Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ghiocei de martie 2014 - Cap 26


Recommended Posts

  • Răspunsuri 579
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

N-am sarit pe el pt ca nu vreau sa se simta atacat. Il las pe el sa aiba initiativa. Dar nu m-am abtinut sa nu-i mangai pe cap pe amandoi si am zis ca-s barbateii mei. N-a dat semne ca l-ar fi deranjat.

baby, m-am pus in "papucii" lui. nashpa situatie...are alta relatie, a convins-o pe "aia" sa se mute in cluj (si-a lasat tot pe acolo: casa, rude, job, etc), convins ca i-ai tras tzeapa vietii! (doar nu era sa fii insarcinata, cu el, cand 3 medici i-au spus ca ciuciu mosternitori!). v-ati balacarit ca la usa cortului, si...gata! iar acum s-a trezit cu un copil, crescand altul, simitindu-se vinovat si fata de tine si fata de "ea" (dupa ce a mutat-o in alt oras, i-a mutat si copilul cu scoala, acum sa-i zica "du-te") si, mai ales, fata de aris...ma gandesc...

mda...nu prea as vrea sa fiu in "papucii" lui...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Gina,eu l-as cumpara si face in otdinea care trebuie. Cat de repede ca sa nu fie prea mult timp intre ele.

 

Eu nu pricep cu lipsa lor, la noi nu a-a pus niciodata problema. O fi aprovizionarea difetita pe judete?

subscriu la mandoua, trebuie facute neaparat vaccinurile.

 

Easy, dupa cafeaua calda vin eu cu galeata rece. Eu nu cred in revolutiile personale care incep luni, maine, de la anul sau de cand ma mut. Singurul moment pe care il avem e acum. Incepi acum sau te invelesti caldut in povestea lui maine. Maine e pentru speranta lucrurilor care nu sunt sub controlul nostru. Unde putem actiona si unde asteptarea nu aduce vreun beneficiu sa actionam.

de acord, f bine spus. la mine merge chestia asta la orice altceva, numai la mancat sanatos, nu.

 

acum vorbesc din perspectiva mea, poate se aplica si la tine easy. si la fel stiu dupa diverse studii facute, persoanele care isi gasesc motivatia slabesc mai usor, se tin de dieta cu mai mare usurinta.

e un capitol aparte healthy eating and loosing weight, eu nu incep neaparat de luni, dar niciodata nu incep fara un plan de bataie, decat cand sunt f pregatita( si cumparat tot ce trebuie) si hotarata.

degeaba iti zice x si y ca sa te apuci de slabit chiar daca tu stii ca vrei asta.

eu una trebuie sa imi bag in cap determinare si un plan de bataie. si sa fiu pregatita sa ma apuc de mancat sanatos iar.

apoi e f greu sa te urnesti fara vointa intarita, de multe ori m-am oprit ca nu am fost in the right set of mind. when you're ready you know it and you keep going to achieve your goal.

 

intai si si intai trebie sa te intrebi ce vrei de fapt de la tine? vrei sa slabesti? din ce motiv: din motive medicale, vrei sa arati mai bine, vrei sa te simti mai bine in propria piele, etc ? pot fi mai multe motive, dar cel mai important  este ca sa reusesti ca TU sa iti gasesti raspunsul la intrebarea de ce vrei sa slabesti? daca ai gasit motivul/ele pt care vrei sa slabesti te va/vor ajuta sa ai forta necesara si determinarea ca sa te tii de mancat sanatos pana cand apar rezultatele pe care le doresti.

 

la mine merge cu psihologia si despicatul firului in 4 intai [:)]  mai sunt puncte de atins, dar nu stiu pe cine intereseaza, mai bine ma opresc.

 

anyway am inceput sa lucrez la mine, sa ma pregatesc serios ca sa ajung iar la o talie normala.

 

PS: scuze de scris si in engleza, de multe ori imi vin ideile in engleza, imi e mai usor decat in romana. si nu are acelasi sens daca traduc, lost in translation... [:)]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...