Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Sticker sau tapet ?


Recommended Posts

Mi-a venit ideea sa decoram cativa pereti doar pe portiuni, incat sa protejam si zugraveala: de exemplu, scaunele copiilor de birou sunt cu spatele la perete, nu la va trebui mult pana sa juleasca zona.

 

Am vazut ca exita stickere decorative gen banda, cu care cred ca am rezolva problema. 

Sau as pune un tapet - banda / patrat in zona cu pricina.

 

Ce parere aveti, functioneaza? E complicat tare cu tapetul ? (n-am mai pus pana acum, dar am gasit modele mia frumoase decat stickerele...)

 

si nu in ultimul rand: de unde sa ma inspir ?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 4
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Eu am tapet pe pereti, se pune foarte usor daca peretii sunt drepti insa se indeparteaza mai greu. Stikere am gasit destul de diverse si pret bun la Aliexpress.....este un topic aici despre cum poti sa cumperi de la ei 

http://comunitate.desprecopii.com/forums/topic/149210-impresii-cumparaturi-aliexpress/

Din pacate eu nu am putut cumpara deoarece nu accepta paypal si nu am card pentru plati pe internet, asa ca nu iti pot spune ceva despre calitatea lor.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...

decat sa te complici cu tapet sau stickere, iar rezultatul sa nu fie pe masura asteptarilor voastre, mai bine gasiti solutii pentru a impiedica scaunele sa se frece cu spatarul de perete.

fie puneti ceva protector pe spatarul scaunului (o husa, o bucata de autocolant, o bucata de material spongios, cum e cel din care se confectioneaza litere sau jucarii), fie un fel de opritor, pe pardoseala, astfel incat scaunul sa nu poata fi impins pana la perete. opritorul poate fi si o cutie de depozitare, pusa chiar langa perete, astfel incat scaunul sa se opreasca cu rotile in cutie, sa nu atinga peretele.

daca totusi vreti sa puneti ceva pe perete, mi se par foarte haioase si de efect mozaicurile de sticla, cum sunt acestea

http://www.casadex.ro/wp-content/uploads/mozaic-sticla-colorata.jpg

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...