Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ghiocei de martie 2014 - Cap 25


Recommended Posts

  • Răspunsuri 1,1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Ajutor!!!!!! Cred ca a racit Emma. Ii auzeam mucisorii in nas de dimineata, iar acum am vazut cum ii curgeau mucisorii. Mi.am schimbat jaful de telefon si nu mai am nr doctorei.

I.am dat un strop de eferalgan pt copii. Ce sa.i fac?????

ei nimic. tie...calmeaza-te! foloseste batista bebelusului, daca ai, si asteapta sa vezi ce se intampla...cum evolueaza...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Gina, gata briosele?

Nu am mai facut briose, ca s-au anuntat musafirii (telefonic) exact cand pregateam aluatul, Maria era in scaunul ei, nu prea mai avea rabdare, am zis ca e prea multa munca la briose, asa ca am pus aluatul in tava dreptunghiulara si am facut o praji [soricel]

Eram curioasa de aluat, cum iese, ca eu cel mai adesea am ca baza pentru orice prajitura cu fructe clasicul pandispan, imi place pufosenia lui.

A iesit ok si cea de azi, dar prefer aluatul de pandispan.

Adevarul e ca praji de azi este mai satioasa, mai grea, nu poti manca la fel de multa ca praji cu pandispan, care se topeste in gura.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

New, a stat cu noi in bloc in baciu, e bona full time dar in weekeduri e evident libera. Noi apelam la ea si azi ca avem nunta sa nu ne plictisim. Are 24 de ani si o fetita de 5, si s-a inteles de minune cu F. Daca ai nevoie vreodata zi-mi si o intreb.

 

Tu mergi la intalnirea barzutelor?

si eu as vrea pe cineva ocazional si din cartier, dar nu stiu daca se gaseste

la intalnire nu ma ma duc

 

New, eu când îl prind pe moșulică Ene nu-i mai dau drumul, dar pt voi fac o excepție, i-am șoptit să treacă şi pe la voi, m-a ascultat? :)

a venit dar cu intarziere, ma tem ca a trecut pe la altii inainte

 

Ma uit pe site la H&M, ca vreau sa mergem weekendul viitor la Cluj, la inot, cumparaturi (de facut stocul pe iarna). Si sunt asa niste hainute faine...iui ca abia astept!

e magazinul meu preferat :))

 

...si ne-a lasat balta. Suntem la nunta cu F.

deja are experienta cu nuntile; cum doarme?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Arrya bine ca ai fost tu strong si ai reacționat la timp. Din câte știu chestia asta se poate întâmpla la copiii diversificati clasic cărora li se dau si bucati, ei fiind învățați ca piureul sa le fie dat bagat in spatele gurii si sa înghită imediat, ii bulversează bucatile mari si nu tot timpul au reflex de gag, asa ca bucata aluneca pe gat si se pot ineca. Nici nu e recomandat sa se meargă cu ambele metode in paralel :)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu am mai facut briose, ca s-au anuntat musafirii (telefonic) exact cand pregateam aluatul, Maria era in scaunul ei, nu prea mai avea rabdare, am zis ca e prea multa munca la briose, asa ca am pus aluatul in tava dreptunghiulara si am facut o praji [soricel]

Eram curioasa de aluat, cum iese, ca eu cel mai adesea am ca baza pentru orice prajitura cu fructe clasicul pandispan, imi place pufosenia lui.

A iesit ok si cea de azi, dar prefer aluatul de pandispan.

Adevarul e ca praji de azi este mai satioasa, mai grea, nu poti manca la fel de multa ca praji cu pandispan, care se topeste in gura.

Si eu care speram la niste briose virtuale:((((
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

si eu as vrea pe cineva ocazional si din cartier, dar nu stiu daca se gaseste

la intalnire nu ma ma duc

 

a venit dar cu intarziere, ma tem ca a trecut pe la altii inainte

 

e magazinul meu preferat :))

 

deja are experienta cu nuntile; cum doarme?

L-am adormit in manduca pe ghita munteanu si am reusit sa-l transfer in scaunul de masina. Acum fac de paza in masina. Da ma bucur ca doarme, n-a mai dormit de la 3.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...