Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ghiocei de martie 2014 - Cap 26


Recommended Posts

  • Răspunsuri 579
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Andika, bine te-ai intors! Eu te caut pe acasa si tu in deplasare :).

 

Si F e fules. Imi tot amintesc singura de cand ma consolam ca nici cu aparat auditiv n-a fi rau, si acum ca e bine nerecunoscatoarea de mine le-ar dori mai lipite. Asa ca...Multumesc lui Dzeu ca sunt bune pt ce trebuie sa faca, forma e bonus.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

deea, julia, nu stiu ce sa va zic...puteti face un exercitiu:

hmmmm....inchideti ochii, faceti un pas (doi) in  spate si priviti viata voastra (sau o scena care v-a deranjat) ca si cum ar fi scena unui film. va vedeti acolo? vedeti si celelalte personaje din viata voastra? vedeti/auziti lucrurile care nu va plac? ei bine, daca auziti lucruri care nu va plac, dati sonorul mai incet. doar sunteti la film, puteti da boxele mai incet, pana sa nu auziti deloc ceea ce se vorbea...

vedeti lucruri care v-au ranit/deranjat/nu v-au placut? puteti umbla la zoom-ul imaginii; puteti sa faceti imaginea mica, mica, mica, pana dispare!

va vedeti pe voi? ei bine, acum va puteti juca cu lumina! puteti sa aduceti lumina muuuuuuuuuuulta si sa va scaldati in ea! puteti sa va aduceti in prim plan, scaldate in lumina soarelui. puteti aduce siun cintezoi care sa cante frumos! puteti sa puneti in peisaaj si susurul unei ape...

nu stiu daca va dati seama, dar puteti fi regizorii propriei vieti. si cu ochii inchisi, facand exercitiul asta, dar si in viata reala! pana la urma, realitatea este cea pe care o percepem noi! faceti-va realitatea frumoasa, intai in gandurile voastre si , veti vedea, ca se va schimba si cea din viata!

[pup]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Andika, bine te-ai intors! Eu te caut pe acasa si tu in deplasare :).

 

Si F e fules. Imi tot amintesc singura de cand ma consolam ca nici cu aparat auditiv n-a fi rau, si acum ca e bine nerecunoscatoarea de mine le-ar dori mai lipite. Asa ca...Multumesc lui Dzeu ca sunt bune pt ce trebuie sa faca, forma e bonus.

no, lasa ca balerina mea il va placea si asa! [pk]

[:-)))]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...