Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Ghiocei de martie 2014 - Cap 25


Recommended Posts

  • Răspunsuri 1,1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Julia la cum povestesti despre BLW ma faci curioasa.Eu facand diversificarea clasica nu vad insa ce beneficiu are copilul.Eu lui Robi ii dadeam spanac,avocado pasat.Stiam cat mananca.Si pana in 1 an manca bucati.Asa mi se pare mai usor pt adult.

Poate gresesc.

Eu nu am termen de comparație. Din cate am inteles eu, avantajul blw.ului este ca bebelușul nu isi pierde instinctul de a mesteca si isi exerseaza limba pt a explora , exersează mancatul de unul singur, participa la mese impreuna cu familia fara a fi hranit, nu trebuie distras cu tot felul de jocuri pt a manca (mancatul in sine reprezintă o distracție și o descoperire), recunoaste texurile si gusturile alimentelor facandu.l mai putin pretentios, mananca exact cat ii trebuie si in propriul ritm. Daca am omis ceva, si sigur am facut.o, mai completez pe parcurs. Acum imi cam curg ochii in gura
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neatza!

Copilul din filmulet e fenomen...stateam si ma gandeam ca imediat se ineaca cu bucata aia de carne, si el nimic..mai avea un pic si inghitea pulpa intreaga...no, cred ca nu ma tine inima pt blw .. nu de la 6 luni ..

Tot timpul noaptea il pun interfonul pe ocupat , dar acum am uitat.... ma gandeam ca se prind sa nu mai sune, dar nu [batcap]...nu pot astepta mai mult de la ei...oameni (daca ii pot numi asa) care stau toata ziua acasa, se cearta si bat ca si chiorii...mi-e mila de copilul lor...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc de imbratisari, sper sa ne treaca repede perioada asta.

 

Silvia, sunt convinsa ca si maraiala mea si a lui Z au treaba cu menstruatia.doar ca nu stiu cine pe cine influenteaza. Problema cea mai mare e ca ma dor toate, parca-s batuta. Mi-e greu sa-l tin in brate mai mult de 5 minute.

 

Juli:-) :-) :-) :-) m-ai facut sa zambesc

Baby you too:-) ma bucur ca ti-ai scos nasul pentru o secunda din carapace:-)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...