Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ghiocei de martie 2014 - Cap 27


Recommended Posts

  • Răspunsuri 813
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

"OMS recomanda inceperea diversificarii alimentatiei sugarilor dupa varsta de 6 luni si continuarea alaptarii pana la varsta de cel putin 2 ani."

- nu zice nimeni ca la 6 luni fix, ci dupa 6 luni

Singurul risc pe care-l reprezinta intarzierea diversificarii este aportul insuficient de fier din LM. Pt o saptamana, nu cred ca se pune problema.

Eu nu ma iau dupa calendar ci dupa indicii. Ai vostri stau in fund?

Cica intre 6 si 8 luni ar fi pregatiti. Al Andikai cred ca este pregatit, mai trebuie si mama sa fie :))

 

A mea nu sta in fund inca. Nici extrem de interesata de mancare nu pare a fi, de-asta mai astept. Singura chestie e ca apuca in mana si duce bine la gura orice prinde

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Tati le face baie la copii iar eu beau o bere cu lamaie cu voi [alcool] Cum s-ar zice, imi savurez cela 15 min de pauza/zi [:)]

Nici pe mine nu ma tin nervii pentru blw. Cum am mai zis, eu ii pasez cu furculita fructele (ca numa de astea mananca), nu foarte fin. Pireurile alea din comert care sung gen pasta nu ii plac, banuiesc ca nu ii place consistenta. Asa, mai gaseste cate o bucatica, o mesteca, e mai interesant [:)]  Bine, nu asa de palpitant ca la blw, dar no [:)]

poca, nu se poate sa se constipe de la para si pruna? ca nu toti suntem la fel.... n-ai incercat cateva zile sa-i dai numai tzitzi, sa vezi ce se intampla?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cica intre 6 si 8 luni ar fi pregatiti. Al Andikai cred ca este pregatit, mai trebuie si mama sa fie :))

 

A mea nu sta in fund inca. Nici extrem de interesanta de mancare nu pare a fi, de-asta mai astept. Singura chestie e ca apuca in mana si duce bine la gura orice prinde

A mea ar sari pe farfuriile noastre, daca ar putea [fri]

Abia astept sa o alerg prin curte, sa nu se ingrase.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...