Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ghiocei de martie 2014 - Cap 28


Recommended Posts

  • Răspunsuri 1,2k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

După cele câteva grame de pireuţ păpat ieru, Andrei e iar constipat :( Mai devreme plângea de numa, nu putea să facă, bietul. Efectiv a trebuit săiîl ajut, să prind biluţele care începeau să iasă și să le scot, el degeaba împingea și plângea, nu reușea :((( Cum naiba să îl diversific în condițiile astea????

incearca Lass B, sirop natural pt sugari, la noi functioneaza

sau poti sai dai 2-3 lingurite de ceai de musetel, sau tarata de grau in pireul de legume( asta am auzit dar nu am incercat )

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hmmmmmm..... Cata rautate zace in unii oameni.. De fapt nu stiu daca e rautate sau ignoranta, aroganta si as mai putea enumera cateva astfel de trasaturi....

 

Buna, cred ca nu am fost suficient de explicita la momentul respectiv si vreau sa clarific, ca sa ma simt eu linistita: cand m-am referit la ignoranta ma gandeam la ignoranta sentimentelor colegelor de forum...Nu iti pasa ca jignesti, chiar si indirect ?!?

 

Cand am scris postarea nu eu eram cea jignita, neavand copii, ci voi restul, cu toatele, indirect...Eu ma simtisem jignita dimineata de dinainte cand indirect a spus ca ortodocsii sunt incuiati la minte, cu o zi inainte cand tot folosea stricnina, etc...

 

 

Zau ca in uktima vreme tare ma binedispuneti. In acelasi timp, am inceput sa-mi fac cruci. Din ce in ce mai multe, pe zi ce trece. Bietii copii! :))

 

Nu mi-am permis niciodata sa judec oamenii daca au pareri contrare sau diferite fata de mine. Din contra, ii apreciez pe cei care isi sustin si mai si argumenteaza opiniile. Dar de aici sa aduci injurii repetate, individual sau tuturor membrilor grupului iar noi sa nu reactionam doar din dorinta de a pastra o armonie normala intr-un grup in care schimbi pareri si experiente, mi s-a parut imposibil de acceptat.

 

Culmea, am incercat sa fac postarea cat mai impersonala, putand sa fie despre o intamplare din viata personala, dar cine s-a simtit cu musca pe caciula a reactionat...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata,

Poca, offf. Cumnata.mea imi povestea ca a avut aceeasi problema cu fata. Cand vedea olita se punea pe plans :((

Si eu am auzit ca sunt foarte bune tărâțele in cazurile astea.

Emma face cam de 4-5 ori pe zi cate o maslinuta, dar seara reuseste sa faca mai mult si mai moale.

Voi cum preparati dovlecelul pt bebei?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Vai ce prosta sunt , nu mi-am dat seama cand am pus întrebarea :( am trecut cu vederea comentariul lui Baby , in ideea ca fiecare creste copilul cum crede mai bine , deși si eu fac parte din "turma "...

 

Dar Baby, rea , rea ultima ta propoziție , nu as fi facut un astfel de comentariu in veci si niciodată lui Easy , m-a ars pe mine ... Stii ca eu ti-am împărtășit de multe ori opiniile , dar acum a fost urat si dureros ce ai spus !!!

 

Ma simt de kk eu ,iartă-ma Easy ca am pus întrebarea aceea :(

 

Sim, sta linistita, postarea ta s-a nimerit pur si simplu....Dupa cum tocmai am scris, intentionat am postat impersonal ca sa vad daca ceea ce a scris este neintentionat, ignorand pe toti si toate, sau (rau) voit.

 

Nu ma simt in niciun caz marcata de remarca unui om rau....Atata poate, atat il ajuta calitatile. De unde nu e, nici Dumnezeu nu cere...Eu cum sa am pretentii....

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

hellloooo..

noi am venit de la inceput de an scolar ......am luat bebe cu mine ,un frate ( ca e in concediu ) si sotia celuilalt frate ..respectivi 2 au ramas in masina cu bebe ,care a dormit tot drumul.

28 de ani am .....

Maryella,ai mare dreptate cu tot ce ai scris .

si noi toti frati avem probleme cu stomacul ,greutate ca pe timpul lui Ceasca nu exista nimic ca sa te poti informa ..ca sa nu mai zic alimente si lapte praf.....si la fel si dupa ..

Silvia ,imi pare rau pt voi ....parca nu pot sa imi imaginez viata fara parinti mei si nici nu pot sa ii stiu bolnavi .....

Easy si la voi e cumplit ..

sotul nu a putut sa se odihneasca fara noi saracul ....si are de zburat toata ziua ..

nu mai pot sa scriu ,am o gramada de facut ..

zi frumoasa fetelor ....

aaaaaa.....la multi ani sarbatoritilor zilei ..

andraaaaa, bafta astazi si celorlalte fete cu gradi ,scoala ,diversificare..

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...