Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ghiocei de martie 2014 - Cap 28


Recommended Posts

Fetele experte in ciocolata de casa: de ce seamana mai mult a caramea la consistenta decat a ciocolata? Am taiat-o bucatele, dar nu s-a intarit precum ciocolata din comert, a ramas ....... caramea.

Ce a fost prea mult/putin?

Eu nu prea am facut, am spus, asa ca nu am idee (reteta am respectat-o).........

 

cred ca are legatura cu laptele praf...ai pus mai putin?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,2k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Fetele experte in ciocolata de casa: de ce seamana mai mult a caramea la consistenta decat a ciocolata? Am taiat-o bucatele, dar nu s-a intarit precum ciocolata din comert, a ramas ....... caramea.

Ce a fost prea mult/putin?

Eu nu prea am facut, am spus, asa ca nu am idee (reteta am respectat-o).........

Vàaaaaaaaiiiii gina. Preferata meaaaaaaa. Cioco de casa care se intindeeee. O iubesc din copilarie.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cunosti un caz care s-a inecatcu hrana blenduita?

Hai, ca nu-l mai diversifica Andika nici la 15 ani [ascuns]

Nici noi nu am inceput serios (am fost/sunt cam ocupata in ultima vreme si nu i-am putut dedica suficient timp), doar fructe in stare naturala, un pic de iaurt intr-o seara, foarte putin din supa crema de rosii si cam atat.

De vineri incolo sper sa ne linistim si sa aprofundam problema :)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

cred ca are legatura cu laptele praf...ai pus mai putin?

M-ai prins [ascuns] [:-)))] [:-)))] [:-)))]

Cred ca da, a fost o cutie desfacuta de pe vremea cand mai papa Maria, dar nu mi s-a parut prea mult consumat din ea, ca de amintit........... nu mai stiu cat i-am dat din cutia asta.

 

Vàaaaaaaaiiiii gina. Preferata meaaaaaaa. Cioco de casa care se intindeeee. O iubesc din copilarie.

Sa stii ca am mancat-o cu mare placere, chiar si asa, intinsa :)))

Mi-a amintit de caramelele copilariei :)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

andra - foarte frumosi baietii tai!!! (ma bucur ca am prins si eu pozele)

 

anna - o dulceata fetita ta!

 

La multi ani sarbatoritilor zilei!

 

Poca - imi pare rau... (fetei mele, dupa 2 ani, i-am dat tinctura de mladite de merisor - impotriva constipatiei. Nu stiu daca se da la bebei...)

 

Fata mea a "inceput" ieri gradinita si pentru ca a fost asa "frumos" de maine incepem din nou la alta... Sa va povestesc:

Constanta, Ro, 2014 - am inscris-o regulamentar in primavara, cand am vizitat si 2 sali ale gradinitei (ce ni s-a permis)/aratat). Ieri, ii duce sotul pe amandoi la scoli, intai pe cel mare la liceu (se mai alinta si el, mititelul [:)] ) si apoi pe mandra la gradinita, cu flori, aparat foto, emotii etc. Aici (la gradinita) cauta clasa fetei, o gasesc intr-un final la etaj, probabil un fost birou de cca 15mp, utilata cu un calculator vechi, o mana de jucarii si multe fotolii vechi, cu un miros patrunzator de mucegai, unde ii intampina o persoana cu par slinos, in varsta, imbracata neglijent... cica d-na educatoare [batcap] . Sala destinata pentru toate activitatile unei zile de gradinita pentru 16 copii... Afla ca trebuie sa se hotarasca daca o lasam sa doarma la pranz, "ca n-au loc pentru toti [batcap] " si "oricum nu vor fi 16 copii in fiecare zi, ca sunt grupa mica si 'astia' se imbolnavesc pe capete". Dna director a zis ca " ce, n-ati vizitat gradinita la inscriere?!?", "ba da, dar clasele de la parter", "e, alea sunt altceva, dar si astea se pot renova..." bla, bla, bla. Sotul i-a zis tot ce-a avut pe suflet si a facut si o sesizare la gradinita, cu nr. de inregistrare si la inspectorat...

Azi am vizitat alta gradinita (fix clasa in care va fi domnisoara [:)] ) si maine incepem in sfarsit! Sper! [:)]

 

Diversificarea lui kiki-bebeliki merge nesperat de bine! (noi tot spunem ca se vede ca e versiunea 3.0 [:-)))] ) Nici nu-mi vine sa-l laud ce bine mananca!

Multumesc! Felicitari lui bebe mancacios!

 

Vai, ce imagine de groaza la gradinita aceea! Era de stat? Inseamna ca noi suntem super norocosi!

 

M-a amuzat un pic imaginea parului "slinos" al doamnei. :) Nu-si revizuise imaginea nici pt prima zi....

 

Sper ca ati ajuns intr-un loc normal acum!

Succes copiilor la scoala/gradi!!!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...