Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Incepe scoala pe Ghetar.....


Recommended Posts

  • Răspunsuri 610
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Ica, e doar un Gips, poate sa faca totul normal cu carje, poate sa stea cu Saul, sa isi faca singur mancare, de ce va stresati atata? e accident de munca deci primeste in continuare bani...

 

 

eu sunt racita si ma calca pe nervi. ca de cand sunt mica am avut probleme cu urehile, am facut pana pe la 14 ani otite de n ori pe an, la fiecare picatura de apa intrata in ureche si la fiecare nas infundat, cu tikmpan perforat si alte chestii. de cand mi-am scos polipii la 14 ani nu am mai facut otite, dar de cate ori am nasul infundatg mi se infunda si urechile si atuunci e iadul pe pamant :)))) ca sa spun asa. prin urmare, cand sunt racita dorm in fund :)))))) prima oara in anul asta cand racesc......f...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Noi deja ne-am saturat de scoala si asteptam acum vacanta....care va veni peste 3 saptamani [pk] o saptamana de Romania si una sta copila singura acasa....ii place sa stea singura si se descurca, asa ca nu-mi mai fac probleme...cum ajunge acasa imi scrie, ii mai amintesc eu inainte sa plece si mereu primesc raspuns : mai am 2 minute pana ma imbrac, ai uitat ca am ceasul in camera ?

 

Nasuc, fac si eu maine zacusca...merg diseara la cumparaturi si am pus si ingredientele pe lista...fac doar putina, asa de proba....sa nu uit sa iau borcane, ca nu am nici unul in casa...aici se recicleaza si borcanele, asa ca am aruncat tot...asa ca acum trebuie sa cumpar...

 

Xio, sanatate multa.

 

Azi vin cei de la firma sa ia ce am de dat din boxa : canapele, mese, saltele si altele...e o firma de binefacere, care iti ia lucrurile de care nu mai ai nevoie, dar sunt bune si le vinde...si le ia si pe cele care sunt de aruncat....castiga si eu, castigi si tu...sper sa le ia, ca sunt in boxa si eu nu am cum sa le car de-acolo...si sunt multe trepte de urcat...plus ca toate sunt grele...

 

O dupa-masa frumoasa va doresc.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

da xio primeste in continuare bani  dar e angajat cu salariul minim pe economie desi in mana lua pana acum in jur de 2500 lei. deci nu stiu cat o sa primeasca bani.. cred ca ma putinn de 800 de lei pe luna. Si crede-ma ca el chiar nu se descurca... adica nu vrea, nu stiu.. nu are vointa, e suparat tot timpul,dezamagit, fara putere.

 

Stiu ca tot greul e pe mine dar sufera si prefer sa fac cum zice el macar deocamdata. Soacra mea ne-a spus sa ii cerem ajutorul dar sincer numai de ea nu am nevoie aici la cum ii stiu temperamentul. Daca vine aici ea o sa dea ordine si eu le indeplinesc sau cam asa ceva.

 

Azi dimineata am cazut pur si simplu jos.. am simtit ca se invarte casa cu mine si am fost jos in bucatarie. Recunosc ca m-am lasat pe ultimul loc dar chiar nu imi gasesc timp de toate..

 

Plec ca plange Saul... [sad]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sa va arat noua pasiune a fetelor, poate inspira pe cineva pentru zilele ploioase si cainoase care la noi au venit deja si vor veni inevitabil si la voi :P

Nu e o mandala simpla, e misto ca stimuleaza coordonarea, atentia (sa nu iasa rotita din rotita) si nu in ultimul rand imaginatia.

 

http://www.amazon.de/Ravensburger-29774-Spiral-Mandala-Designer-Midi/dp/B00FTN2U88/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1410523220&sr=8-1&keywords=spiral+designer

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

bravooo, buna ziua aia de concediu!!! (sa stii ca poza tot acolo e :)))) )

 

 

Mai stii rapid pagina? Daca nu, mai dau o raita mai incolo si asa nu am apucat sa citesc tot.

 

i-am trimis la scoala. Mandri nevoie mare, ca le-am luat haine noi, sport toate si toate negre si frumoase din materialele astea noi si moderne.

 

aseara cand am ajuns acasa mesaj de la scoala, vor sa-l inscrie si pe alex in empower reading program. Citeste mai bine ca tudor in cl a 2a asta e clar, dar tot poticnit si v-am mai spus ca aveam asa o strangere de inima si cu el.... Ei bine, sper din tot sufletul sa-l puna pe niste roate mai smooth programul asta.

 

in rest, am intrat in atmosfera de scoala cu grijile de rigoare. Tudor tot mai are dificultati tehnice la citit, citit de placere e out of question. Ma bate tare gandul sa-l scot de la meditatii saptamanale si sa caut ceva mai intensiv din nou.

 

de sambata incep scoala chineza. 2 ore si jumatate in fiecare sambata pana la finele anului. E un program gratuit de invatat limbi straine pt copiii de scoala elementara.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ica, mai zic un singur lucru - o fi el suparat dar tu esti epuizata. sa stii ca am facut si eu vitejii din astea dupa primul copil, faceam de toate, gateam, prajituream si alte minuni. pentru ca o perioada ma simteam extrem de bine. si depresia si epuizarea m-au lovit undeva pe la 4 luni ale lui Patrick, de alte 4 am fost apoi... de nerecunoscut. si nu e ok deloc si nu trebuie sa ajungi in starea asta. o sa isi inghita supararea si o sa ii treaca. stie ca ai lesinat azi dimineata? daca te loveai? adica.. rau, nu asa cateva vanatai. atunci cine era la rand sa faca toate in casa...

te rog frumos gandeste-te bine.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

http://comunitate.desprecopii.com/forums/topic/150791-toamna-pe-ghetar/page-65?

 aici :)

 

spor la scoala si sa iasa bine de tot cu cititul!!!

 

 

love it! i-a facut si parul cu carlionti vad :))))

 

dna karula, cum merge cu scoala, cu gradinita? am cetit eu bine sau aveti nemultumiri de pre-adolescent?

 

am vb cu scoala. programul de citit ei tre' sa-l ruleze in fiecare an sau pierd suportul. si se face ca anul asta nu au copii cu probleme grele, ci doar copii care se descurca binisor dar zic ei carora le-ar prinde tare bine 1:1 reading si support cate o ora pe saptamana in cadrul programului de scoala. 

 

asa ca in loc de independent reading, alex va face studiu de reading cu o invatatoare.

 

uffff, m-am mai relaxat :)

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...