Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Ghiocei de martie 2014 - Cap 27


Recommended Posts

noi ne-am trezit la 8, am baut 1 litru de fresh de radacinoase si acum zburd de energie :))

Am trimis copil+soacra la plimbare, sa se oboseasca reciproc.

As face salata de ardei copti, ca am multi ardei dar n-am plita de copt pe aragaz. Oare merg copti la cuptor sau la aburi?

eu ii  coc la cuptor  sau in tigaie pe ochiul de la aragaz daca vrei sa inegresti vre-una

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 813
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

noi ne-am trezit la 8, am baut 1 litru de fresh de radacinoase si acum zburd de energie :))

Am trimis copil+soacra la plimbare, sa se oboseasca reciproc.

As face salata de ardei copti, ca am multi ardei dar n-am plita de copt pe aragaz. Oare merg copti la cuptor sau la aburi?

Chiar ieri am vazut pe un grup (nu mai stiu care), ardeii lusi la copt in cuptor. Aveau coditele legate de gratar.

La abur cred ca doar s.ar fierbe si nu s asa deliciosi.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

noi ne-am trezit la 8, am baut 1 litru de fresh de radacinoase si acum zburd de energie :))

Am trimis copil+soacra la plimbare, sa se oboseasca reciproc.

As face salata de ardei copti, ca am multi ardei dar n-am plita de copt pe aragaz. Oare merg copti la cuptor sau la aburi?

Eu mereu îi coc la cuptor. În tavă pe folie de aluminiu. După e mai ușor de curățat tava așa. Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si eu am uitat sa imi laud grasul ca a reusit sa isi suga detegele de la picioare de vreo saptamana [bib]

 

In alta ordine de idei, mi-am comandat ieri frigideeeer mare si sexos! Maine imi vine si abia astept sa-l vad instalat, manca-l-ar mamuca! e un Frigider cu 2 usi No Frost HOTPOINT ENXTY 19222 X FW, 472 l  [pk]

 

De imbatat nu m-am imbatat niciodata. Dar ma ametesc foarte usor, si-mi revin la fel de repede, fapt care-l supara pe sot care zice ca n-are timp sa "profite" de mine ca imediat imi sare bautura din cap  [alcool] .

Cate-un fum am mai tras...........dar eu din doua fumuri de tigara ma ametesc de zici ca am baut 5 beri [batcap]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si acum, dupa ce ati locuit in ea o vreme, care e concluzia? Parca nu ar fi stricat macar o camara, nu?

Nu va permite spatiul sa o amenajati acum?

Tu ai livingul unit cu bucataria?

 

Mihai al meu nu stiu ce a "patit", dar a mancat si zacusca pe paine (isi amintea el ca asa a mancat cu tati si tot ce papa tati e bun :)))) si mancarica de pleurotus, alaltaieri doar sos cu paine, dar aseara i-am dat si bucatele de ciuperci si nu a zis cah [pk] [:-)))]

Parca ma ingras eu cand il vad ca mananca [fri] [fri] [fri]

exact.Dupa ce am lucuit in ea multe lucruri as face altfel:si mai putina mobila,casa mai mica,patcare sub casa poate,pivnita etc.

Da am open space jos si la mansarda.Am casa frumoasa.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am casa frumoasa.

Sunt convinsa [flo2] Dar, uite, inca o data se dovedeste (si trebuie sa-i mai zic sotului...... a cata oara) ca, oricat te-ai gandi, nu poti face o casa perfecta de la inceput.

Dupa ce locuiesti in ea o vreme, constati ca anumite lucruri le-ai fi vrut altfel.......

 

Si pe tema asta m-am contrazis cu sotul de n ori: cand eram chiriasi si am vrut sa avem casa noastra, el nici nu a vrut sa auda de casa de-a gata, nici macar sa viziteze vreuna, sa vada cum este, el a zis ca vrea teren gol, sa-si faca el casa asa cum vrea (adevarul e ca iesise fain proiectul nostru....... casa doar parter, living urias, garajul corp comun cu casa, ca el voia sa coboare din masina sa nu-l ploua, beci mare sub garaj, atelier mare in spatele garajului)

Ah, si a vrut neaparat teren maaare, cat mai mare.

Pentru aceste doua criterii cautarile noastre s-au limitat la proprietati care le indeplineau, nu ca am fi nemultumiti cu locatia asta, insa clar am fi vrut mai multa liniste, pe o straduta un pic mai departe de sosea.

Eh............ intr-o alta viata [alcool]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...