Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Ghiocei de martie 2014 - Cap 27


Recommended Posts

Am discutat si de diversificare si a zis ca daca tot am inceput de la 4 luni acum deja pot incepe sa ii bag si cate un cubulet de carnita de pui sau gaina de tara sau de curcan. Iar seara sa nu ii dau tot timpul acelasi fel de cereale, sa i le schimb o zi ceva, alta zi altceva, de max 2 ori pe sapt pot sa ii dau si gris cu lapte sau orez cu lapte.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 813
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Gina , ai cam atentionat-o pe Andika ca o sa devină alcoolica :))))

Felicitări pentru dintisor !!!!

 

Eu mi-as dori mult sa ma pot îmbată , sa fiu wild , dezinhimata !!! Sunt cea mai not fitt mereu , toata lumea bea , se distrează , eu ma uit ca bleaga ...

Nu pot consuma băuturi alcoolice deaorece vomit imediat si mi-e rau ...

Am încercat odata , eram cu o rusoaica si prietenul ei , da ea un shot , dau si eu unul , mai da ea inca trei , i-am spus sotului ca mai vreau si eu , el m-a avertizat ca nu pot sa beau si ca aia este antrenata , eu nuuuu , ca pot , si mai dau unul , mi-a căzut instant capul pe spate si am inceput sa vomit , sotul m-a dus acasă si de atunci am inteles ca nu merge .

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Acum va intreb si pe voi, nu e cam devreme pt carnita? Parca eu as opta prima data pt branzica, ou, iaurt si apoi carnita. Mi se pare mai grea pt stomacel.

Si inca ceva, voi dati supliment de fier dupa 6 luni? Ca am tot auzit de supliment si pediatrul m-a trimis sa fac o hemograma sa vad daca are carente si apoi dam supliment daca e nevoie

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Gina , ai cam atentionat-o pe Andika ca o sa devină alcoolica :))))

Doamne feri!!! Inseamna ca si eu merg in aceeasi directie, ca toata vara m-am bericit pe motiv ca trebuie sa fac lapte [batcap] [fri] [ascuns]

Felicitări pentru dintisor !!!!

Sarumana [pup]

 

Am discutat si de diversificare si a zis ca daca tot am inceput de la 4 luni acum deja pot incepe sa ii bag si cate un cubulet de carnita de pui sau gaina de tara sau de curcan. Iar seara sa nu ii dau tot timpul acelasi fel de cereale, sa i le schimb o zi ceva, alta zi altceva, de max 2 ori pe sapt pot sa ii dau si gris cu lapte sau orez cu lapte.

Wow, voi deja la carnita, iar noi inca agatate de tzitzi [alcool]

Voiam sa te intreb: ce fel de cereale i-ai dat pana acum? Doar orez sau mix?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Acum va intreb si pe voi, nu e cam devreme pt carnita? Parca eu as opta prima data pt branzica, ou, iaurt si apoi carnita. Mi se pare mai grea pt stomacel.

Si inca ceva, voi dati supliment de fier dupa 6 luni? Ca am tot auzit de supliment si pediatrul m-a trimis sa fac o hemograma sa vad daca are carente si apoi dam supliment daca e nevoie

De la 6 luni merg branzica, iaurt, galbenus, dar si carnita. Ordinea introducerii o alegi tu :)

Noua ne-a dat un ferrum pe care am uitat sa-l dau [batcap]  si mi-a zis ca, dupa ce-l terminam pe ala, facem pauza o luna si mai primim un flacon.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu mi-as dori mult sa ma pot îmbată , sa fiu wild , dezinhimata !!! Sunt cea mai not fitt mereu , toata lumea bea , se distrează , eu ma uit ca bleaga ...

Nu pot consuma băuturi alcoolice deaorece vomit imediat si mi-e rau ...

Am încercat odata , eram cu o rusoaica si prietenul ei , da ea un shot , dau si eu unul , mai da ea inca trei , i-am spus sotului ca mai vreau si eu , el m-a avertizat ca nu pot sa beau si ca aia este antrenata , eu nuuuu , ca pot , si mai dau unul , mi-a căzut instant capul pe spate si am inceput sa vomit , sotul m-a dus acasă si de atunci am inteles ca nu merge .

Hi hi hi, ce m-ai disttrat....si eu as vrea sa pot fi macar odata wild ...problema e ca de frica sa nu pierd controlul nu pot sa ma imbat, nici macar ca tine, din greseala :)))

 

Daca stau sa imi aduc aminte, cred ca are ceva legatura cu un chef in facultate cand am baut mai mult (dar nu m-am imbatat pt ca am venit cu tramvaiul acasa, imi aduc aminte) si a doua zi mi-a fost rau si sete....probabil de atunci oi avea antenele aprinse,

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Gina i-am luat orez de la Nestle, ala e simplu, si de la Milupa cereale cu lapte si mar, banana, portocala, sau cereale cu lapte si orez, porumb si fructe. Sunt mai ok cele de la milupa si se prepara doar cu apa. Orezul de la Nestle se prepara cu lp sau lm.

Am mai incercat si cu mei seminte dar nu i-a placut, s-a strambat toata

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...