Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ghiocei de martie 2014 - Cap 28


Recommended Posts

  • Răspunsuri 1,2k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

..eu nu imi amintesc, sigur aveam alte preocupari si ganduri....Ema, iti multumesc ca te=ai gandit la mine si ai incasat-o doar din dorinta de a face bine altcuiva ...se vede ca esti leu :))

Super a fost Emma ! 

Eu cand va citeam inainte sa ma alatur voua , am vazut clar din postarile ei ( baby )ce fel de caracter are si aici ma opresc .

Chiar se intelegea ca ati ajutat-o financiar cand a avut nevoie si nu am inteles cum de sarea la "gatul" vostru cand nu ii convenea cate ceva ....

Pe mine ma durut tare mult ce ia zis lui Easy si clar a fost cu intentie .

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Julia, nu sunt de acord deloc cu tine...hai sa ne jignim toate intre noi ca a doua zi ne pare rau...trebuie sa invatam sa ne controlam putin mai ales ca e destul de greu sa comunici in scris, mai uiti un semn de punctuatie si s-a dus totul...Sara New la cate si-a auzit de cand era gravida si si acum ar trebui sa ne jigneasca pe toate intr-un mare fel ca nu suntem de acord cu stilul ei de viata, de nastere etc

Suzie, eu am inteles ca daca cineva isi revarsa supararea, nu trebuie s-o iau personal pt ca de cele mai multe ori e o problema cu cel care-si varsa naduful, nu cu mine.

 

Facand o paralela la cele spuse, imi e extrem de mila de copiii care primesc cate o palma. Am vazut in parc in ultima vreme cativa copii plesniti sau bruscati si-mi venea sa ma duc sa-i smulg din mana mamelor si sa-i duc in alte parte. Dar am ramas doar cu un gust amar si sentimentul de neputinta.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna!

Cred ca incepem si noi diversificarea. Nu prea mai mananca deloc lapte si e fascinat , tremura cand ma vede ca mananc, ca beau apa.

 

Am vorbit cu asistentele astazi. Cica sa-i dau apa de la "canal", este foarte buna. Sa-i dau din pahar de plastic direct si sa fie mai flexibil, de ex, cum sunt capacele de la biberonae :).

 

Am si un ghid de la ele despre diversificare. Se incepe de la 4/6 luni cu terci de orez/porumb/hrisca si piure de legume (cartofi, brocolii, conopida, morcovi si porumb). Dupa ce se introduc terciul si legumele, se introduc si fructele(tot piure): pere, me re, coacăze, mure, capsuni, afine etc (care trebuie fierte sau coapte), fructe care se dau crude (banane, pepene galben, nectarina, piersica) si fructe dezhidratate(caise, prune).

 

Se poate pune margarina vegetala, unt sau ulei in terci/piureuri.

 

Poate ajută pe cineva informatiile.

Urmeaza sa traduc ce se introduce in urmatoarea etapa (6/8 luni).

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu ai vostri, dar a mea se catara la propriu, pe mine. Mai ales cand suge! Si cand doarme adoarme cu picioarele pe mine! E asa de dulce...atata o mai pup :)) si tata-so la fel!

Dap, si aici se intampla treaba asta, chiar trage de mine pana reuseste sa se ridice, urmand mai apoi MOZOLUL!

 

Aaaah, mi.am amintit de recomandarea ta Suzie! Cea cu device.ul ala de mancat de la primii pasi.

I.am luat si eu ieri din Cora. Inca nu l.am testat, azi i.am dat prune fara samburi. Poate mai tarziu ii pun o para sau mar ca sa molfaie in voie.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sill, cat de tanara esti.....Ai timp sa mai faci o fetita...Ce mandra vei fi de copii tai mari si tu mama (bunica) tanara...

Easy ii ador si chiar sunt fericita ca ma pot bucura de ei mult timp ...vreau doar sa fiu sanatoasa ...sincer nu mai vreau nimic decat sa avem cu toti sanatate...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...