Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Ghiocei de martie 2014 - Cap 27


Recommended Posts

Nu e chiar prin buric (al targului), e putin mai la periferie, e a 2 arhitecti tineri (sot si sotie), el mi-a facut proiectul pt casa mamei..

Tipul pe care-l stiu eu tot vreo 150 mp avea si-i mai ramasese si-un pic de curte, avea un gutui de care era tare mandru, o butura de vita de vie........  nu mai stiu exact zona (cred ca pe langa Romana, ca era foarte aproape de job), insa ii iesise o casa tare faina.

Decat in apartament, mai bine pe 150 mp teren doar al tau :)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 813
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Apropo, da-mi si mie adresa jurnalului aluia, sunt lesinata dupa constructii si amenajari.

Ai pm.

Ti-am trimis si linkul cu jurnalul proiectului nostru, ramas deocamdata in stand by. Ar fi bine sa-l rasfoiesc si eu, ca pusesem niste poze tare faine acolo (care au ramas in laptopul decedat si nereparat), mi-am facut singura proiectul cu un program gratis (simplut), inclusiv cu amenajarea curtii.............. mi-ai trezit nostalgii :)

 

Vezi ca trebuie sa ai cont pe forum ca sa poti vedea pozele.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Comanzi prin telefon? [soricel]  Fain!!! [pk]

le-am comandat de mult, acum le primesc saptamanal pe baza unui contract

 

vreau si eu casuta, dar la tara, pe post de refugiu de weekend.. cu prispa si leagan si miros de iarba si o corcitura de catel care sa vina sa cerseasca mancare. Poate chiar si o filigorie :))))

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Uf, îmi dau demisia. Sunt terminată, fizic și psihic, dar am cu ce trimite fata mâine la școală :) Mai puțin book bag-ul :) Am luat pantofi, cămașă albă, vestă roșie, ieri luasem fustița gri și ştrampeli de aceeași culoare. Ghiozdan are de la fratele meu și prietena sa (cu Clopo, evident și cu numele ei brodat), tot ei i-au luat și lunch bag. Mai rămâne să comand echipamentul pentru sport și încă un rând din toate, să avem de rezervă (oare or ajunge câte două buc din toate?). Repet, sunt terminată. Partea frumoasă e că acum trebuie să gătesc, spal haine, etc. La naiba, e epuizant să fii casnică, vreau mărire de salariu:)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

le-am comandat de mult, acum le primesc saptamanal pe baza unui contract

Super [flo2]

vreau si eu casuta, dar la tara,

Cu rabdare si tutun, vorba ceea. Daca o vrei al tara este mai realizabil, ca nu se compara preturile.

Poate chiar si o filigorie :))))

Filigorie mi-as face in fundul gradinii, langa ciresul secular, dar in curte, la doi pasi de casa........... nu-i vad rostul, prefer o terasa maaaareee si cu acces facil la bucatarie, daca e posibil.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...