Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ghiocei de martie 2014 - Cap 26


Recommended Posts

Julia , nu are pe nimeni cred , cu asa reactioneaza ei in situații dificile , daca as fi putut , m-a mandat la varianta gay :)))

 

Nu te lăsa ca nici cucu nu te mai scoate apoi . Cel mai bine este sa iti gasești si tu ceva de facut ... Si eu încerc , dar găsesc calea si curajul ... Este mai usor sa te complaci ...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 579
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Julia , lăsa prostiile cu divortul , înțeleg perfect ce spui si da , cuvintele contează si eu am nevoie sa imi spună ceva , Off

Pe soacrele astea ce le-as plesni si le-as întreba daca lor le-ar fi convenit sa fie puse in Situațiile ce ne pun .

Căsnicia mea S-a deteriorat tot din cauza familiei binevoitoare ...

 

Alex , stiu , eu pe o insula singurica cu Andrei :( dar , cum am spus , legea compensării , alții nu au ce mânca , eu am si mai pot ajuta si pe altii, dar stau cuc ...

Ti-o trimitem pe soacra Juliei sa iti tina de urat, Sim :))))

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu e bine....nu stiu ce sa iti zic. Eu pe al meu nu il menajez, in sensul ca daca nu imi convine ceva, ii spun direct.

 

Nu e lux, adica, ma rog, comparativ cu casele de 100 de ani gen "charming victorian conversion" este. Dar si costa. Cam mult. Dar e bloc nou, cu concierge, aproape de toate cele. Dar nu are curte, desi suntem aproape de parc.

Unor barbati nu merge sa le spui direct...la al meu merge (sau uneori nici asta) putin pe ocolite...indirect, cu bataie....depinde de barbat, de relatie, de femeie, de situatie....etc.

 

trebuie sa caut concierge.....hihihi...banuiesc ca la voi sunt mai mari chiriile....

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare fetele!

Am reusit sa ajung si eu la zi cu cititul, in sfarsit!

Sa vedem ce mai retinem:

La multi ani sarbatoritilor!!

Gina eu am cumparat vaccinul de 4 luni pana la urma si l-am facut. Acum urmatorul il facem la 7 luni ca trebuie sa treaca 2 luni de la asta. A plans putin la vaccin si a facut seara putina febra.

Julia eu chiar inteleg prin ce treci acum cu sotul, cam la fel e si la noi(in afara de soacra). Si eu ma gandeam zilele trecute la varianta divortului.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

neata...

 

eu m-am apucat de curatenia de "toamna" si nu mai am timp de nimic...astept sa inceapa cel mare gradi sa ma mai linistesc...desi atatea mi-am propus sa fac ca nu stiu daca reusesc.

 

Voi spalati aparatul de la avent la masina de spalat vase? Scrie in manual ca se poate spala, dar ma tem sa nu-l distrug...

 

Eu ma chinui cu diversificare de numa..nu reusesc sa le blenduiesc cum trebuie, mananca rau etc

 

Apropo, daca vreti biscuiti pt bebe au la carrfour marca lor, biscuiti bio de la 6 luni cu vreo 48 lei/kg, mi s-a parut rezonabil pretul.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu toata ziua sunt lipita de Sara, nu pot face mai nimic, nici prin casa nici pt mine, sunt zile cand nu reusesc nici sa mananc decat seara tarziu. Nu vrea decat sa stau langa ea, numai in brate, de cand am venit de la mama nu mai doarme decat gramada pe mine, la san, nici noaptea nu mai vrea in patut, asa ca eu dorm la picioarele patului si cu picioarele pe un scaun, iar sotul doarme linistit ca dimineata pleaca la munca si e obosit.

De ceva timp e chemat la munca si din libere, sau daca nu e, sta putin cu fata si apoi pleaca ca are treaba simai vine noaptea. Si ca sa fie treaba treaba, dupa ce ca nu misca un deget in xasa si nu ma ajuta nici cu fata, cand l-am luat la discutii tot el a zis ca e obosit, ca el nu mai poate, ca eu m-am schimbat si numai sunt la fel. Dar eu oare mai pot? De unde atata energie sa ma comport si cu el ca cu oul?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Felicitari fete pt kilogramele topite, mie de 3 săptămâni mi s-a stricat cantarul (sau in s-a terminat bateria ca nu am ajuns inca sa o schimb) si nu mai știu cum stau la numărătoare :))

si mie mi s-a stricat cantarul. Acum nu  mai stiu nici cate kg are el, nici cate am eu.

 

Sim, al meu nu ma complimenta nici in momentele intime, nici cand eram o frumusica. Îi mai bateam obrazul câteodată si ii spuneam ca alti "copii" si.ar dori sa ii bag in seama iar el nu apreciaza. Acum mi se cam rupe.n 4. Tare mi.e ca vom ajunge la divorț. Si parca nici gandul asta nu ma afectează.

Julia, eu cred ca tu mai vrei o nunta :)

 

Acuma eu zic ca niciun job nu e usor. Nici pt cel care merge zi de zi la servici, nici pentru cel ce sta acasa cu copilul. Dar e clar alt fel de oboseala, nu se compara. Statul acasa te epuizeaza fizic, pe cand jobul te oboseste psihic. Din doi oameni obositi cu un copil + o soacra pe cap, e greu sa ai relatia de dinainte. Trebuie discutat, gasit timp pt voi, eliminat factori negativi (soacra).

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...