Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Ghiocei de martie 2014 - Cap 26


Recommended Posts

Gina mai devreme m.am hotarat sa fac si eu suc de rosii si bulion,sa pun muraturi si sa coc ardei si vinete pt iarna dar nu toate intr.o zi.Acum de ec Robi doarme dar fata nu vrea.Si n.am nimic dar absolut nimic de mancare.

Mi a facut o matusa gem de prune si imi da prune ca sunt multe.O sa fac compot ca il adoram.Desi nu am unde sa le depozitez.Vad dupa ce le fac.Nu fac multe.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 579
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Marryela , mai spunem si noi asa ... Mai arum cam cu vorbe la supărare , nu o lua prea radical . Eu o înțeleg oe Julia , ai momente cand iti vine sa iti iei jucăriile si sa pleci , este omenesc sa mai si clachezi . Din pacate nu este bine de jucat cu vorbele , cuvântul divorț , eu eram sa o pățesc ...

 

 

Andrei ma musca cu dintisorul din dotare de san, ma doare de ma înțeapă inima :(((

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna!

Felicitari, Bujor! Sa fiti fericiti impreuna!

Eu sunt internata in spital cu preeclampsie. Am ajuns in 27 august, la 12 noaptea, cu tensiune 163/114. Sambata am facut peste 180 si m-au transferat pe Terapie Intensiva. Mi-au iesit transaminazele ff mari, proteinurie si altele. La ecograf am avut un soc, fetita e in urma cu 2 saptamani din cauza ca e placenta afectata, fluxurile nu sunt bune si stagneaza in evolutie. Problema e ca s-a declansat prea repede,am 26 saptamani. Toti sunt fff rezervati, imi dau sanse fff.mici. Am fost conectata non stop la perfuzii, nu mai am vene la cate branule am avut.

Ma rog lui Dumnezeu sa rezistam, zi dupa zi si sa imi strang fetita in brate. Aici te imbolnavesti mai rau de cate vezi si auzi. Sper sa ma stabilizez cu toate, sa imi reziste ficatul si pitica sa lupte si sa plecam sanatoase. Va multumesc pentru gandurile bune si va rog sa spuneti o rugaciune pentru noi!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Inca nu sunt la zi cu cititul , dar nu prea imi place ce citesc. Julia, Deea, ce faceti mai fetelor? Pai casnicia e numai lapte si miere. Parca era la bine si la greu , nu?

Pai voi dupa ce v-ati cununat in biserica vorbiti de divort?

Fara suparare, dar in orice casnicie sunt anumite probleme la un momendat, nu e niciuna asa lina cap coada.Casnicia nu merge de la sine si nu cu ambitii- sa-i arat eu ca eu pot fi si mai bosumflata decat el-. Presupune munca asidua, zilnica, presupune asumarea Tainei Cununiei. Stiu ca voi nu credeti, dar ia incercati sa va rugati pentru sotii vostri.S-ar putea sa fiti surprinse. Si poate voi, fara sa va dati seama ati acordat atentie exclusiva copilului si l-ati neglijat pe sot; zic si eu, e posibil, nu?

Poate s-au simtit dati la o parte si atunci s-au retras in carapacea lor.Cam cum va simtiti voi acum.

E foarte usor sa vb de divort, dar sa stiti ca barbati buni, familisti , care tin cu casa, nu se gasesc asa la orice colt de strada. Si daca stiti ca aveti acasa unul asa cred ca merita sa luptati pentru el si pentru familia voastra. Si aveti grija cu cuvantul divort, ca nu prea e ok sa fie folosit asa usor. Ca tot se vb aici intr-o perioada de NLP.

Sper ca nu am suparat pe nimeni cu postarea mea, dar asa am simtit sa scriu. O relatie, ca orice lucru de altfel, e f usor de distrus si ff greu de reparat sau inlocuit.

Sper ca nu am sup

Nu a zis nimeni ca intr.o casnicie petreci tot timpul, si eu nu traiesc experinta asta de un an, doi, am zis ca m.am saturat sa fiu singura care trage, care glumeste, care gaseste subiecte de discutat. El e obosit, ei bine si eu. De ce sa.mi pun doar eu happy face, sunt exact contrariul nevestei imbufnate si cicalitoare. Eu nu sunt nevasta, eu sunt SOTIE.

Argumentul religios nu are a face cu nimic. Bineînțeles ca ma rog pt soțul meu, el era motivul pt care ma rugam seara, dar acum copilul e primul in gandurile si rugaciunile mele. Ca ne.am casatorit in biserica nu ne.a afectat in niciun fel pe niciunul dintre noi. Biserica si religia nu reprezinta mare lucru pt noi, credinta si dragostea sunt altceva.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Gina mai devreme m.am hotarat sa fac si eu suc de rosii si bulion,sa pun muraturi si sa coc ardei si vinete pt iarna dar nu toate intr.o zi.Acum de ec Robi doarme dar fata nu vrea.Si n.am nimic dar absolut nimic de mancare.

Mi a facut o matusa gem de prune si imi da prune ca sunt multe.O sa fac compot ca il adoram.Desi nu am unde sa le depozitez.Vad dupa ce le fac.Nu fac multe.

Monica, eu nu cred ca merita sa fac bulion acasa daca imi cumpar rosiile. Oricum mi se pare prea multa munca.

Eu folosesc bulion la cutii metalice, mici, pun cam la doua mancaruri dintr-o cutiuta. Este bun, doar din rosii (conform "prospectului"), cumpar cantitate mare de fiecare data, sa-mi ajunga juma' de an.

Suc de rosii as face, dar pentru baut, nu pentru mancare :))

In ce il pui? Eu am cumparat doua seturi de sticle gen Tedi, dar mari, de aproape un litru, insa am impresia ca nu sunt bune capacele, nu etanseizeaza perfect si mi-e ca muncesc degeaba.

 

Gemuri nu mai fac......... am destule, iar d eprune si gutui mai am de anul trecut.

Am un beci cat un buncar antiatomic (il pot folosi la nevoie [ascuns] )...... ma rog, cat o camera mai maricica, nu de apartament.

Voi ati cumparat casa de-a gata sau ati facut-o?

Nu aveti beci sau macar o camara incapatoare?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

va rog sa spuneti o rugaciune pentru noi!

Blue........... [ruga] [ruga] [ruga]

Trebuie sa reusiti, sunteti puternice si tu si micuta din burtica.

Pentru ce povesti auzi in spital........ pune-ti doape in urechi si concentreaza-te pe un singur gand si o singura imagine:

Gandul ca sunteti doar voi trei: Dumnezeu, tu si micuta.

Imaginea ta strangandu-ti fetita sanatoasa la piept [pup]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...