Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ghiocei de martie 2014 - Cap 28


Recommended Posts

Bujor, da, introducere treptata. 2/3 lingurite 1/2 ori pe zi , cateva zile. Nu scrie exact cate zile. Nu stiu ce sa iti spun despre unt...dar nu cred ca e privit ca un aliment nou...doar nu o sa-i dau unt gol. E pentru consistenta si gust, probabil.

 

 

Julia, cred ca merge mamaliga cu unt. Dar sa o faci moale.

Doar e terci :). De ce nu vrei sa-i introduci ulei? Cred ca merge si uleiul de masline, struguri, susan, orez etc.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,2k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Suzie, eu am inteles ca daca cineva isi revarsa supararea, nu trebuie s-o iau personal pt ca de cele mai multe ori e o problema cu cel care-si varsa naduful, nu cu mine.

 

New, si eu am gandit la fel ca tine, inital am pus-o pe depresie post - natala, apoi pe lipsa de afectiune a partenerului, dar nu poti sa dai in oamenii care se bucura de bucuria ta si iti sunt alaturi doar ca sa iti acoperi frustrarile....Si doar daca nu ar mai fi fost tot felul de incidente similare....

 

Eu slava Domnului sunt safe, in privinta socrului nu pot sa fiu afectata decat in masura in care il afecteaza pe sotul meu, dar in rest pot (mi-am impus) sa ma detasez de situatie, mi-am gasit argumentele logice interioare care sa ma faca sa accept ca moartea face parte din viata (paradox), iar in cealalta privinta cred eu ca sunt aproape vindecata - sunt impacata ca asa a fost sa fie, ca putea sa fie altfel daca as fi stiut sa cer ajutorul sau mi s-ar fi oferit ajutorul, ca nu inseamna ca trebuie sa port un stigmat, ca pot sa am o viata plina si sa raman o persoana optimista, joviala, sufletista si realista (cand e nevoie).  ..V-am zis ca imi deschid cabinet :))

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna!

Cred ca incepem si noi diversificarea. Nu prea mai mananca deloc lapte si e fascinat , tremura cand ma vede ca mananc, ca beau apa.

 

Alex, abia astept, vei avea o noua preocupare si daca stii sa vezi si comicul situatiilor ( cu mancarea prin par si prin nas) vei reusi sa te bucuri si mai mult de noua postura de mamica de bebel superb cu personalitate.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

New, si eu am gandit la fel ca tine, inital am pus-o pe depresie post - natala, apoi pe lipsa de afectiune a partenerului, dar nu poti sa dai in oamenii care se bucura de bucuria ta si iti sunt alaturi doar ca sa iti acoperi frustrarile....Si doar daca nu ar mai fi fost tot felul de incidente similare....

 

Eu slava Domnului sunt safe, in privinta socrului nu pot sa fiu afectata decat in masura in care il afecteaza pe sotul meu, dar in rest pot (mi-am impus) sa ma detasez de situatie, mi-am gasit argumentele logice interioare care sa ma faca sa accept ca moartea face parte din viata (paradox), iar in cealalta privinta cred eu ca sunt aproape vindecata - sunt impacata ca asa a fost sa fie, ca putea sa fie altfel daca as fi stiut sa cer ajutorul sau mi s-ar fi oferit ajutorul, ca nu inseamna ca trebuie sa port un stigmat, ca pot sa am o viata plina si sa raman o persoana optimista, joviala, sufletista si realista (cand e nevoie).  ..V-am zis ca imi deschid cabinet :))

si eu la fel, din cauza asta am venit cu ajutor/sprijin moral/suport/sustinere cum am putut eu mai bine. dar apoi s-a ingrosat gluma,

 

asa de taaaare ma bucur ca esti plina de viata si optimista [pup]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Alex, nu atiu de ce nu vreau sa.i pun ulei. Zici ca.s nebuna in ultima vreme. Cred ca am nevoie de o vacanta.

Pana acum i.am dat legume si fructe fie in starea lor naturală, fie aburite. Tot aman sa ii fac ceva mai elaborat.

As dormi si eu puțin, dar parca are senzori asta mica. Deloc nu.i place sa ma vada dormind.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...