Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ghiocei de martie 2014 - Cap 27


Recommended Posts

  • Răspunsuri 813
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Neata!!

Aici a fost petrecere in pijamale? si eu am adormit:(((((.. ..la ora 10 mi s-a taiat firul, iar acum m-am trezit ca am visat cv tampenii....bineinteles ca strumfii dorm...si Edy adoarme singur seara, isi tot canta si sta cumintel in patut dupa ce bea 180ml de lp...dar isi ia revansa ziua...daca ma vede ca ma pun jos, incepe maraiala...

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Adevarat!

 

Pai tocmai asta e. Terasa ar fi pentru mine o filigorie lipita de casa, iar filigoria din fundul gradinii ar fi de relaxare, citit (sa invete copiii..... vise), o cafea cu o prietena, poate si-un gratar.

Si am vazut la un prieten o filigorie (tot departe de casa) care are si o camera micuta lipita de ea, acolo as tine un rand de farfurii si tacamuri, un frigider micut, in priza doar vara.

 

In proiectul nostru bucataria a fost mereu motiv de disputa intre mine si sot :)))

Eu o voiam mai mica, sa nu fac juma' d eora intre aragaz si frigider, iar el o voia maaaaareeeee.

Cea de acum, facuta de noi, este ok, zic eu, desi parca as fi vrut-o ceva mai maricica....... si uite asa ajung sa-i dau dreptate sotului :)))

 

Da' tu chiar le stii pe toate [fal] [batcap]

Ce RAM ai? [alcool]

 

Nu cred ca regret ceva din urma.

Nu am facut prostii gen fumat, imbatat, droguri, despuiat la petreceri sau altele asemenea, ca nu m-au atras, in schimb am facut ce am vrut, gen am plecat de una singura tocmai la Baia Mare cu trenul in vizita la un baiat pe care-l iubeam (ai mei nici acum nu stiu :)))), sau........... altele asemenea.

Neata!

 

Gina, ne cam asemanam. Nici eu nu m am imbatat, despuiat...nici nu am fumat. In schimb am mers la Iasi cu trenul. Apoi cu avionul in Sp, ai mei nu stiu nimic...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

No asa, ca am recuperat ce ati povestit!

 

Eu am fost ieri la n curs despre diversificare si am inv lucruri bune zic eu xa. In mare: singurwle alimebte interzise pana la un an sunt: sarea, zaharul, mierea si laptele de vaca. Se respecta regula celor minim 3 zile pt fiecare aliment nou. De ex se testeazacmorcov, dupa 3 zil sa da morcov cy pastarnac, dypa 6 morcov, pastarnac si patrunjel si tot asa. de asemenea reconanda sa se faxa mixuri de maxim 3 alim o data. La cereale ( cele fara gluten, gen: porumb, mei, hrisca, orez brun, tapioca, amaranth -de astea 2 am auzit doar, habar n am ce gust au) se pot adauga nuci ( migdale, nuca, seminte in, susan, fl soarelui facure praf) si indulcitor natural ( curmale, banana, stevie etc. sa incercam noi intai combinatii, sa vedem ce si cum, apoi sa dam copilului. etc etc

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...