Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Ghiocei de martie 2014 - Cap 27


Recommended Posts

  • Răspunsuri 813
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Am inteles ca laptele de capra ar fi cel mai apropiat de laptele matern, Deea, nu ai la tara niste surse de la care sa iei?

Silvia am de unde lua dar numai de vaca. Dar pediatrul mi-a zis ca ii dau mai bine din comert, ca e mai sigur decat cel de vaca de tara. Acum pe unde citesc gasesc numai pareri, de m-am zapacit de cap

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu am vazut pe grupurile de diversificare ca se introduce si lv (lapte de vaca:)) ). Majoritatea mamicilor opteaza pt Dorna bio 3,5

Eu I.am dat branzica facuta de mine din lapte de vaca de la vecinu' Mitica :)) . Totusi, am last sa se aseze grasimea, apoi l.am strecurat si fiert.

se face branza din calciu lactic stii nu?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sfatul meu ar fi sa pui mai putin gris, altfel iese prea gros.

Cat am fost bona la nepotul meu si pe urma la Mihai, aveam ca unitate de masura a laptelui o cana obisnuita (cam 250 ml) si puneam 4 lingurite. Oricum trebuie fiert foarte bine.

Experimentezi si tu :)

Abia astept. Deseara fac experimente. O sa iau lapte de 1,5% pt inceput sa vedem cum ne intelegem cu el.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Era sa uit, apropo de ce spunea Baby, si mie imi e dor de o discutie pealta tema decat copilu' (si New se plangea de acelasi lucru mai deunazi). Vreau sa citesc, dar nu am cand... bine, daca as lasa forumul si fb, cred ca as avea :p dar daca m.as rupe si de voi, as fi complet izolata.

 

Easy, .....................of! Sper ca maine sa.ti fie mai bine.

nu ma deranjeaza discutiile despre copii de pe forum (ca de aia ii zice asa), ma deranjeaza sa vorbesc numai despre copii cand ma intalnesc cu cunoscuti. Aud aceleasi intrebari over & over: cat timp are, ce mananca, daca am lapte, daca i-au iesit dintii, daca doarme noaptea, etc

 

Am fost la piscina, i-a plăcut f mult, am făcut și scufundări. După vreo 40 de min a obosit. Nu credeam ca rezista atâta. A adormit lemn în mașină și ia doarme și acasă

e prima oara? nu l-ai bagat in mare?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...