Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Ghiocei de martie 2014 - Cap 28


Recommended Posts

Sa stii ca Ana Mariei i-a placut la scoala, iar mie mi s-a luat o piatra de pe inima. A zis (si invatatoarea a comfirmat) ca si-a facut doua prietene, toata ziua s-au jucat impreuna, invatatoarea le-a laudat, a zis ca sunt fete bune. Ceea ce vreau sa spun e ca de cele mai multe ori e mai greu pentru noi decat pentru ei... [flo2]

Ai dreptate..sunt sigura ca o sa uite de mine cand o sa vada alti copii, dar mie imi va lipsi..chiar daca sunt doar 3 ore..am lipitoarea cea mica, care nu imi va lasa timp sa respir;))
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,2k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Azi chiar a fost in toane bune, sau am nimerit eu meniul pe placul ei. De dimi a limpait un castronel de piure de prune, banana si biscuite. Sper sa o tina tot asa si sa pape si deseara gris cu lapte, a doua incercare, de data asta cu un varf de lingurita de zahar si putin mai moale, ca cel de aseara a iesit ff tare.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Stiu ca sunt baba, dar de la atata shopping ma doare un picior de abia mai pot sa merg. Maine trebuie neaparat sa imi fac programarea prtoped, se vede o umflatura mare pe laba piciorului, foarte aproape de incheietura cu tibia... Venele sunt umflate, parca sunt strangulate. Piciorul asta ma doare demult, dar tot timpul cu creme ma mai lasa. Aseara i-am pus si fasa elastica, nu era stransa, si totusi mi s-a umflat

Data viitoare pune si doua felii de lamaie in fasa, ori o foaie de varza usor zdrobita. Ambele au efect anitinflamator.

 

maddutz, pt proiectare de mobila noi am folosit google sketchup...e f fain programul, cel de ikea l-am folosit doar pt bucatarie si pt sistemele lor..

Sarumana, uitasem cum se numeste programul. Si eu tot sketchup am folosit pentru casa si curte, dar nu stiam ca merge si pentru mobila, cand am facut interioarele eu luam obiecte din library si doar le plasam unde voiam.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Azi chiar a fost in toane bune, sau am nimerit eu meniul pe placul ei. De dimi a limpait un castronel de piure de prune, banana si biscuite. Sper sa o tina tot asa si sa pape si deseara gris cu lapte, a doua incercare, de data asta cu un varf de lingurita de zahar si putin mai moale, ca cel de aseara a iesit ff tare.

Cred ca a fost si ea influentata de atmosfera pozitiva de aseara :)

 

Legat de grisul cu lapte, nu stiam, dar am citit ca ar fi de evitat pana pe la un an, ca ar "consuma" din calciul copiilor, chipurile. Nu stiu ce sa zic.......... o sa caut sa mai citesc.

Cum ai facut grisul? Cate lingurite la cat lapte? Macar sa invatam si noi :)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...