Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ghiocei de martie 2014 - Cap 28


Recommended Posts

  • Răspunsuri 1,2k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Ema, iar e gratis la bar?

 

Si aici cred ca tot pe 1 au inceput cei cu scoala si cu reception, dar cu nursery e mai greut;))...teoretic au inceput pe 1, dar primele 2 sapt au vizitat educatorii pe copii acasa...sa le cunoasca mediul si sa poata discuta cu parintii...cel putin asa e la scoala asta:)

gratis pt majoritatea din noi...

aha, m-a lamurit cu e la voi

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Julia, nu sunt de acord deloc cu tine...hai sa ne jignim toate intre noi ca a doua zi ne pare rau...trebuie sa invatam sa ne controlam putin mai ales ca e destul de greu sa comunici in scris, mai uiti un semn de punctuatie si s-a dus totul...Sara New la cate si-a auzit de cand era gravida si si acum ar trebui sa ne jigneasca pe toate intr-un mare fel ca nu suntem de acord cu stilul ei de viata, de nastere etc

 

Nici eu nu sunt de acord intru totul cu OMS-ul si probabil peste cativa ani o sa fie controversata diversificarea la 6 luni sau hranirea cu lp pana la 3 ani etc, dar nu sunt de acord nici cu modul in care isi aleg unele mame sa isi hraneasca pe cei mici...eu mi-am ales varianta mea, fie ca e buna fie ca nu este modul in care imi aleg sa-mi cresc copilul.

f dragut si elegant, asa da

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

asa e saraca new, cate a primit si e tot aici, ca o draguta toleranta ce e [flo2]  [:)]  [pup]

si mai e ceva: daca nu ai copii inca e foarte bine ca citesti/studiezi  ca nu stii cum sa reactionezi si ce sa faci cand vine bb, asa am fost si eu inainte sa o am pe Oani, citeam tot depre bebelusi/ dezvoltarea copilului de la conceptie, pana la pubertate. te ajuta f mult sa fii informata. si acum citesc si cred ca o sa citesc depre copii/adolescent, elatii, etc pana mor.

 

nu inseamna ca o mama care are unul sau mai multi copii e mai buna, stie mai multe, nu ne-am masurat niciodata capacitatile/puterile. .

 

nu exista sa zici:

eu sunt mai mama decat decat tine. toate suntem perfecte pt puii nostrii

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor, sunt supărată, i-au schimbat soțului programul la munca și termina zilnic ori la 6, ori la 7, lucrează tot 8h dar începe mai târziu. Pe de o parte, lui ii convine ca doarme mai mult, dar eu ma gândesc ca rar o sa mai am parte de ajutor din partea lui, după 7 ce naiba, iarna nici afara nu mai ieșim, nr vom vedea la cina și apoi bb se culca, deci va trebui sa ma descurc tot timpul numai eu cu el, mai ales ca urmează perioada când el mișună peste tot, parca era altceva când termina la 4 :((

 

Și el își găsise și un fel de hobby cu mersul la sala, cu care eram f ok, ca își varsa acolo energia fizica și frustrările, dar în condițiile astea înseamnă că vrei 2 zile ne vedem direct la21 la masa și somn

 

Și el se supăra ca sunt supărată ca cică e el destul de supărat, dacă ma maivede și pe mine supărată... Dar ce sa fac? Sa ma bucur ca chiar nu mai am nici un ajutor de luni pana vineri? Ca timpul lui pt noi a scăzut cu 2-3 h? Ca nu ne vom mai plimba decât în weekend împreună?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...