Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ghiocei de martie 2014 - Cap 28


Recommended Posts

La multi ani frumosi sarbatoritilor zilei !

Un an scolar plin de reusite celor care l-au inceput astazi!

Easy , Silvia, va doresc multa tarie atat pentru voi cat si pentru sustinera sotilor vostri! [flo2]  [flo2]

Easy, socrul tau a apucat sa se spovedeasca? Poate e ceva ce ar fi vrut sa spuna si nu a reusit.Off saracul!Eu am fost f socata, si inca mai sunt putin, pentru ca tatal meu a murit f rapid ,  dar pe de alta parte , multumesc Domnului  ca nu s-a chinuit. Desi era clar incotro se indreapta eram intr-o stare de negare si tot ce a trebuit pentru inmormantare  am cumparat a 2-a zi dupa ce a murit. Chiar, am aflat de la o manastire ca e f importat sa se dea 40 de liturghii cu parastas - de preferat la manastire ca sunt la rand liturghiile-pentru sufletul celui decedat.  Imi cer scuze ca am scris aici, dar ma gandeam ca poate e bine de stiut.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,2k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Of saracutu. :(

El avea probleme de constipatie si inainte de diversificare? Si la Ana Maria de asa micuta au inceput problemele?

Oare sa intrebi si un doctor?

Nu avea, facea 2-3-4 kk buni pe zi...

 

incearca Lass B, sirop natural pt sugari, la noi functioneaza

sau poti sai dai 2-3 lingurite de ceai de musetel, sau tarata de grau in pireul de legume( asta am auzit dar nu am incercat )

Multumesc pentru sfaturi. Deocamdata il las cateva zile doar cu lm si apoi vedem...daca e tot asa, la medic cu el (daca m-or lua astia in serios aici).

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor, sunt supărată, i-au schimbat soțului programul la munca și termina zilnic ori la 6, ori la 7, lucrează tot 8h dar începe mai târziu. Pe de o parte, lui ii convine ca doarme mai mult, dar eu ma gândesc ca rar o sa mai am parte de ajutor din partea lui, după 7 ce naiba, iarna nici afara nu mai ieșim, nr vom vedea la cina și apoi bb se culca, deci va trebui sa ma descurc tot timpul numai eu cu el, mai ales ca urmează perioada când el mișună peste tot, parca era altceva când termina la 4 :((

 

Și el își găsise și un fel de hobby cu mersul la sala, cu care eram f ok, ca își varsa acolo energia fizica și frustrările, dar în condițiile astea înseamnă că vrei 2 zile ne vedem direct la21 la masa și somn

 

Și el se supăra ca sunt supărată ca cică e el destul de supărat, dacă ma maivede și pe mine supărată... Dar ce sa fac? Sa ma bucur ca chiar nu mai am nici un ajutor de luni pana vineri? Ca timpul lui pt noi a scăzut cu 2-3 h? Ca nu ne vom mai plimba decât în weekend împreună?

off, saracutii de voi, o sa treceti cu bine si peste asta, nu aveti ce face.

poate doar sa se trezeasca un pic mai devreme sa stea cu voi.

si noi avem program 09-18 si plecam la munca pe la 8, ne trezim la 7 dimi si ajungem la 18:45.

nu am ce sa fac asta e programul.

era bine sa pot sa incep de mai dimineata, dar la mine la job nu se poate. doar daca imi gasesc pe la noi in oras.

dar

la mine la munca deja sunt o mica sefa [:)]  cu asistent cu diverse facilitati, etc.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata vorbarete fete.

 

Arrya imi pare rau ca sotul are program schimbat , cel mai nasol , in loc sa ii rămână timp sa stea cu voi :( eu prefer programul de la 7 sa imi rămână parte din zi liberă ...

 

Silvia , cum este socrul ?

 

La multi ani sarbatoriti dragi !!!

 

Easy , fara recompensa :(( a adormit Andrei târziu tare :(

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

După cele câteva grame de pireuţ păpat ieru, Andrei e iar constipat :( Mai devreme plângea de numa, nu putea să facă, bietul. Efectiv a trebuit săiîl ajut, să prind biluţele care începeau să iasă și să le scot, el degeaba împingea și plângea, nu reușea :((( Cum naiba să îl diversific în condițiile astea????

saracutul, intreaba un dr si vezi ce zice.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...