Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Ghiocei de martie 2014 - Cap 26


Recommended Posts

  • Răspunsuri 579
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Helou,

 

Baby, tot nu m-ai convins ca se merita schimbat numele :))) A coincis schimbarea lui cu venirea lui csabi, e adevărat mai mult am presupus ca lui nu-i place. Ca purtătoare de nume mai puţin comun, pot să-ți spun ca nu am suferit foarte tare de pe urma numelui, mai mult, crescând, am ajuns sa ma amuz de cate ori ma întrebau "cuum?" sau "dar de la ce e prescurtare?". Pana si unul din preoții de la nunta mi l-a pocit in timpul slujbei :)) Recunosc, ca am consumat putini nervi când a început lumea să-mi zică "a, ca Inna, cantareata", dar le replicam scurt, "nu, e doar cu un singur "n" :)... Eu una ma bucur de numele meu, ca nu e foarte des întâlnit si nu mi-a pasat de ce a zis lumea. Indiferent cum te-ar chema, copiii tot gasesc de ce sa rada, daca si asta te preocupa

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare fetele!

Am reusit sa ajung si eu la zi cu cititul, in sfarsit!

Sa vedem ce mai retinem:

La multi ani sarbatoritilor!!

Gina eu am cumparat vaccinul de 4 luni pana la urma si l-am facut. Acum urmatorul il facem la 7 luni ca trebuie sa treaca 2 luni de la asta. A plans putin la vaccin si a facut seara putina febra.

Julia eu chiar inteleg prin ce treci acum cu sotul, cam la fel e si la noi(in afara de soacra). Si eu ma gandeam zilele trecute la varianta divortului.

Inca nu sunt la zi cu cititul , dar nu prea imi place ce citesc. Julia, Deea, ce faceti mai fetelor? Pai casnicia e numai lapte si miere. Parca era la bine si la greu , nu?

Pai voi dupa ce v-ati cununat in biserica vorbiti de divort? 

Fara suparare, dar in orice casnicie sunt anumite probleme la un momendat, nu e niciuna asa lina cap coada.Casnicia nu merge de la sine si nu cu ambitii- sa-i arat eu ca eu pot fi si mai bosumflata decat el-. Presupune munca asidua, zilnica, presupune asumarea Tainei Cununiei. Stiu ca voi nu credeti, dar ia incercati sa va rugati pentru sotii vostri.S-ar putea sa fiti surprinse. Si poate voi, fara sa va dati seama ati acordat atentie exclusiva copilului si l-ati neglijat pe sot; zic si eu, e posibil, nu?

Poate s-au simtit dati la o parte si atunci s-au retras in carapacea lor.Cam cum va simtiti voi acum.

E foarte usor sa vb de divort, dar sa stiti ca barbati buni, familisti , care tin cu casa, nu se gasesc asa la orice colt de strada. Si daca stiti ca aveti acasa unul asa cred ca merita sa luptati pentru el si pentru familia voastra. Si aveti grija cu cuvantul divort, ca nu prea e ok sa fie folosit asa usor. Ca tot se vb aici intr-o perioada de NLP.

Sper ca nu am suparat pe nimeni cu postarea mea, dar asa am simtit sa scriu. O relatie, ca orice lucru de altfel, e f  usor de distrus si ff greu de reparat sau inlocuit.

Sper ca nu am sup

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am obosiiiit [alcool]

De dimineata alerg precum furnica: perisoare de pasare, melci cu gem (cu aluat de cozonac...... o sa pun poze pe blog cand am timp), am copt 8 kg de ardei capia si 5 de vinete, am tocat pentru congelator 3 kg de ardei, am pregatit si pus in borcane muraturile taranesti, mai am sa fac saramura.

E drept ca am avut ajutoare: sora-mea cu baiatul, George a stat cu Mihai, iar ea mai mult cu Maria si se supara ca de ce nu o las sa faca treaba. I-am spus ca de-aia am chemat-o, sa fie bona, nu sa-mi toace ardeii.

A mai intors si ea la ardei si vinete cand erau la copt si a curatat ardeii copti.

 

Acum Mihai doarme dus (l-a obosit bine varul), iar Maria e plina de energie, tropaie si chiuie de zor in pat, langa noi.

Eu as dormi.................. [alcool]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Silvia, fara suprare, dar nu vad de ce ar trebui sa te conving pe tine. Sau pe altii. A fost o decizie luata de comun acord. Nu mi-a impus nimic. Chiar a zis ca el propune dar decizia finala e a mea

Eram sigura ca asa o sa reactionezi,dar nu am mai apucat sa scriu ca se trezise fata. Asadar, nu am spus-o ca si cum ar trebui sa ma convingi, era ca o expresie prin care ulterior argumentam la argumentele tale prin propria experienta. Whatever... :)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...