Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Ghiocei de martie 2014 - Cap 28


Recommended Posts

  • Răspunsuri 1,2k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Cred ca a fost si ea influentata de atmosfera pozitiva de aseara :)

 

Legat de grisul cu lapte, nu stiam, dar am citit ca ar fi de evitat pana pe la un an, ca ar "consuma" din calciul copiilor, chipurile. Nu stiu ce sa zic.......... o sa caut sa mai citesc.

Cum ai facut grisul? Cate lingurite la cat lapte? Macar sa invatam si noi :)

La 200 ml lapte am pus 6 lingurite si a iesit tare rau. Azi il fac doar cu 4. Oricum nu ii dau decat max de 2 ori pe sapt

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

New, ati fost? Noi inca la somn, apoi shopping de ibric nou, apoi incercarea 2, apoi mergem.

Am fost si am stat pana la 15 si ceva, Andi a dormit in boba. Cand am plecat, mai plecau si altii, iar altii atunci soseau. E foarte frumoasa atmosfera. Imi place sa vad atatia copii la un loc si sa le aud glascioarele cristaline.

Am luat si masa la ei. Dezamagire la capitolul bauturi: fresh-uri nu sunt si au ramas fara limonada.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Azi chiar a fost in toane bune, sau am nimerit eu meniul pe placul ei. De dimi a limpait un castronel de piure de prune, banana si biscuite. Sper sa o tina tot asa si sa pape si deseara gris cu lapte, a doua incercare, de data asta cu un varf de lingurita de zahar si putin mai moale, ca cel de aseara a iesit ff tare.

Deea, eu lui Deas in loc de zahar ii indulceam grisul cu un fruct...il razuiam si dupa ce se racea grisul il amestecam...asa il mai papa, dar nu se dadea in vant dupa el...acum nu mai mananca deloc;)) Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu de paine, ca e oricum o fac la masina, iese caramidoasa (ca forma) si am sistemul meu de taiere (cu un cutit de paine), sa iasa o felie normala ca si dimensiuni.

Ceva de genul as vrea: http://www.emag.ro/feliator-bosch-110-w-latime-taiere-15-mm-rosu-mas62r1n/pd/EBNDTBBBM/

Aveti careva? Merita?

De multe ori ma abtin sa cumpar lucruri noi, de teama ca le voi folosi doar o vreme, apoi le bag la dulap [fri]

fix din asta am si eu. ti-am spus...nu prea il folosesc. dar e bun de avut in casa in caz ca... [pk]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

lactatele au efect acid asupra organismului. Pentru a neutraliza acidul si a ajunge la pH-ul normal, corpul are nevoie de calciu pe care il extrage din organism. Asta ar fi explicatia prin care fix lactatele duc (culmea) la carenta de calciu.

Si atunci eu de ce mananc/beau lactate pt. Calciu? Si cand fac analize si iese calciu mic, de ce ma intreaba medicul daca consum lactate destule? New, si atunci luam calciu din verdeturi?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

scrie: "poti cumpara produse pentru bebe". banuiesc ca si cartile pentru copii intra in categoria asta...

Din ce am vazut pe site (nu am comandat online de la emag niciodata), cand faci comanda poti introduce un cod de la bonuri cadou si acolo voi testa la ce merge. Am ochit ceva, dar e cam pentru Mihai :)))

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...