Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ghiocei de martie 2014 - Cap 28


Recommended Posts

andra - foarte frumosi baietii tai!!! (ma bucur ca am prins si eu pozele)

 

anna - o dulceata fetita ta!

 

La multi ani sarbatoritilor zilei!

 

Poca - imi pare rau... (fetei mele, dupa 2 ani, i-am dat tinctura de mladite de merisor - impotriva constipatiei. Nu stiu daca se da la bebei...)

 

Fata mea a "inceput" ieri gradinita si pentru ca a fost asa "frumos" de maine incepem din nou la alta... Sa va povestesc:

Constanta, Ro, 2014 - am inscris-o regulamentar in primavara, cand am vizitat si 2 sali ale gradinitei (ce ni s-a permis)/aratat). Ieri, ii duce sotul pe amandoi la scoli, intai pe cel mare la liceu (se mai alinta si el, mititelul  [:)] ) si apoi pe mandra la gradinita, cu flori, aparat foto, emotii etc. Aici (la gradinita) cauta clasa fetei, o gasesc intr-un final la etaj, probabil un fost birou de cca 15mp, utilata cu un calculator vechi, o mana de jucarii si multe fotolii vechi, cu un miros patrunzator de mucegai, unde ii intampina o persoana cu par slinos, in varsta, imbracata neglijent... cica d-na educatoare  [batcap] . Sala destinata pentru toate activitatile unei zile de gradinita pentru 16 copii... Afla ca trebuie sa se hotarasca daca o lasam sa doarma la pranz, "ca n-au loc pentru toti  [batcap] " si "oricum nu vor fi 16 copii in fiecare zi, ca sunt grupa mica si 'astia' se imbolnavesc pe capete". Dna director a zis ca " ce, n-ati vizitat gradinita la inscriere?!?", "ba da, dar clasele de la parter", "e, alea sunt altceva, dar si astea se pot renova..." bla, bla, bla. Sotul i-a zis tot ce-a avut pe suflet si a facut si o sesizare la gradinita, cu nr. de inregistrare si la inspectorat...

Azi am vizitat alta gradinita (fix clasa in care va fi domnisoara [:)] ) si maine incepem in sfarsit! Sper! [:)]

 

Diversificarea lui kiki-bebeliki merge nesperat de bine! (noi tot spunem ca se vede ca e versiunea 3.0  [:-)))] ) Nici nu-mi vine sa-l laud ce bine mananca! 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,2k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Ai vostri va trag de par?... Edy are o tactica de smecher...cand papa, ma tine cu mainile de obraji si intr-o fractiune de secunda ma prinde de perciuni;)))

de cand s-a nascut stau cu parul prins, sa nu cada pe ea vreun fir. si urasc sa stau cu parul prins,t ot ma prinde de par.

si, daaa, ma trage de par - strange parul in pumn si nu ii mai da drumul.

ma trage de ochelari de nas, de fata, de cercei, ma musca, tzocaie, linge

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

din cate vad, cu autodiversificarea asta e la fel ca si cu alaptatul. La inceput e cel mai greu, dar dupa ce treci de faza aia, e floare la ureche. Am vazut copil de 1,5 ani hranindu-se singur cu lingurita. La nepotu-meo, inca ii mai dadea maica-sa sa manance cu lingura pe la 6-7 ani.

As vrea sa pot sa trec direct la faza in care mananca singuri si nu mai murdaresc nimic prin jur. Eu am oaresce temeri legate de murdaria care se face, dar poate c-o sa ma schimb de dragul lui.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ultimul loc ne revine..6300 la 6 luni :(

suzie, el e balerin sef, sanatos sa fie.asta e ritmul lui de crestere.

bb trebuie sa ajunga sa isi dubleze greutatea de la nastere  pana la max 6 luni( unii dintre cei nascuti mai mari nu ajung sa si-o dubleze), si-a dublat-o, e perfect bebele tau.

stai calma [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...