Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ghiocei de martie 2014 - Cap 27


Recommended Posts

Hello... Inca nu s-a intamplat.... Nu pot sa adorm de surescitaere....desteaptele de soacra-mea si cumnata-mea imi spun ca e in coma profinda, cand sun daca le mai trebuie ceva, mai cer, cand ajung acolo epuizata de caldura si alergatura.. Surpriza: jean le-a strigat, jean a baut, jean a mancat... Eu ma dau de ceasul mortii, ele... Imi venea sa le arunc pe pereti ca intr-un film cu lara croft ( parca asa se scrie).

 

Saracul e terminat, dar la emotiile mele si ale lui fi- su nu se gandesc i clipa....

Femeile astea sunt zuzu rau...cum sa faca asa cv?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 813
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Andra, bineinteles ca am stins lumina, liniste, ca de somn. Singura luminita din dormitor este ledul tv ului.

Acum a adormit.

Draga de tine si de Meey...poate totusi o sa isi regleze somnul...si pe mine Deas m-a terminat cat pentru 5 copii, dar ziua cand dormea, hop si eu in pat..uitasem cum e sa dormi 3 ore legate.....frate-sau vad ca nu ii calca pe urme... Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 ii dau lingurita in mana si se serveste singura, eu oricum nu.s in stare sa.i dau.

De-aia ai ales tu BLW [soricel]

 

 

Aaaa, acum doua zile I.am dat ceapa si un picut de varza calita (2-3 fasii de varzica), mama, mama ce urla ca mai vrea, dar nu II.am mai dat. Si acum astept ouale aruncate in directia mea :))))))) (glumesc bineinteles)

 

 

Cand o pleca de-a busilea, o trimiti singura pe razor, sa traga de ceapa daca ii e foame  [:-)))]

Lasand gluma la o parte....... eu nu ma indur de oua sa ti le arunc :)))

Viata asta e atat de imprevizibila uneori, nimeni nu poate garanta ca un copil crescut ca la carte, dupa toate recomandarile, va fi sanatos tun, iar altul care la 5 luni mananca tot ce mananca si adultii, ca vecinul sora-mi (eu totusi nu as face asa [fri] ), se va imbolnavi de nu stiu ce la 15 ani.

 

Buna dimi! A facut cineva cafeaua? :D

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Andreea, laptele pasteurizat de vaca se da dupa varsta de un an, foloseste lapte formula.

dupa un an bb are nevoie de lapte gras pt dezvoltarea creierasului si nu numai, dupa 3 ani lapte degresat.

Ema, eu si de albus de ou stiam ca dupa un an.

 

sa vad si eu tol de fam Andika.

Eu astept cu mare nerabdare o poza de familie de la botez, daca va vrea Andika sa ne arate :)

 

apoi I-am facut si ei de salata orientala de bb.

Vreau si eu reteta :D

azi a luat o gura de musaca(  bucatica de cartof), moama cum ii tremurau mainile ca mai vrea, facea mniam-mniam singura [:-)))] .

Mama, dar voi ma incurajati bine de tot.......... noi oricum mancam mai dietetic toti si tare i-as mai da si ei uneori, ca asa se uita mititica.........

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

easy, te cred ca esti stresata dar totusi, daca citesti o postare, citeste/o atenta. am spus ca evident, nu aici se pot purta discutiile alea. si daca breau forumuri culturale ma descurc singura, multumesc. nu sunt retardata.

 

 

deea, vezi/ti de treaba femeie. fa/i grisul cu lapte de 1,8 ca nu pateste nimic.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si eu jos am camera tehnica,livi g +hol,bucatarie si 1 baie,la etaj 3 camere cu 2 bai,la mansarda 1 camera cu baie si open space unde am sala si flori.

Si eu am de la ai mei dar vorba Andrei.Dar cand nu ai...

Nu ai putea amenaja in camera tehnica un spatiu de depozitare? Niste rafturi pe un perete? Centrala pe gaze parca nu produce caldura local, precum cea pe lemne/carbuni.

 

Ema ms de ideea cu canuta. O sa caut maine si din aia. Iar cu laptele...merge fiert laptele praf? Intreb si eu ca mie pediatrul imi zisese k merge lapte de vaca pasteurizat dar folosit numai in preparate, nu servit ca atare, si fiert bine inainte, ca si eu la fel stiam ca numai dupa 1 an lapte de vaca.

Si mie pediatra lui Mihai la fel mi-a zis si, nu mai imi amintesc exact de cand, dar sigur am inceput sa-i fac preparate cu el inainte de 1 an.

Incep si eu ca alte fete: sunt oamenic are au crescut cu lapte de vaca indoit cu ceai de la cateva saptamani si acum sunt ditamai adultii sanatosi (hai, aruncati cu oua, ca am nevoie [:-)))] [:-)))] [:-)))] )

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

eu sunt invers. daca, pana acum, m-am "dedicat" stiintei (in lipsa de altceva...), acum savurez fiecare moment in care neuronul meu nu gandeste deloc! sunt intr-o stare de prostratie! cred ca aveam nevoie de asa ceva... [alcool] sunt ca in vacanta...hehehe....sunt in vacanta intelectuala! trebuie sa-mi pun afis pe usa! [:-)))]

asa am fost si eu pana acum dar mi s/a acrit. a ajuns un an. mi se atrofiaza creierul

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

laptele de vaca e recomandat dupa varsta de 1 an...

Adica....... ar fi bine sa nu, dar nu este interzis :D

 

Eu I.am dat branzica facuta de mine din lapte de vaca de la vecinu' Mitica :)) .

Nt nt nt...... cate oua vrei in cap? Parca 8 intrau la o crema de zahar ars [:-)))] .... sau pui mai multe, sa-i ajunga si Emmei :P

 

 

Maddutz, dar lp din ce se face? Serios, e o intrebare de 4 ani, dar eu nu stiu [batcap]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...