Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ghiocei de martie 2014 - Cap 26


Recommended Posts

  • Răspunsuri 579
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Si uite asa radem cu un telefon in mana si o ceasca de cafea in fata si avem impresia ca socializam...nu prea e ok, trebuie sa mai facem si compromisuri...

Eu zic ce zic, dar mai fac si compromisuri, nu ca as vrea............ culmea e ca ajung sa zambesc dupa aceea, lucru bun :)

Vreau, nu vreau, cum ies la poarta, fie ca trebuie sa plec, fie sa conduc un musafir, fie din alte motive, imposibil sa nu treaca vreun vecin/vreo vecina si mai schimbam doua vorbe, ca nu pot sa nu raspund sau sa fug un curte.

Mai vine babuta cu mustati (grrr), mai fie-sa......... ori nea Marin pe la noi, la munca......... trebuie sa vorbesc.

Bine, cu nea Marin imi face placere sa stau de vorba, e om in varsta, fara multa scoala, insa cu bun simt, ceva minte si foarte multa experienta de viata, mereu am ce invata de la el (mai ales despre plante si pomi, una din pasiunile mele).

 

Cand merg pe la sora-mea, are o vecina, de fapt cumnata ei, ne stim din adolescenta........ mereu apare si ea si mai stam la o barfa.........

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

a fumat o tigara si m-a intrebat ce program au la primarie.nu stiu da hai sa mergem acuma. Am luat taxi si in 20 de minute era rezilvat tot. Am venit inapoi acasa si i l-am pasat in brate.

Uite vezi de ce imi plac mie ungurii? Daca au o problema fumeaza o tigara si dupa aceea o rezolva....la romani de aici incepe santajul, sa se arate ei cocosi.... il admir pentru hotarare si pentru asumarea responsabilitatii....era dreptul lui sa fie sceptic tinand cont de circumstante....

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Are grija sa ma atentioneze mereu ca sunt grasa, lucru ca chiar nu ma ambitioneaza sa slăbesc ba din ccontra. ..

 

Parerea mea e ca trebuie sa ii spui ca stii, ca aceste comentarii nu te ajuta, ca preferi sa te motiveze pozitiv....

pentru ca negativul nu merge, nu da rezultate...si al meu mi-a mai zis....nu e usor sa ripostezi....eu nu am nici scuza ca alaptez

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pai hai sa nu ne pierdem cu toatele....nici eu nu am de fiecare data ceva de spus....dar ma straduiesc sa nu tac :))))

daca va bazati pe mine....Eu am mereu ceva de spus dar nu am timp.

Cand am timp stau cu voi nu am alte preocupari nu fb nu altceva.Ma mai uit la unele seriale pe Comedy central.

IN REST AM MEREU CEVA DE FACUT :ba mancare,ba curag,dereticat;spalat;calcat,scos copui afara,stat cu fata.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Unor barbati nu merge sa le spui direct...la al meu merge (sau uneori nici asta) putin pe ocolite...indirect, cu bataie....depinde de barbat, de relatie, de femeie, de situatie....etc.

Te contrazic....... pentru prima data :)))

Jumatatea ta e....... jumatatea ta, ar trebui sa-i poti spune direc, sincer si deshis ABSOLUT orice te framanta, dar absolut orice.

Merge pe ocolite, indirect, cu bataie samd cand e vorba sa obtii ceva, sa-l determini sa faca/spuna ca tine, dar cand e vorba de framantarile si durerile partenerei, nu exista sa nu poata fi discutate deschis, mai ales cand aceste framantari afecteaza viata de cuplu si toata familia.

Daca el nu vrea/ nu stie sa asculte........ trebuie invatat. Voiam sa spun ca nu o merita pe cea care-i sta alaturi, dar m-am razgandit, poate a fost crescut intr-un anume fel si trebuie "reeducat" de catre partenera.

 

Gina eu am cumparat vaccinul de 4 luni pana la urma si l-am facut.

M-a convins doctora sa le inversam [batcap]

Sa nu va mai aud cu divortul, ca va dau bataie.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...