Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ghiocei de martie 2014 - Cap 28


Recommended Posts

  • Răspunsuri 1,2k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Sa le iau pe rand:

1. Referitor la alimentatie, nu pot vorbi din prisma mamei, dar pot din cea a copilului. Eu am fost hranita de la  2 luni cu lapte de vaca; aparent nu am patit nimic, dar sunt alergica la aspirina, fasconal si fum- fie el de la foc sau de club-; si, dupa cum se stie laptele de vaca introdus prea devreme determina alergii. Si cum abuz de medicamentele de mai sus nu am facut niciodata, pt ca nu am luat decat atunci cand am descoperit alergia respectiva.

Mi s-a dat supa de la 3 luni, ca na, asa mancau copiii la tara. Trebuie sa am mereu grija ce mananc pt a nu avea probleme cu stomacul. 

Ma infofoleau iarna si ma puneau langa soba sa imi fie cat mai cald, ca asa se considera atunci ca e bine. Rezultatul, sunt  friguroasa, am probleme cu gatul imediat ce dau de aer mai uscat, etc.Cred ca nu ar fi stricat sa fi avut ai mei mai multa informatie si sa fi procedat altfel. M-ar fi scutit de multe neplaceri si de mult efort de a indrepta ce s-a gresit. Partial indreptat, ca de tot...

2. Stau si ma gandesc ce ar putea-o determina pe o persoana sa atace si sa jigneasca sistematic tocmai persoanele care i-au fost alaturi atat emotional cat si material la nevoie. Si totodata am aflat raspunsul de ce unele persoane nu au prietenii , nu au pe nimeni alaturi la nevoie. Pentru ca i-au indepartat pe toti cu felul de a se comporta si vb. Au viata pe care si-au ales-o. 

Plus ca,sa tot scoti  ochii tuturor cu copiii tai cum i-ai crescut in conditiile in care au fost si sunt crescuti de alte persoane, conform postarilor tale baby , sa jignesti mame care isi dedica timpul si eforturile copiilor lor si nu ii paseaza altora , mi se pare cam mult. Cat despre atacul la adresa lui easy si a celorlalte femei care isi doresc sa fie mame- aici ma incadrez si eu- nu are sens sa mai comentez ca ma injosesc eu. 

Si in incheiere spun atat: esti intruchiparea perfecta a proverbului "Sa fii domn e o intamplare, sa fii om e lucru mare". Poate cand o sa inveti sa fii OM o sa ai parte de viata pe care ti-o doresti .  

Fetelor sper ca nu am suparat pe nimeni cu aceasta postare, dar asa am simtit sa scriu.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...