Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Incepe scoala pe Ghetar.....


Recommended Posts

[:I]  ador Barni. Si cu ciocolata si cu capsuni si cu vanilie si cu lapte. 

De cate ori plecam la Breaza si stim ca sunt acolo copii, Celcesforaie cumpara Barni si le  tine intr-o punguta.

Copiii se aseaza in line in fata lui ii dau un pupic si primesc prajiturica. 1/zi.

Sa vedeti ce se tin dupa el. O data un baietel mai infipt a vrut 2 si nestiind cum sa le capete a inceput sa spuna poezii.

A doua zi toti aveau cate o poezie - doar, doar le pica 2 prajiturele.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 610
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

[:-)))] Da! Barni e fermecat! Sunt atat de usurata ca atunci cand venim din tara stim ce "cadouri" aducem la copii. Ca acum au Barni si la bax. Am gasit si in Croatia, dar in Austria nu. 

 

edit: vezi ca sunt si cu mere, si cu fructe de padure ;)

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mai io nu stiu ce-s Barni :((. Erau ceva ursuleti de ciocolata cand eram in tara, banuiesc ca asa ceva is si astia...erau numai cu crema de lapte. Dianei ii placeau si ii parea rau sa le manance capul. Nu, categoric nu se numeau asa si nu aveau ambalajul asta. N-am remarcat cand am fost in tara niciodata si nici n-au primit copiii de la cineva, desi primesc tone de dulciuri...

 

edit: acum vad ca Barni e o prajiturica, nu...n-am vazut ever vreu Barni! ;(

 

Buflea am pus reteta la retete :). Sper ca ai vazut acum ce am scris de Disney :). 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

seara buna si de la noi.

in sfarsit. sunt cu lectura la zi :))

 

ica, refacere rapida sotului, si asculta-le pe fete, ca mare dreptate au!! cere ajutor, ca nu e nicio rusine, si explica-i sotului ca trebuie sa invete usor usor sa se descurce singur, chiar si cu piciorul in ghips!

 

aqai, imi pare rau sa aud de concediul vostru "stricat", dar cel putin pe viitor sper ca veti ocoli sistemul asta. si spor la invatat chineza, nu m-am prins daca o faceti voi, adultii, sau doar copiii.

 

rufus, bine-ai revenit!! n-ai ratat nimic, doar cateva zeci de pagini, retete si poze cu zacusca!! atata zacusca s-a produs anul asta pe ghetar ca puteam sa o vindem en-gross la orice hypermarket, le ajungea pentru un an cel putin!!

 

si ca sa fiu in ton cu noua moda pe ghetar, azi am facut ceea ce nu credeam ca voi face vreodata - evident, zacusca!! prima zacusca din viata mea, dar atat m-ati innebunit cu retetele in ultimele sapramani ca avem insomnie doar gandindu-ma la ea!! asa ca azi mi-am facut aprovizionarea cu cele necesare si m-am pus pe treaba. Am facut doar de pofta, sa vad ce iese, ca nu facusem niciodata si sunt de-a dreptul uimita de rezultat, e prima oara de cand a plecat barbatul in anglia cand ramanem fara paine!!! nimeni nu se omoara cu painea la noi, sunt zile cand nici nu ne atingem de ea, insa azi, de cand cu oala de zacusca (de fapt tuciul, ca mi s-a parut ca se preteaza cel mai bine la asta) am ramas in pana!! ma gandesc serios sa repet experienta, dar in cantitati mai mari, sa pun si la borcane pentru la iarna.

oricum, saru'mana pentru retete, am combinat si furat idei de la fiecare si am inventat propria reteta, delicioasa!!

 

si tot azi am ajuns si pe la scoala, ma bucur ca Lizi, care e la pregatitoare, va fi la o alta doamna decat Malina. imi era teama ca va pica la ea (altfel spus ca o va alege), dar n-a fost asa. fosta invatatoare a malinei a devenit director adjunct acum 2 ani, dupa venirea psd-lui la putere (ea fiind o activista infocata a lor), si desi a fost relativ ok in primii ani, ultimii 2 nu prea s-a mai tinut de scoala, mai mereu aveau profesori suplinitori la orele ei, ea fiind ocupata ba cu directoratul ba cu politica.

sa vedem cum o fi noua doamna.

presimt un inceput de an scolar horror, 3 copii si un parinte...cum sa ma impart luni dimineat?! o sa trebuiasca sa stau cu lizi, ca e boboc, dar sa vezi apoi show cu ceilalti....mai ales daria, care e mai dificila, si nu stiu cat de usor va accepta ca mami sa nu fie langa ea in prima zi! malina sper ca e suficient de mare incat sa se bucure ca nu mai sta mama pe capul ei, doar e la gimnaziu acum, si incepe perioada cand isi doresc independenta.

 

vom vedea ce va fi luni, in prima zi de scoala. ma asteapta o noua experienta, un an intreg alaturi de ele zi de zi, supraveghere teme cap-coada, dus si adus de la scoala, chiar sunt curioasa cum voi face fata la 3 copiii scolari. pana acum ne-am descurcat cu after sau bone

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

DECI. Mi.am facut de trei ori testul online "cu ce partid te potrivesti", "ce partid ar trebui sa votezi"...si mi-a dat trei partide diferite. Doua dintre ele sunt de aceeasi parte. O sa vad pana la urma, ca nu prea conteaza de fapt, sunt in Alianta. Oricum vor iesi celalti dupa sondaje, dar sunt cam stransi si nu se stie niciodata. DAR ma ingrijoreaza ca al treilea partid, care a iesit o data pe primul loc, apoi de doua ori pe locul doi, e unul si acelasi...cel nationalist. Pentru ca nu e numai nationalist ci are si alte idei cu care eu rezonez, care nu are legatura cu nationalismul. Pe aia sigur nu-i votez. Doar ma ingrijorez. Cresc pe zi ce trece. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...