Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Ghiocei de martie 2014 - Cap 27


Recommended Posts

  • Răspunsuri 813
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Nestle :)))

Ai vreun glob de cristal sub birou........... sau e a doua oara cand intreb? [fri] [:-)))] [:-)))] [:-)))]

 

Gina i-am luat orez de la Nestle, ala e simplu, si de la Milupa cereale cu lapte si mar, banana, portocala, sau cereale cu lapte si orez, porumb si fructe. Sunt mai ok cele de la milupa si se prepara doar cu apa. Orezul de la Nestle se prepara cu lp sau lm.

Am mai incercat si cu mei seminte dar nu i-a placut, s-a strambat toata

Multumesc. Si eu vreau ceva ce se prepara cu apa, dar uitasem ce marca este [batcap]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Acum va intreb si pe voi, nu e cam devreme pt carnita? Parca eu as opta prima data pt branzica, ou, iaurt si apoi carnita. Mi se pare mai grea pt stomacel.

Si inca ceva, voi dati supliment de fier dupa 6 luni? Ca am tot auzit de supliment si pediatrul m-a trimis sa fac o hemograma sa vad daca are carente si apoi dam supliment daca e nevoie

 

Eu zic sa mergi pe mana pediatrului...putin piept de pui de casa poti sa-i dai linistita...mai bien carne inaintea lactatelor si a oului.

 

Daca poti sa-i faci o hemograma e super, multi pediatrii recomanda fier celor alaptati exclusiv, cica lp e imbuntatatit cu tot felul...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Monica, pentru Buc nu e putin...Ce zona e? Am vazut casa pe teren de 150 m de iti cad plombele...

E mai prin buricul targului asa, cu etaj si terasa pe acoperis?

O fi a rockerului care si-a tinut jurnal de constructie pe alt forum :)))

 

Ce mi-e dor de o asemenea party in doi .....

Profitati cat sunteti in Ro, lasati copiii in grija mamei/sorei si fugiti la munte (sau macar in pod :)))) [soricel]

 

Felicitari Mariei pentru dintisor !

Sarumana [pup]

Oare asa o s-o tina la fiecare iesire de dinte [bib] ......

Sper sa nu te auda [fri] [fri] [fri]

Si Matteo are ochi negri forma de migdala  [il] .

Mari, negri si misteriosi [il]

Nu stiu de unde i-a luat, ca .............. migdale nu am mancat [alcool]

Vreo mostenire din partea sotului, cred.

 

Trebuia sa golesc frigiderul ca azi primesc tura noua de legume.

Comanzi prin telefon? [soricel]  Fain!!! [pk]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor

Am venit si noi din plimbareli, am fost in vizita la bunicii mei ca nu o mai vazusera pe Sara de la botez, apoi am facut si o vizita la pediatru ca mi se pare ca tuseste cam des. A zus ca nu are nimic nici in gat nici pe la plamani, ea parca se prosteste cand tuseste, nu se ineaca sau ceva. A zis ca daca mai face asa sa ii dau Tusend. E ok Maddutz?

 

baleste? daca si baleste poate tusi din cauza balelor...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

E mai prin buricul targului asa, cu etaj si terasa pe acoperis?

O fi a rockerului care si-a tinut jurnal de constructie pe alt forum :)))

 

Profitati cat sunteti in Ro, lasati copiii in grija mamei/sorei si fugiti la munte (sau macar in pod :)))) [soricel]

 

 

Comanzi prin telefon? [soricel]  Fain!!! [pk]

Nu e chiar prin buric (al targului), e putin mai la periferie, e a 2 arhitecti tineri (sot si sotie), el mi-a facut proiectul pt casa mamei...de care sunt foarte mandra, are si anexa in curte (de 20mp de depozitare) si camara si pod....

 

Insa casa lui e senzationala, cu podele de sticla, luminatoare, fiecare detaliu e prevazut...cu 2 terase pe acoperis, etc. de cand am fost la el acasa imi doresc sa imi construiesc casa...dar asa, semi-futurista (adica ultra moderna)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...