Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Ghiocei de martie 2014 - Cap 29


Recommended Posts

  • Răspunsuri 1,1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

si impresii de la curs?

Cred ca e ca si aici...se invata doar cuvintele cheie si nu toata propozitia...

Deas nici nu vrea sa ma vada gesticuland....cand incerc sa fac un semn, se intoarce cu spatele...n-am mai insistat...azi l-am intrebat cv si mi-a zis "don't know"....probabil ca asta e ritmul lui....

Sunt copii pe care chiar ii ajuta, dar de obicei sunt cei cu anumite probleme...de ex era o mamica si avea o fetita de 4 ani cu autism, care stia cum ca vaca e doar alb cu negru si nu accepta altceva,iar dupa ce i-a introdus semnele zicea ca incepe sa accepte si alte variante...

Depinde de copil...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Știți ca ma plângeam ca nu îmi manabca fructe? Azi i-am făcut mar și para la abur și Blenduite, a ieșit o pasta de genul celor de la borcane, pufoasa și fina, îmi venea sa o mănânc eu. A fost un real succes.

 

Legume a mâncat f ok, cred eu, am cântărit de curiozitate, a papat vreo 80 gr. Cum e? Legume a avut tot la abur broccoli, dovlecel, ardei rosu și cartof dulce și ulei de măsline

 

Pana la ora asta a avut doar un bine de lp mai mult forțat pt aportul de lichide

Eu m-am muls ca nu mai Supsese de 6h,am scos și eu record 130

 

Emma,eu zic sa nu te mulgi, nu are sens. Lactația se va regla pt ritmul în care va suge ea.

buna idee cu fructele, cred ca sunt bune, incerc si eu. si mie imi plac ale de la borcanele [:)]

a mancat f bine bebe, Oana manca cand era maricica 125gr, 7 luni, apoi pe la 9 luni intre 150 si 190gr la o masa.

 

Eu fac aripi de pui la ciptor si ciupercute umplute...tot la cuptor :D

bunut

 

eu am la cuptor briose cu lapte de migdale, vanilie si fulgi de migdale

si asta e bunut

 

Eu nu am nimic in cuptor.... Cred ca imi fac o mamaliga cu mujdei..... (nu la cuptor)

tot mancare e. nu pot sa zic bunut ca nu ma dau in vat dupa mamaliga, mai mananc dar rar, numai cu branza si poate niste smantana.

 

Bravo, Pitzi! Eu I-am dat lui Andrei să guste usturoi acum câteva zile că găteam și vroia musaissă îi dau ce am în mână, a făcut o faaaaață :)))) Azi a ros o coajă de pâine, a fost musai să mănânc cu el în brațe și s-a servit. Legume nu vrea, dar coaja i-a plăcut.

azi mancam eu niste branza cu paine integrala fara sare.  m-a vazut si i-am dat si ei paine: a luat mica mea si a mancat cam destula [:I]  iar facea: mniam mniam, cum mesteca ea.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca e ca si aici...se invata doar cuvintele cheie si nu toata propozitia...

Deas nici nu vrea sa ma vada gesticuland....cand incerc sa fac un semn, se intoarce cu spatele...n-am mai insistat...azi l-am intrebat cv si mi-a zis "don't know"....probabil ca asta e ritmul lui....

Sunt copii pe care chiar ii ajuta, dar de obicei sunt cei cu anumite probleme...de ex era o mamica si avea o fetita de 4 ani cu autism, care stia cum ca vaca e doar alb cu negru si nu accepta altceva,iar dupa ce i-a introdus semnele zicea ca incepe sa accepte si alte variante...

Depinde de copil...

adica chiar a zis "don't know"? superrr

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 FT4 (Tiroxina libera) ~ - ser   - Chemiluminescenta kit A 1 cant

0.42
ng/dL Adult 0,70 - 1,48

Copii

1zi - 4 zile:1.92-2.90

2 sapt-20 ani:0.7-1.30   TSH (H. de stimulare tiroidiana) ~- ser   - Chemiluminescenta kit A 1 cant bis

105.313
µUI/mL Adult : 0,35 - 4,94

Copii:

1 - 4 zile:0.87 - 45.87

2 - 20 sapt:1.48 - 10.7

5 luni - 20 ani:0.61 - 7.52   Anti tiroglobulina - ser   - Chemiluminescenta cant kit I1

44.3
UI/mL =< 40   Anti TPO - ser   - Chemiluminescenta kit A 1 cant
4675.88
UI/ml < 5,61   Prolactina ~- ser   - Chemiluminescenta kit A 1 cant
38.64
ng/ml Barbati  : 3,46 - 19,40

Femei :   5,18 - 26,53

 

hipotiroidism cu tiroidita hasimoto

tratament si supraveghere...

prolactina e crescuta, normal, din cauza lactatiei

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...