Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Ghiocei de martie 2014 - Cap 28


Recommended Posts

  • Răspunsuri 1,2k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Super! E o investitie buna.

 

Eu ii pun pe amandoi si eu stau pe un scaun langa vana, ca altfel nu ma tin salele. Scaunelul lui Andrei are ventuze si se prinde stabil de vana, nu il poate rasturna.

De care ai luat pana la urma?...al lui Edy n-are ventuze, iar daca nu tin de el cade in cap...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Baby eu personal ma simt foarte jignita sa spui despre copilul meu, bucatica din mine pe care-l cresc cum pot eu mai bine, ca e "saracul copil"........Eu nu am jignit pe nimeni niciodata pe acest forum, si nici nu cred ca asta e scopul lui......... Se poate spune si mai elegant ca nu esti de acord cu modul cuiva de a-si creste copilul. Nici eu nu sunt de acord cu modul tau de a-ti creste copiii, dar nu te-am jignit.

 

Referitor la grisul cu lapte, eu nu stiam despre lactate ca ar fi problema, ci pur si simplu grisul este un aliment lipsit de substante nutritive, iar abuzul de fainoase poate duce la rahitism, sau distrofie prin fainoase. De ce sa il predispun la asta inca din primele luni in care pune gura pe solide?Consider ca are timp o viata intreaga sa manance ce-l taie capul, dar atata timp cat eu pot controla ce mananca, as vrea sa ii ofer alimente cat mai sanatoase. Asta e doar parerea mea.

 

Sunt N soacre, mame, matusi, prietene care vor spune "da, dar eu asa l-am crescut si uite ce mare si frumos a ajuns, sanatos TUN". Mdah.... pt mine e ca si cum ai spune ca alcoolul si tutunul sunt bune, ca uite bunicu a baut/fumat pana la 125 de ani si n-are nici de naiba.......

 

Fiecare culege informatii, citeste cat poate si decide ce e mai bun pentru copilul ei folosindu-se de instincul matern.

 

BTW.... A pune la indoiala informatiile oferite de cei de la OMS(care au la baza studii facute de-a lungul a zeci de ani), si a crede ca esti mai presus de ei e acelasi lucru cu a pune la indoiala si toate cunostintele unui avocat. Asta ca o paranteza pentru ca stiu cat de mult detesti "atotstiutorii"

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am inceput sa avem scandal la baie, ca vrea in fund si pleoscaie cu manutele de zor........ nu spun ce face in jurul ei.

Daca o tin pe spate sa o spal, face galagie si da din picioare............ grr.

Abia astept sa ne mutam in baie.

La fel si la noi. Nu mai vrea in cadita ei, avem un lighean rotund in care sta in fund si se tine de margini singura si ma umple si pe mine de apa si in jurul nostru, dar asa mult ii place si rade in hohote...mor de dragul ei.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...