Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Ghiocei de martie 2014 - Cap 25


Recommended Posts

Andika, nu te-a mai lasat starea asta?

Si eu ma simteam la fel dar in primele doua zile doar, pe urma a fost relativ ok.

Am citit/auzit ca gustul laptelui se midifica usor la menstruatie (nu stiu in ce consta modificarea asta) si ca unii bebelusi ar putea sa fie mai mofturosi in perioada asta.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Neata fete!

 

Poca eu am masina de taitei de la Fackleman. Dar am folosit-o mai mult la facut paste tagliatelle, care ies absolut delicioase! Am folosit-o intens cand am cumparat-o, am si imprumutat-o cumnata-mii, dar acum zace in cutie in debara, ca trebuie ceva timp ca sa le gadili, si de cand mi-a crescut burta in sarcina nu am mai avut rabdare si preferam sa cumpar direct pastele [batcap] .

 

Julia nu vrei s-o filmezi pe pitzi si sa postezi aici ca sa savuram si noi momentele [il] ? Cred ca esti prima BLW-ista care a inceput, si ma faci sa ma apuc si eu mai devreme decat mi-am propus [batcap] . Ce de aventuri ne asteapta ...!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu (mai) am o mare problema cu blw-ul asta (printre altele): este recomandat si pentru noi, adultii, sa mestecam bine alimentele pentru o digestie buna si ma intreb cum as putea eu sa pun stomacelul copilului, care nu a cunoscut decat laptele, sa digere bucatele de alimente???

Nu inseamna asta o munca suplimentara pentru el? Ce motive serioase as avea sa o fac? Mie niciun motiv, din tot ce am citit, nu mi se pare suficient de intemeiat ca sa ma determine sa aleg blw.

Trecerea de la piureuri la bucatele se face treptat.

 

Vorbesc de una singura, nu ma luati in seama [:)]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Gina oricum ambele variante sunt la fel de bune. De exemplu mie mi se pare mai greoaie diversificarea clasica, mai multa bataie de cap. La blw mancam toti odata, ne mai si distram, plus ca oriunde am merge gasim sigur o solutie sa-i oferim si lui ceva de papa. Nu ma complic cu pasat, regula de 3 zile intre alimente, castronele, lingurite [bib]

Sunt sigura ca tie ti se pare mai greoaie autodiversificarea decat BLW, deci tine de fiecare mamica in parte [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata!

 

Aseara, daca nu ati povestit f mult, m am apucat de citit cap1. M am distrat de tatal lui Maddutz, cu programarea la analize, daca pot veni mostenitorii, si buletinul valabil 50 de ani :)) Am aj la cap2, cred ca pe la jumate.

 

Gina, eu cred ca oricum stomacul are de digerat altceva decat lapte, ca e pireu, ca e bucatica...si din ce am inteles, la blw bb nu papa f mult, cum zicea si juli, in schimb , cand ii dai pireu insisti sa pape poate mai mult decat are nevoie. asta inseamna o cant mai mare, care tot trebe pricesata...Ma gandesc. Inca nu am hotarat pe care varianta mergem...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Gina oricum ambele variante sunt la fel de bune.

Eu zic ca la blw pui stomacelul bebelusului la o munca suplimentara.

 

 cand ii dai pireu insisti sa pape poate mai mult decat are nevoie. asta inseamna o cant mai mare, care tot trebe pricesata..

De ce sa insisti? Cand vezi ca nu mai vrea, nu-i mai dai.

Eu niciodata pe Mihai nu l-am fortat sa manance daca vedeam ca nu mai vrea si nici nu mancam eu ce ramanea, pe motiv ca sa nu arunc/sa nu se iroseasca (se depune).

Cand era sotul acasa, mai manca el (mai si radeam de el pe tema asta :)))), altfel aruncam.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Andika, nu te-a mai lasat starea asta?

Si eu ma simteam la fel dar in primele doua zile doar, pe urma a fost relativ ok.

Am citit/auzit ca gustul laptelui se midifica usor la menstruatie (nu stiu in ce consta modificarea asta) si ca unii bebelusi ar putea sa fie mai mofturosi in perioada asta.

parca azi e un pic mai bine. sigur e de la imbratisari:)))

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...