Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Ce citeste copilul tau? Sugestii pentru lecturile copilariei


redactor

Recommended Posts

  • Administrators

Ce citeste copilul tau? Sugestii pentru lecturile copilariei

Nu e nevoie să amintim niciunui părinte cât de important este ca fiul sau fiica sa să citească. Lectura deschide o lume a imaginației, stimulează gândirea creativă, dezvoltă limbajul, liniștește, pune întrebări și dă răspunsuri. Iata o serie de sugestii de lectura in anii copilariei.

 

http://www.desprecopii.com/Images/SitePages/emagciteste-mare.jpg

 

ce carti ati mai adauga pe lista?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 year later...
  • Răspunsuri 2
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Copilul meu citeste orice carte pentru varsta lui din cele ale epocii lui. Jurnalul unui pusti, Panza Charlotei, Catelul Dominic, ....de la Arthur sau Corint Junior, ca de!, e o moda printre pusti. Dar atata timp cat moda asta se refera la citi si ii face sa le placa sa citeasca, e o moda buna.

 

Stiai ca in programa inca mai au Calistrat Hogas si Al. Bratescu Voinesti? Cum se le induci asa dragostea de lectura daca nici noua la varsta lor nu nea-u placut astea, iar oferta alternativa petnru noi nu era atat de bogata   (iar eu am fost si sunt un cititor impatimit)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Cele de genul ”Jurnalul unui pusti” ca mai sunt o serie intreaga cu alte titluri dar cu aceeasi ”actiune” nu cred ca pot fi incluse in categoria ”Cartile copilariei”. Eu nu am lasat-o pe fiica mea sa citeasca decat una din colectie ca sa-si faca o idee si cred ca mi-a inteles obiectiile!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...