Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ghiocei de martie 2014 - Cap 28


Recommended Posts

Eu nu i.am pus deloc ulei.

Nici nu m.as grabi deocamdată.

Mamici cu copii diversificati, eu i.am introdus a doua masa dupa 3 săptămâni dupa introducerea micului dejun, pt a treia masa astept tot asa?

 

Julie tu nu faceai auto-diversificare? La asta il pui la masa de cate ori mananci si tu, nu e nici o alta regula

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,2k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Ufff sill. .. Mama ei de biologie :)

 

Chiar azi il auzeam pe la TV pe Mircea Badea povestind Capra cu Trei Iezi (!?!?), mi-am amintit cei doi iezi mai mari ajung decapitați in poveste...

 

 

deci mie mi se pare traumatizante povestile astea ...ori am inebunit eu  [fri]

Dar cu toate chestiile urate care se mai intampla prin lume sa mai spui si povesti de genul parca nu-mi plac ...

 

 

si mie mi se par la fel insa cu o usoara obisnuinta, sill. si usa unsa cu sangele iezilor [fri]

 

la primul copil mi-au parut cam nelalocul lor: Alba ca Zapada- vanatorul vrea sa o omoare sa ii ia inima Albei, Hansel si Gretel- vrajitoarea sa ii fiarba pe copii, Cenusareasa, fetele vitrege isi taie din talpi sa incapa in pantof, imagini sangeroase,  Scufita  Rosie- bunicuta etc

 

apoi m-am  cam obisnuit, sunt doar educative, gasesti o morala din ele

 

sunt o multime de povestioare traumatizante in literatura romaneasca pentru copii. Mie si acum mi se rupe sufletul cand ma gandesc la Puiul de I Agarbiceanu.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

New, si eu am gandit la fel ca tine, inital am pus-o pe depresie post - natala, apoi pe lipsa de afectiune a partenerului, dar nu poti sa dai in oamenii care se bucura de bucuria ta si iti sunt alaturi doar ca sa iti acoperi frustrarile....Si doar daca nu ar mai fi fost tot felul de incidente similare....

 

Eu slava Domnului sunt safe, in privinta socrului nu pot sa fiu afectata decat in masura in care il afecteaza pe sotul meu, dar in rest pot (mi-am impus) sa ma detasez de situatie, mi-am gasit argumentele logice interioare care sa ma faca sa accept ca moartea face parte din viata (paradox), iar in cealalta privinta cred eu ca sunt aproape vindecata - sunt impacata ca asa a fost sa fie, ca putea sa fie altfel daca as fi stiut sa cer ajutorul sau mi s-ar fi oferit ajutorul, ca nu inseamna ca trebuie sa port un stigmat, ca pot sa am o viata plina si sa raman o persoana optimista, joviala, sufletista si realista (cand e nevoie).  ..V-am zis ca imi deschid cabinet :))

 

Bravo Easy, asta e atitudinea!!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Na, gata pe azi cu sportul! Am sarit si eu ca o capritza pe aici...si nici eu nu am camera mea :))

 

Nu stiu daca v-am zis, dar am implinit 2 sapt de insanity. Am dat 5 cm jos de la bust (de fapt cred ca de la spate, ca tzatza tot este..:D), 4 cm din talie,5 de pe burta3 de pe fund, si cate 1,5-2 de pe picioare si brate. La kg nu deosebit, 1,8 kg...dar nici nu ma omor foarte tare. abia astept sa vad rez dupa 60 de zile!

 

bravo Deea! e foarte bine ca ai masurat cm, kg pot fi inselatoare - un kg de grasime e mult mai "fluffy" decat un kg de muschi

eu nu am putut continua cu Insanity, am avut probleme cu articulatiile, dar continui cu sportul si incep sa se vada rezultatele. Oricum, m-am convins inca o data (ca si cum nu stiam deja) - alimentatia inseamna 90% din rezultate, daca mananci aiurea nu conteaza cat sport faci ca tot nu se vede..

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu se pune problema de tinut sau nu partea..a tot sarit calul in postari, am tot ignorat pana la ultima postare cand a pus capac. Ce propui sa stam sa ne jigneasca pe fiecare in parte doar sa nu improscam cu noroi? Sa sarim toate peste postarile ei si sa nu cititm acuzele aduse sau cum?

total de acord;

Meey chiar iti poti da seama din postari de caracterul unui om, deoarece au loc pe o perioada mai lunga si au un stil repetitiv. O persoana poate fi altfel si fara sa jigneasca pe ceilalti.Si faptul ca o persoana are 2 -3 copii nu o face atotstiutoare in cresterea si educarea lor( daca e sa tin cont de limbajul mamei ...), ca asta ar inseamna ca ar trebui sa luam lectii de la cei de etnie roma care au cat mai multi copii. Ca si copiii lor sunt multi f inteligenti si sanatosi.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ascultati si cantecelele de la cutiuta muzicala...si alea sunt triste aproape toate :(

parca de asta imi plac mai mult cantecele/ lullubay in engleza

 

 

 http://www.babycenter.com/0_lullaby-lyrics-a-primer_1508569.bc

 

noi le-am cantat si pe astea si mai sunt si alte nursery rhymes

 

http://www.singingbabies.com/lyrics.html

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...