Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Ghiocei de martie 2014 - Cap 27


Recommended Posts

Incercarea de dversificare nr 1: Trimis bunicii la zilele recoltei sa ne ia legume. Spalat bol si lingurita ikea. Curatat pastarnac. Pus la fiert. Ars ibricul.

 

Mai incercam.

[:-)))] [:-)))] [:-)))] 

Ia autodiversifica-l si tu, pune-i ibricul in fata, legumele in poala si spune-i: acum esti baiat mare..... te descurci [:-)))] [:-)))] [:-)))]

 

Bujor -si mie mi se intampla cand fierb oua -ies rascoapte:))) uneori, nu de fiecare data, deci insista

Un ceas de bucatarie (il pui sa "strige" cand se termina minutele alocate.... cauti pe net cate minute fierbi ouale ca sa fie moi, tari samd) sau exista (eu am luat de la Kaufland) o chestie ca o jumatate de ou, din plastic, pe care o pun in ibric/oala impreuna cu ouale, in apa rece, le pun la fiert si chestia are niste liniute cu soft, medium, hard si se albeste (e rosie) pe masura ce fierbe. Sau e alba si se inroseste? [batcap] [:-)))]

Hai, ca am gasit chestia :)))

http://megaokazie.allshops.ro/produs/2834755/Timerul+pentru+fiert+oua+Brix.html

Bine, mai e si cana electrica de fiert oua, dar........

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 813
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

[:-)))] [:-)))] [:-)))] 

Ia autodiversifica-l si tu, pune-i ibricul in fata, legumele in poala si spune-i: acum esti baiat mare..... te descurci [:-)))] [:-)))] [:-)))]

 

 

Un ceas de bucatarie (il pui sa "strige" cand se termina minutele alocate.... cauti pe net cate minute fierbi ouale ca sa fie moi, tari samd) sau exista (eu am luat de la Kaufland) o chestie ca o jumatate de ou, din plastic, pe care o pun in ibric/oala impreuna cu ouale, in apa rece, le pun la fiert si chestia are niste liniute cu soft, medium, hard si se albeste (e rosie) pe masura ce fierbe. Sau e alba si se inroseste? [batcap] [:-)))]

Hai, ca am gasit chestia :)))

http://megaokazie.allshops.ro/produs/2834755/Timerul+pentru+fiert+oua+Brix.html

Bine, mai e si cana electrica de fiert oua, dar........

 

Eu am primit un aparat de fiert oua, la misto. Ca ma stiu prietenele ce 'bucatareasa' is. Dar nu-l folosesc, mai bine fierb oua ca la loterie, iese ce iese. Decat sa scot aparatul si dupa aia sa-l spal....

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Suzie, habar n-am cand si unde. Vrem in ultimul weekend de septembrie, si vrem la biserica din cetate. Sa vad luni ce pot rezolva ca nu apartinem nicaieri (sau nu stim unde, ca niciunul nu frecventam biserici). Si nasii....unul e musulman, celalt ateist convins. Sa vad daca gasim un preot care se baga la asa ceva.

Asa cum am scris postul asta, ma intreb oare de ce facem botez?:-) :-) :-)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Asa cum am scris postul asta, ma intreb oare de ce facem botez?:-) :-) :-)

Ce tare ai fost, Andika ... Nici noi nu stim sa apartinem undeva, cand ne arde buza ne ducem cu tupeu si suntem "tratati" pe masura ... Cu nota de plata aferenta.... Il faceti catolic pe Z?

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...