Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ghiocei de martie 2014 - Cap 26


Recommended Posts

  • Răspunsuri 579
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Si noi suntem in parc ca e soare si e bine...am gasit o groapa cu nisip unde densitatea de copil/m patrat e mare...pot uita de Deas o vreme...Edy sta in carucior si roade pe jucarii si se uita la frunze...

Gina, felicitari pt dintisor si kg;)

Unde ai găsit nisip pe aici? :)

Gina, eu încă nu am cumpărat vinetele. Ieri am copt ardei la greu că am găsit la un preț mai ok și nu știu când mai găsesc așa și nouă ne plac. Am pus în congelator. Vinetele vreau să le fac cu maioneză, am făcut ieri salată de beuf cu maioneză fără ou și am făcut prea multă (maioneză) și vreau să o utilizez. Salata o făcusem că aveam legumele de la supa de tăieței. Uite așa se face meniul la noi :)))) Apropo de tăieței, musai trebuie mașină. Urăsc să îi tai. Măcar ziceți-mi cum se numește accesoriul pentru tăieței. Că doat pentru spaghetti și tagliate găsesc și cred că mie îmi trebuie mai mic și nu rotund.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Gina felicitări , bine ca este bine.

Sarumana, sa dea Domnul si lui Andreiut numai bine (si celorlalti bblusi, desigur) [pup]

 

Mai am o grija acum, se tot freaca la ochi, mai ales canf e obo.

Toti copiii se freaca la ochi atunci cand sunt obositi si le e somn.

 

woow, cu cat?

Daca te ajuta cu ceva, dulapul de la Ikea proiectat de mine a ajuns cca 1000 de euro....e adevarat ca are 3 m latime...dar sincer ma gandeam ca scap cu vreo 15-20 mil....Si nu e in niciun caz lemn masiv....

3500 ne-a costat pe noi mobila de bucatarie (fara electrocasnice, desigur) (ieftinut, ca am ales o firma mica de la tara), pe comanda, nu e lemn masiv, ca asta e bucataria "de sacrificiu", sa zic asa, inclusiv parchetul din ea............. sa tina pana cresc copiii, pe urma mai vedem.

 

Ma stresez acum cu diversificarea. Cat sa ma astept sa manance? O lingurita? Dupa cata vreme mai mult? Cat sa-l tin pe legume? Cand pot sa-i dau carne?

Eu am gasit pe net tabele cu meniuri, cat sa le dai, cat sa astepti pana la un nou aliment, cand sa introduci galbenus, carne samd.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sim, al meu nu ma complimenta nici in momentele intime, nici cand eram o frumusica. Îi mai bateam obrazul câteodată si ii spuneam ca alti "copii" si.ar dori sa ii bag in seama iar el nu apreciaza. Acum mi se cam rupe.n 4. Tare mi.e ca vom ajunge la divorț. Si parca nici gandul asta nu ma afectează.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Poca same here legat de mancat haotic.

Eu mananc si cu Maria in brate, daca e nevoie. Nu vreau sa sar peste cele trei emse principale, chiar daca mananc putin, dar stiu ca e important si asa mi-am setat creierul de cand ma stiu. Numai daca nu pot din alte motive, sar peste o masa.

Ema la mine s.au adunat lucruri de la apartament,sotul e imprastiat raau, eu nu sunt f ordonata si la mine in casa nu sunt lucrurile cum trebuie.

Ti-l trimit pe-al meu........ le organizeaza de nu mai stiu unde sunt [smulgpar] [smulgpar] [smulgpar]

Am cautat acum carnetul de vaccinuri al Mariei si nu l-am gasit deloc, desi trebuia sa fie in dosarul "Medical" [smulgpar] [smulgpar] [smulgpar]

Gina si eu vreau sa fac suc de rosii,sa coc vinete si sa pun muraturi.

Pai hai sa dam mana cu mana, ori al tine ori la mine (de preferat la mine, ca am curte mare si aragaz de copt afara) si facem treaba cu randul, in vreme ce una sta cu copiii [pk]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sim, al meu nu ma complimenta nici in momentele intime, nici cand eram o frumusica. Îi mai bateam obrazul câteodată si ii spuneam ca alti "copii" si.ar dori sa ii bag in seama iar el nu apreciaza. Acum mi se cam rupe.n 4. Tare mi.e ca vom ajunge la divorț. Si parca nici gandul asta nu ma afectează.

Julia, scapă de soacră. Serios. O să va stricați familia din cauza ei. Ia-l pe pitziponc la o discuție față în față și explică-i cum te simți. Repet, bărbații nu pricep decât dacă le zici totul direct. Spune-i că tu te-ai măritat cu el, nu cu mă-sa. Și că nu te-a avertizat nimeni că odată cu casa cea nouă vine la pachet și soacra.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sim, al meu nu ma complimenta nici in momentele intime, nici cand eram o frumusica. Îi mai bateam obrazul câteodată si ii spuneam ca alti "copii" si.ar dori sa ii bag in seama iar el nu apreciaza. Acum mi se cam rupe.n 4. Tare mi.e ca vom ajunge la divorț. Si parca nici gandul asta nu ma afectează.

Juli, ce-i cu gândurile astea? Si ce dacă nu te complimenteaza, ai prefera pe cineva care sa te complimenteze in fata si sa te înșele pe la spate sau sa nu îi pese de familie,sau alte cele? Eu nu pun asa mare preț pe vorbe, nu ne spunem in fiecare zi "te iubesc" dar știu că simțim asta. M-ar încălzi cu ceva sa îmi spună, m-ar face sa ma simt mai sigura pe el? Nu, pentru mine contează să fie alături de mine, de copil acum si de copii in viitor. Aberez, închei :)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Gina, a.ti copiii afara, dafoc gratarului si in felul asta coci ardeii si vinetele si ii ai si pe pusti monitorizati. Aaaa nici nu faci mizerie si caldura excesiva in casa.

Doar ce spuneam ca am un aragaz (gen resou, cu trei ochiuri) afara si cred ca pana la urma asa fac, Mihai oricum isi face de lucru, iar Maria mai in brate, mai in carucior........... problema o sa fie la curatat, mai ales la vinete, ca nu le pot lasa foarte mult in coaja.

As muri sa coc in bucatarie tona de ardei si vinete [fri]

 

si nici nu sunt dispusă sa ma prostesc ...

Nici nu stii cat de bine ai pus punctul pe I.

Decat socializare cu oricine, doar de dragul de-a pierde vremea............. mai bine singura in curte cu copiii ori cu voi pe forum [grup]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Julia, scapă de soacră. Serios. O să va stricați familia din cauza ei. Ia-l pe pitziponc la o discuție față în față și explică-i cum te simți. Repet, bărbații nu pricep decât dacă le zici totul direct. Spune-i că tu te-ai măritat cu el, nu cu mă-sa. Și că nu te-a avertizat nimeni că odată cu casa cea nouă vine la pachet și soacra.

Poca, n.am ce sa.i fac. Unde sa o trimit? Cu socra.miu nu vorbeste, noua ne tot povesteste cat de rau o ducea cu el. La cumnata.mea nu are unde sa stea. Nu imi place deloc sa o am in casa, dar pana la urma e ma.sa si nu am cum sa o gonesc. Deja m.am resemnat ca niciodata nu vom fi doar noi si copiii nostri. Ss vedem ce ne aduce anul viitor. Poate reuseste sa se angajeze in Anglia si sa ne mutam de aici.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...