Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Incepe scoala pe Ghetar.....


Recommended Posts

  • Răspunsuri 610
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

 

 

Mianna, la ce te referi cand spui ticket?

 

la un mail al carui subiect e fix ashe: "[ticket#xxxxxx system is down]

 

iar in corpul mailului ma anunta ca "Thank you for your email. A new ticket has been created.", descrie problema, si termina cu "We will get back to you as soon as possible."

 

sunt curioasa daca si cand primesc vreun raspuns. cum ziceam, problema s-a rezolvat, dupa vreo 8 ore m-a si informat o persoana de la ei, dar raspuns mai concret la cele doua ticket-uri inca n-am, sunt inca deschise. ar trebui sa primesc inca un email cu instructiuni/cu confirmarea ca s-a rezolvat, si ticket-ul sa fie oficial closed.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Noi avem un site, IT helpdesk, si acolo facem ticket-ul asta. Fiecare angajat are un PID, adica un numar din 6 cifre   [:)]  eu fac ticket pt orice problema am cu diverse sisteme (avem sistem pt rezervari bilete de avion, hotel etc; sistem unde se pun toate cheltuielile; sistem unde se platesc facturile, sistem unde se trec toate calatoriile si se cere aprobarea sefilor, sistem unde comanzi rechizite, electronice si altele, sistem de resurse umane, sistem unde iti inregistrezi vacanta, absentele etc etc....la noi apar mereu sisteme noi...si asa se lucreaza de ani de zile...)....pare complicat, dar sistemele astea iti usureaza munca  ft mult...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ati scris Romane :)

 

mda, cred ca asa eram si io dupa primul copil precum Katy ( credeam ca am solutia, inclusiv la citit). Cand ai un copil care cu mult sau mai putin efort aplica ceea ce tu/societate ii transmiti/e ai impresia ca restul sunt dusi cu capu sau nu pricep.

 

De asta mi-a si placut nespus ce frumos a scris Rox Icai, despre primul si nr 2.

 

Acu ceva timp chiar ii precizam fratelui meu, noroc ca il am pe David, pt ca altfel m-as fi plictisit ingrozitor, doar cu R.

 

anumite lucruri nu ai cum sa le intelegi pt ca nu vin din carti si daca nu traiesti si simti acel ceva crezi ca altii nu vor, nu inteleg..etc ..cine nu stie povestea lu Bambi?!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ella73, multumesc..nu nu am nevoie de alte info in lagatura cu Mwst. Nu are sens sa cunosc mai mult problema, pt ca imi e indeajuns. [flo2] .

 

Mihaela- Suedia, cum sa nu. avem party saptamana viitoare cu copii.

Cred ca e primul an in care am petrecut noi asa impreuna. De obicei ii organizam petrecerea cu copii dupa scoala dar acu e inca vacanta. in plus nu toti sunt acasa, inclusiv pretenul lui, deci nu am insistat.

De obicei aveam asa: petrecere fix in ziua lui cu romanii si copii lor, dar dupa ce a implinit 6 ani am renuntzat, din motive ce nu le scriu pe net.

 

apoi duc prajituri la scoala. deci petrec de minim 3 ori.

 

Vineri are 10 copii, 4 fetite si 6 baieti si ii duc la piscina. E dificil, recunosc cu baietii deseori apar incaierari si nu ii pot suce intr-o sala asa ca isi scot ochii in cele 3-4 ore. [alcool] .

 

Luni duc muffins la scoala. Ach am uitat mai are o zi si la Afterschool. si acolo las tort si bauturi. o ruda cand i-am zis cate torturi aniversare ii fac s-a crucit dar imi place de mor sa ii serbez asa de mult [bib] .

 

stiu sigur ca mai era ceva descris..dar am uitat. las ca imi revin io [soricel]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Didi, spor la prajiturit  [:)]

 

Si aici se duce ceva dulce la ziua de nastere...la gradi am dus mereu torturi si bauturi...in primul an de gradi i-am facut un tort cu o balerina pe el ...foarte fain a fost...la gradi ii sarbatoreau cu cantat, cadou, parinti...la scoala nu...

 

la noi vrea sa iasa soarele..eu tot in pat sunt, lenevesc...mi-e lene sa ma dau jos si sa ma apuc de treaba...care din pacate nu se face singura  [:D]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna de dimineata si din patul meu,

 

MihaS ce bine arata tortura aia, cu ciocolata curgand ...e greu de facut ? Nu pui retzeta la Retzetele Ghetzarului ?

imi dai si mie numele hotelului unde ati stat la Disney ? Trebuie sa mergem si noi, neaparat  , poate la anul.

 

Confirm camerele mari si paturile duble din hotelurile americane ...Noi de ex, 4 in familie, incapem lejer intr-o camera. Chiar ma intrebam, cum fac cei cu 2 copii in Europa, cand copiii nu mai sunt bebelusi ? Isi iau 2 camere ? ...asta face dublu costul cazarii oricarui concediu.

 

Azi avem hockey, gimnastica si un botez ...trebuie sa ma mobilizez sa ma scol si sa ma vopsesc.

 

Weekend placut va doresc !!!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Noi avem un site, IT helpdesk, si acolo facem ticket-ul asta.

de asta am scris in primul mesaj de vendor (idiot [:)] ), sistemul asta e extern, furnizat de un vendor.si helpdesk-ul era al lui, propriu, personal si stupid.

 

avem si noi helpdesk-ul nostru, dar asta functioneaza asa cum e de asteptat. nu ne cere identificare (din moment ce trimitem de pe mailul de serviciu suntem suficient de identificati), genereaza, tot asa, un ticket, dar imediat dupa mailul asta automat primim si un mail scris de o persoana reala de la helpdesk care a preluat problema, si care, intr-un grai articulat. cere mai multe detalii daca e nevoie, da explicatii, trimite pasii necesari pentru rezolvare, si la sfarsit se asigura ca problema e rezolvata si inchide ticket-ul.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...