Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ghiocei de martie 2014 - Cap 28


Recommended Posts

Nu stiu daca v-am zis dar noi ne+am mutat la casa. Nothing fancy, si e tot temporar, pana ne luam noi ceva...care nu poate fi mai devreme de mai anul viitor.

 

Si ma simt tare ciudata. Avem 2 caini mari, unul al sotului de mic, altul al vecinilor. frumos sa ai caini, da ma dispera. Nu intind haine afara ca isi baga botul intre ele pe suport si apoi le pun iar la spalat. Pe ate mi se pare urat sa le insir asa ca le usc in casa. Apoi, latra la carucior deci nu putem sta afara cucaruciorul. Ba si-au bagat si botul si a trebuit sa-l duc la curatat. Iesim in manduca. Unde merg vin si ei si incrp sa se purice. Asa ca ma mut. Vin si ei.

No ce ziceti ce probleme am?

wow! super! unde? in ce cartier?

in ceea ce priveste cainii...eu sunt mare iubitoare de caini. pe mine nu m-ar deranja. dar, eu sunt eu...in ceea ce te priveste, ori te obisnuiesti cu gandul, ori...nu stiu...te obisnuiesti cu gandul?!!!? [batcap]

 

later edit: am citit, intre timp, marasti... [flo2]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,2k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Exact asa patesc si eu. Am ajuns sa.l bat cu pliciul de muste peste fund pe saracul catel. Ma dispera! Unde sunt eu, hop si el. Si trebuie sa se bage in sufletul nostru. Mi.e mila de el, ii inteleg nevoia de afecțiune, dar nici sa ne sufoce asa.

Ai mei stau la locul lor, doar pisi e libera........... nu c anu as lega-o si pe ea, ca numai in picioare imi sta.

Pate sa ma judece si Brigitte Bardot, dar eu caine liber nu mai vreau, paote peste 20 de ani, dar acum nu.

Tin caini de paza (vrajeala), deci sa stea langa obiectul muncii :))

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Avem un reptilian printre noi :)))

Doi [:D]

 

Gina , in sfarsit vine Dl Sot acasa , mai frumos nici ca se poate . Eu cand sunt cu sotul parca traiesc o alta viata !

Asa este, si eu simt la fel :)

Arrya , inteleg perfect cum te simti .....si al meu are program aiurea , nu pot planifica absolut nimic ca nu stiu daca este acasa sau nu nici macar de pe o zi pe alta ....

Macar din punctul asta de vedere suntem fericiti, cand vrem sa planificam ceva, stim ca are concediu de 4-5 luni in care nu misca un pai, daca nu vrea.

Of, daca ne-am fi gasit noi la 25 de ani macar, acum erau copiii mari, casele facute, doar ne plimbam (vise).........

 

..eu nu imi amintesc,.........

Eu imi amintesc...............

 

persoana respectiva va avea 2 ajutoare...tinere.

Cat de....... tinere sa fie?

Merg si de trei ani, respectiv 6 luni? [:D] [soricel]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu ai vostri, dar a mea se catara la propriu, pe mine. Mai ales cand suge! Si cand doarme adoarme cu picioarele  pe mine! E asa de dulce...atata o mai pup :)) si tata-so la fel!

si a mea doar cu picioarele calare pe mine si lipita de mine. daca plec din pat, ma tot cauta prin pat, in somn. e o dulce! [il] [il] [il]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Facand o paralela la cele spuse, imi e extrem de mila de copiii care primesc cate o palma. Am vazut in parc in ultima vreme cativa copii plesniti sau bruscati si-mi venea sa ma duc sa-i smulg din mana mamelor si sa-i duc in alte parte. Dar am ramas doar cu un gust amar si sentimentul de neputinta.

eu am patit ceva similar acum o saptamana. am iesit cu niste prieteni, cu copilul la o terasa. baiatul de 2 ani si jumatate, s-a urcat la un moment dat pe scaun si a alunecat si s-a lovit de masa. moment in care, taica'su l-a luat, l-a scuturat si a si tipat la el, destul de brutal. eu m-am facut ca ariciul, am inghitit in sec, da' nu mi-am permis sa comentez nimic. dar imi pare rau de copil...si am avut sentimentul ala de neputinta...tare frustrant! [ups]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Tulvaaaaaaaiiii...da vorbarete sunteti...inca citesc si ma gandesc pe cand ajung sa va prind din urma...dar nu ma dau batuta..

 

Bujor, prea multe nu poti astepta de la el.. Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...