Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Ghiocei de martie 2014 - Cap 26


Recommended Posts

Baby, eu sincer nu i-as schimba numele. Este numele ales de tine, de ce s-o faci pentru ca asa vrea el? Si ce dacă sunt câini pe care îi cheamă așa? Dacă peste câțiva ani o sa înceapă clujenii să-și boteze câinii cu numele de Eduard, i-l schimbi iar? :)

 

baby, in caz ca nu citisei....

 

"Despre numele Aris

Nume de baiat Aris este de origine greceasca, considerat a fi o forma scurta a numelui Aristides sau Aristotel are semnificatia de superior, excelent, dragut, binevoitor, ingaduitor.

 

Nume de origine greceasca. Aristeys era, in mitologia greaca, fiul lui Apolo si al nimfei Cirene. Numele are la baza cuvantul 'dristos ' - 'cel mai bun'.

 

Numele de baiat Aristide este de origine greaca si are semnificatia de - cel mai bun. Numele este purtat de un renumit om politic, conducatorul gruparii oligarhice din Atena.

 

Iar numele Aristotel este tot de origine greaca, are semnificatia de  "cel mai bun dintre toti" si a fost puratat de catre Aristotel, unul din cei mai importanti filosofi ai Greciei Antice , clasic al filosofiei universale, fondator al scolii peripatetice si cel care a intemeiat si a sistematizat domenii filosofice ca metafizica, logica formala, retorica si Etica.

Ares era zeul grec al razboiului."

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 579
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Aaaa, ca mi am amintit. Andika, eu nu ii pun nimic pe iutub, dar mai scapa la babytv...stiu ca nu e bine...dar cand mai de facut exercitiile si nu tace....

 

A mea mai adoarme la tati pe piept. singura singurica nu prea... la san cat cuprinde. seara tot ia tzata in gura, dar nu suge, isi invarte capul la 180 gr...sta un pic, iar se invarte si cauta tzatA, o gaseste, se intoarce iara...si tot asa pana adoarme.

Same here. Cu invartitu. La tv nu-i voie.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata. Va iau pe rand.

 

Silvia, asa ma stiti voi pe mine? Gata sa sar sa fac ceva numai pt ca asa a zis altcineva? Apoi rau ma stiti. Nu i-l schimb pt ca a zis el. I-l schimb pt ca risc sa faca misto copiii de el. Asta-i una. A doua. Cand spun cuiva cum il cheama ori intreaba "cuuuuum?" ori zice "o, Alex? Ce frumos". Crede-ma ca chestia asta e enervanta rau. Eu sunt ori Lidia, ori Livia, niciodata cum trebuie. Mai ales daca-mi dau numele la telefon trebuie sa silabisesc. Si Eduard tot eu l-am ales. Asta a fost prima varianta, inainte de Aris.

 

Maddutz, stiam. Dar la urma urmei, nici Eduard nu-i nume urat.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Easy, in Suedia, la niste prieteni. Dl. Sot m-a trimis si nu a acceptat un refuz.

Nu mai pot acum sa-l duc la cresa. Aici e cu lista de asteptare si deja am refuzat pentru 6 luni si m-am reprogramat pentru luna iulie.

Neataaaaa, ce bine ca ati scris si am ce citi si eu la cafea...

 

Alex, bravo dlui Sot, asa iti trebuia, o mica pauza....Toti avem obligatii si indatoriri (crezi ca e de fiecare data o placere sa vii la serv?!?) dar uneori o zi de concediu luata in mijlocul saptamanii te face sa capeti puteri pentru urmatoarea perioada.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...