Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Incepe scoala pe Ghetar.....


Recommended Posts

  • Răspunsuri 610
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Octombrie, Katy, oc-tom-bri-e :))) Au inceput cu ofertele la bilete 3+1 gratis, asa ii vreau! Oricum, tu stai pe-aproape si piseaza-ma, ca mie imi place cand apari ("si ne dai cu indicatorul peste deshte" cum plastic a zis Biflea odinioara). 

Pai si ce mai astepti, n-ai sarit pe oferta:). Ca asta nu e timeshare, e numai one time show:D

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

2 carti:t. sawyer si H Finn.

pe bune:) Si nu a avut nici o intrebare , a inteles totul... Pai atunci e ready pentru orice, fara limite, nu ma mir ca il scaneaza pe Grisham asta intr-o zi, o sa zbarnaie  mai tarziu,  middle si pana prin high school, ca studiaza ei cartile astea, o sa fie piece of cake pentru el, rezerva-i de acum timp la computer drept recompensa:). Sa nu te mai plangi ca e asa si pe dincolo, ai mare noroc...

 

Buflea nu am avut adventure in vacanta asta, doar am dat apa noastra rece pe una mai calda dar privesc optimist viitorul...

 

  Despre vacante...La capitolul cat e america de mare, mie in Pennsylvania mi-au placut padurile, mai verzi si mai joase decat ce avem noi, si Mc urile erau singurul loc de odihna si usurare :)pe  autostrada, mai aratoase si curate decat astea prin desert...

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hai bai ca ma nervozati.

 

Aqai cu traseele nedescoperite si Katy cu McD curate.

 

Dar la Hershey ati fost ? E foarte frumoasa zona, fabrica, povestea lui ..si desigur, parcul de distractii (ranjet Karu, Aqai, nu dati ..)

 

Dar pe amishi i-ati vizitat ? Ca cica traiesc fara cyrent electric si masini, se deplaseaza cu trasura si vand mancare organica (sanchi !!!)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Langa un Hershey am stat, dar era in Time Square, si era cred mai mult un magazin . Pai la noi Pensylvania a fost trecatoare in drum spre niagara si inapoi, si eu am spus despre ce am avut nevoie in statul ala, necesitatile urgente:) si da erau peste standardele de aici ,in desertul de la noi la drum lung mergem peste drum la Starbucks niciodata la Mc:) Eu nu m-am dus in vacanta acolo...Aqai s-a plans de obiectivele turistice din zona:). Dar mi-ar place sa mai vin prin zona..

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

io am draci asa, de vineri seara, si conversatii pe mail cu sponsori pasivi si cu vendor idioti [batcap]

 

ma rog, dracii ii am de pe la pranz - da' erau pe my time zone, si abia acum catadixesc sa raspunda cei de peste balta.

 

le picase sistemul pe care lucram, insa in naivitatea mea am crezut ca au naibii un back-up, ceva.... n-aveau, da' a trebuit sa imi petrec o jumatate de ora la telefon cu cretinii de la help desk ca sa aflu asta [alcool]

 

asta m-a enervat - ca oricat de urgenta ar fi problema (ca doar nu sun vreun help desk ca sa-I intreb de sanatate), mai intai trebuie sa te identifici. ok, asta-i o chestie normala si comuna, si inteleg ca trebuie sa inregistreze reclamantu'. dar, frate, gaseste dracului un sistem de identificare mai scurt! oricum in sistemul lor avem, de exemplu, un user si-o parola care ne identifica. nope! acum numai numarul de la pantofi nu mi l-au cerut.

 

recunosc ca am io o problema proprie si personala cu spelling-ul, urasc s-o fac, dar azi era musai. si spelluiesc io first name, last name, company name, COMPANY ADDRESS (asta-i partea care mi-a pus nervii pe bigudiuri, nu m-am putut abtine si am intrebat-o la ce le trebuie, au de gand sa-mi trimita rezolvarea prin posta? s-a inventat totusi emailul intre timp [:-)))] ) - na, cica asta-i procedura lor... spelluiesc si adresa fizica, si adresa de email, cred c-a durat vreo 20 de minute distractia.

 

ii povestesc problema vocii blonde de la telefon. frumos, cu numar de pacienti si vizita pt care ne trebuia medicatie (se aloca in sistemul respectiv, nu se poate lua un kit la intamplare). si ma lasa sa zic si asta, parea ca-si ia si notite, si imi zice la final ca sistemu-i down. poi stiu ca-i down, ca doar din cauza asta ne conversam. they are working on it. good for them, da' procedura mea (data tot de ei) zice sa te contactez si sa-ti cer sa faci treaba asta manual, cand sistemul nu poate. again, "they are working on it". bun, si noi ce facem? asteptati.

 

[bang]

 

si mai astept io cam o ora jumate, cu mana pe butonul de refresh pe care-l apasam tot la maxim 5 min. ok, in sfarsit isi revine, imi informez colegii, toate bune.

 

eh, da' in seara asta au facut greseala sa imi ceara feedback... si l-am dat, cu entuziasm si din tot sufletul! [:)] cand am scris ca formularul s-a dovedit useless, cred c-a fost clar pt toata lumea ca nu de bietul formular era vorba in propozitie [:-)))]

 

acum o scalda, ca am trimis emailul la X, care stim doar ca zilele astea lucreaza doar dupa-masa (dupa-masa lor, acolo, peste ocean), si nu la Y (care-i tot peste ocean, da' macar lucreaza full time). nuuu, madam, l-am trimis la adresa oficiala de helpdesk, X sau Y erau numa' in cc.

 

daaa, ca X, cand si-a inceput orele de lucru, a vazut ca sistemul era up and running si, in imensa ei generozitate, ne-a si impartasit asta si ne-a zis ca putem face ce aveam de facut. mii de multumiri - am primit mesajul la 9.53 pm! [:)] noroc ca-mi trecuse mie prin capsor sa mai verific, ashe, pe la pranz.

 

no, am ventilat si io [fri]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mianna, aici e la fel....daca avem vreo problema si sunam la IT helpdesk, avem de asteptat...si apoi te intreaba cate in luna si in stele...ca sa fie siguri ca tu esti...eu am ceva cu IT-ul aici, asa ca pt orice problema, fac un ticket...si ei sa-l rezolve..decat sa sun si sa astept zeci de minute pana raspund si oricum nu-mi rezolva problema, fac un ticket urgent si asa se rezolva...

referitor la spelling, vezi ca exista pe internet spelling-ul cu alfa, beta si asa mai departe...folosit si de aviatori....eu l-am printat si mi-e de mare folos....ca vorbesc cu persoane din diverse tari si altfel as fi in plop si plopul in aer  [batcap] mai ales ca nu toti inteleg ca ma cheama Mihaela, ci cred ca ma cheama Michaela, dar scriu eu gresit (majoritate imi scriu : dear Michaela)..si eu le spun mereu : fara c...si toti se mira : e sigur fara c ? ca parca nu as sti cum ma cheama...

mai primesc mesaje cu : stimate domnule....sau draga si  numele de familie (astea vin de la asiatici, care nu prea stiu sa distinga nume de familie de prenume)  [:D] dar m-am invatat   [:)] 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...