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

A...ok, omisesem ca ati facut cununie civila (sunt varza cu memoria, tocmai am declarat)...

 

cununia religioasa = nunta = "nuntez" (a la Julia)= cununie religioasa + party(restrans)..ca doar oti manca si voi o bucatica de tortulet dupa...Tu ai zis ca faci doar cununie si la noi asta inseamna mai degraba civila decat religioasa...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...