Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ghiocei de martie 2014 - Cap 25


Recommended Posts

Eu de obicei nu ma uit la filme de groaza, dar cred ca am trecut prin ce se putea mai rau, mi-am facut propriul meu film de groaza....Ma bucur ca acum pot sa scriu fara sa imi sara camasa pe mine de plans, mi-au dat lacrimi pe care mi le-am sters (destul) de discret, ca am un ecran mare....

 

Ce am invatat e ca regretele nu mi-i aduc inapoi, trebuie sa ne multumim cu ce primim si sa ne gandim ca poate data viitoare va fi mai bine...Ah, si sunt recunoscatoare ca i-am simtind miscand in burta....e un lucru atat de frumos....

Easy, acum chiar nu ma mai pot opri din plans.....
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Off Easy...offf

 

Sa stii ca cu Insanity si eu m-am mobilizat greu. Adica din 6 zile de miscare eu faceam...2, primele 2....apoi ba ca s-a luat apa, ba curentul, apoi ca nu am fost acasa...asa am tinut-o 2 saptamani. Mai bagam un pic de banda dar nu prea  mult. In schim, de sapt asta am inceput direct cu exercitii, fara fit test, ca ala l-am facut 2 saptamani :)) si am reusit de am facut 4 din 4 pana acum si bag si banda. Aseara am fost pe banda 32 de min, vreo 20 mers sustinut si 12 alergat.  Dar transpir de numa. Barbatu-mio o crezut ca e masina de spalat si cand m-a vazut toata transpirata a zis: No, da sa nu te omori numa :))

 

Sunt blocata la 80 in schimb, de aceea am zis ca 2 saptamani nu ma mai cantaresc/masor, doar lucrez intens. E drept ca in astea 2 saptamani am scapat si io ca porcu-n cucuruz la ciocolata, asa ca nu e de mirare. Dar in schimb, azi am incercat o camasuta care acum 2 luni nici nu puteam sa o trag pe mine...si nu doar ca intra pe mine, dar mi-e si buna. Azi am facut cardio si vreau sa bag ceva cu abdomene, vreo 20-30 min, plus banda diseara. Ma duc sa framant, sa fac o placinta cu branza (nu se prea pupa, nu? )

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Easy , parca mi-a străpuns un fulger inima cand am citit ce ai scris , parca ma sufoc :( stii ca eu ma gandesc des la tine si ma mai rog pentru tine ... Dumnezeu sa te ajute si sa iti ia supărarea dându-ti copii sanatosi si voioși !!! Eu cred mult in legea compensării ...

 

Maddutz , toata lumea ma înnebunește sa ii dau apa sau ceai , m-am gândit ca poate gresesc eu , deși am citit ca nu este nevoie daca ii dau lapte ...

 

Nu stiu cand ajung rezultatele ... :(

 

Voi cum aveti programate mesele bebelușilor si ce le să-ți de mancare , poate imi scrieti si mie ca am înnebunit citind atat ...

 

Emma , frumoasa si bine crescută fata ta !

 

Eu tot ma gandesc la lungimea lui Andrei , are 6 luni ( 27 saptamani) si 65 cm ...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ufff, easy, tu ai trecut prin ceva ce niciun om nu ar trebui sa treacă. Niciodată.

Și sa știi ca ma gândesc și mereu mulțumesc pt bb ca e sănătos, ca nu e precum cumnatul. M-am gândit inclusiv ca se putea naște natural cu complicatii, cu hipoxie și sa rămână în cărucior cu paralizie cerebrală.

E cum zice new, e vorba de așteptări.

Nu sunt deprimata, nu (mai) plâng, am plâns doar o data din cauza asta și m-am eliberat.

Tot fricile de mai sus ma rețin un pic de la nvdc, pt ca în final nu îmi doresc decât copii sănătoși. Dar faza e ca o a doua cezariana are riscuri mai mari decât o nvdc, statistic vorbind.

Oricum vorbesc doar în teorie.

 

Easy, eu nu am citit poveste mai groaznică decât a ta. E cutremurător. Inuman

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Acum am aflat mai multe detalii despre DE...buget de cazare suficient zic eu (750eur/luna), diurna + salariu in tara, pentru prima luna apt 2 camere utilat apoi ne cautam in zona ce ne place....(mai merge un coleg, dar va avea fiecare apt lui)....

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Acum am aflat mai multe detalii despre DE...buget de cazare suficient zic eu (750eur/luna), diurna + salariu in tara, pentru prima luna apt 2 camere utilat apoi ne cautam in zona ce ne place....(mai merge un coleg, dar va avea fiecare apt lui)....

Suna bine....banuiesc ca esti multumita, sau urmeaza sa te mai gandesti si sa negociezi?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...