Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ghiocei de martie 2014 - Cap 25


Recommended Posts

Neata,

 

New, eu când îl prind pe moșulică Ene nu-i mai dau drumul, dar pt voi fac o excepție, i-am șoptit să treacă şi pe la voi, m-a ascultat? :)

 

Gina, nu-s la cura (nu ca n-as avea nevoie) dar parca nici la 12 noaptea nu ma lasă inima sa ma arunc in frigider :)))

 

Nu cred ca s-a speriat vreodată de mine. Eu da, ma mai sperii de mine însămi :))

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Stefi, eu știu că îi bulversează, agita schimbările si, dacă tocmai v-ati întors de la țară unde probabil se obișnuiesc, de-aia se poate sa se poarte asa... Dacă mai pui si dintii, ai răspunsul :)

 

Sim, cata putere si determinare îţi trebuie sa nu renunti după 7 FIVuri, sa dea Domnul sa ducă sarcina cu bine la termen

 

Ia sa citesc si eu articolul ala

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata!

 

Am vazut ieri parada de ghiocei iubibili si frumosi, doar ca n-am apucat sa-i laud! [il] [il] [il]

 

Arrya ma bucur mult pt voi! [flo2]

 

Gina si Calin se uita mirat la mine cand am prosopul in cap, tot da sa ma prinda de el. Iar cand am parul desprins si dansez rocker-este [pk]  rade de se prapadeste . In rest il tin prins ca efectiv ma jumuleste ca pe-o gaina oparita. Parul meu s-a oprit din cazut din cauze naturale, insa cade din cauze bebelusesti.

 

Si Calin si-a schimbat programul de somn cand a intervenit ceva in rutina noastra. Cand am mers la mare a dormit muuult mai mult decat acasa, apoi cand ne-am intors a inceput sa doarma doar cate juma de ora, 3 somnuri pe zi. Asta vreo saptamana si ceva, iar acum a revenit la vechiul program cu 2-3 somnuri mai scurte, si unul lung de 3 ore.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am uitat sa va zic -lui F i-au aparut ceva bubite pe frunte luni, iar marti altele. Am mers la dr -urticarie: ati facut ceva deoaebit duminica? Se pare ca lui F nu i-a placut meniul de la nunta, nu stiu ce ca mare lucru n-am mancat. Si se mai pare ca ma mosteneste :( desi mie nu mi-au aparut bubite pana mai tarziu dar le-am avut toata copilaria.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata!!!

 

Raportez cafea bauta, bebelina trezita, putin maraita... a mea sta bine in fund, si mult, dar cand cade intr-o parte maraie sa o ridic. daca nu o ridic incepe sa planga...asa fac si ai vostri? Are niste nervi...cred ca seamana cu taica-so la nervi!.

 

Ma uit pe site la H&M, ca vreau sa mergem weekendul viitor la Cluj, la inot, cumparaturi (de facut stocul pe iarna). Si sunt asa niste hainute faine...iui ca abia astept!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hmm, sa îmi fie cu iertare, clar a avut scandal în cap, dar si adevăr grăiește in ceea ce privește unele aspecte. Exagerează cu limbajul, dar poate a simțit că așa poate atrage atenția, cred ca se si amuza de reacțiile generate în rândul celor pe care le ataca, pentru ca nu mi se pare ca generalizeaza, eu una nu ma simt atacata, deşi sunt pe astfel de grupuri, dar știu să trec prin sita informațiile si nu ma arunc in fântâna dacă cineva pe grup zice ca asa se vindeca o bătătură la degetul mic. Pe Timişoara este un grup Mamici si burtici de Timişoara, i-am dat rapid unfollow, la cate idioțenii citeam pe acolo si da, exista fenomenul de "bullying" pe anumite grupuri, da, exista judecați dure la adresa altora si uneori sfaturi total aiurea. Dar exista si punctele pozitive, de ex dpdv al alaptarii sunt sigura ca un consultant in alăptare ştie mult mai multe decat foarte multi medici, in pofida facultății, rezidentiatului si practicii făcute de aceștia. Asta pt ca si eu m-am lovit de nestiinta lor, din pacate

 

Basic idea, dacă știi să cerni informațiile, o sa fii o mămică informată si numai buna pt copiii tai, indiferent de grupul pe care îl frecventezi. Parerea mea, monșer :)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

A mea nu sta in fund singura, dar am făcut muşchi la mâini de cat o țin să sară în brate. Sta in picioare pe genunchii mei si hopa sus, hopa sus, parca ar fi in trambuline din-alea in care te leagă cu sfori, nu mai știu cum se numesc. Si ce ne mai cearta când facem pauza :)))
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata fete si eu ma cafelesc cu voi

Easy lipsesti de la cafea??? Esti bine

 

No am ajuns la concluzia ca prea mult somn strica

Am dormit de la 1.30 la 6 cand m-am trezit,m-am imbracat,spalat si top pe usa.

La poarta mi'am dat seama ca e sambata....si eu sambata nu lucrez :-D:-D:-D

Meey :) Bine că nu ai ajuns mai departe :)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata!!!

 

Raportez cafea bauta, bebelina trezipa, putin maraita... a mea sta bine in fund, si mult, dar cand cade intr-o parte maraie sa o ridic. daca nu o ridic incepe sa planga...asa fac si ai vostri? Are niste nervi...cred ca seamana cu taica-so la nervi!.

 

Ma uit pe site la H&M, ca vreau sa mergem weekendul viitor la Cluj, la inot, cumparaturi (de facut stocul pe iarna). Si sunt asa niste hainute faine...iui ca abia astept!

Al meu nu stă nesprijinit în fund, trebuie să aibă spătar. Iar când cade se sucește imediat și ajunge pe burtă, e foarte amuzant, mereu pare surprins că a ajuns așa :)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...